- Паспорт області
-
Райони та міста
обласного значення -
Органи місцевого
самоврядування - Online-приймальня
|
Кострижівська селищна радаСесіїСесія №1/6/2011 запланова на 2011-10-25
Проект УКРЇНА КОСТРИЖІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА РІШЕННЯ № __________
,, ,, грудня 2011 смт. Кострижівка
,, Про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення,,
Відповідно до ст. 7 Закону України ,, Про житлово-комунальні послуги,, від 24.06.2004 № 1875 -1V , ст. 28 Закону України ,, Про місцеве самоврядування в Україні,, від 21.05. 1997 № 280/97- ВР та враховуючи висновки Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області від 16.06.2009 р. № 27/1- 27/4 , селищна рада
ВИРІШИЛА:
на водопостачання
- для населення 5.53 грн. за 1 куб.м у т,ч ,: економічно обґрунтована планова собівартість 5.53 грн, за 1 куб, м та рентабельність 3% ;
- для бюджетних установ 6.18 грн. за куб,м у т, ч. : економічно обґрунтована планова собівартість 6.18 грн. та рентабельність 15 %;
- для іншої групи споживачів 8.06 грн. за 1 куб. м т.ч.: економічно обґрунтована планова собівартість 8.06 грн. за 1 куб. м та рентабельність 50 %.
на водовідведення
- для населення 2,63 грн. за 1 куб. м у т.ч.: економічно обґрунтована планова собівартість 2,55 грн. за куб.м та рентабельність 3,0 %; - для бюджетних установ 2.93 грн. за 1 куб.у т.ч.: економічно обґрунтована планова собівартість 2,55 грн. за 1 куб.м та рентабельність 15 %; - для іншої групи споживачів 3.83 грн. за 1 куб.м у т. ч. економічно обґрунтована планова собівартість 2,55 грн. за 1 куб.м та рентабельність 50 %;
2. Вважати таким , що втратило чинність рішення 2 сесії Кострижівської селищної ради № 1-2 /2010 від 10.12.2010 ,, Про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення ,, .
Селищний
голова С.І.Піцек
АНАЛІЗ регуляторного впливу до проекту рішення Кострижівської селищної ради « Про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення»
1. Опис проблеми , яку планується розв'язати шляхом державного регулювання. Проект рішення пропонується прийняти на виконання ст. 7 Закону України ,, Про житлово-комунальні послуги,, від 24.06.2004 № 1875 -1V , ст. 28 Закону України ,, Про місцеве самоврядування в Україні,, від 21.05. 1997 № 280/97- ВР та враховуючи висновки Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області від 16.06.2009 р. № 27/1- 27/4 , . Так як статтею 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено затвердження цін та тарифів , але конкретної суми не вказано. Змінилась мінімальна заробітна плата , зростають ціни на електроенергію . З метою дотримання принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності проект рішення розроблений для проведення процедури оприлюднення та обговорення. 2. Цілі державного регулювання Основними цілями регуляторного акта є: - затвердження цін та тарифів на послуги водопостачання та водовідведення - отримання до бюджету селища надходжень від надання послуг 3. Альтернативні способи досягнення цілей. 3.1. Збереження існуючого стану. Ця альтернатива не прийнятна у зв’язку з тим, що неприйняття рішення про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення спричинить втрати доходної частини бюджету села. 3.2. Запропоноване регулювання надасть можливість прийняти регуляторний акт, який не буде суперечити чинному законодавству та врегулює відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг. 4. Механізм та заходи, які пропонуються застосувати для розв’язання проблеми. Даним регуляторним актом передбачається: - затвердити на території с/р тарифо на послуги водопостачання та водовідведення . До цього регуляторного акта протягом місяця з дня оприлюднення будуть прийматися пропозиції щодо змісту від усіх зацікавлених осіб, після чого він буде винесений на затвердження сесії сільської ради. Затверджений регуляторний акт та звіт відстеження результативності до нього будуть оприлюднені. Запропонований спосіб відповідає принцип державної регуляторної політики, а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність , принципу прозорості та врахування громадської думки. Дія регуляторного акта поширюється на Кострижівську селищну раду Заставнівського району Чернівецької області. 5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта Прийняття запропонованого регуляторного акта забезпечить належне встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення та надходження зазначених платежів до бюджету в прогнозованих обсягах. Регуляторний акт відповідає вимогам діючого законодавства, не потребує додаткових бюджетних витрат на його впровадження. Вплив зовнішніх факторів виключений, за винятком, випадку змін законодавства України у сфері регулювання питання, що стосується житлово-комунального господарства..
6. Очікуванні результати від прийняття регуляторного акта Для визначення очікуваних результатів від прийняття регуляторного акта застосуємо метод аналізу вигод та витрат. Врахуємо інтереси наступних цільових груп: - органи місцевого самоврядування; селищна громада - користувачі по наданню послуг по водопостачанню та водовідведенню;
Таблиця вигод та витрат:
7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території ради та має необмежений термін дії. В разі внесення змін до Закону України ,, Про житлово-комунальні послуги,, відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акта. 8. Показники результативності регуляторного акта Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники: - динаміка кількості платників - обсяги надходжень до бюджету селища . 9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта. Базове відстеження результативності буде проведено до дати набрання чинності даним регуляторним актом. Повторне відстеження результативності буде проведено через рік після набуття чинності регуляторним актом. Упродовж кожних трьох років, з моменту виконання заходів по проведенню повторного відстеження результативності цього регуляторного акту, за умови його чинності, буде проводитися періодичне відстеження його результативності. Відстеження результативності буде проведено статистичним методом.
Селищний голова С.І.Піцек
Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта
Згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, оприлюднено проект рішення Кострижівської селищної ради «Про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення » на сайті www.gromady.cv.ua та на дошці оголошень селищної ради з аналізом його регуляторного впливу. З текстом проекту рішення та аналізом регуляторного впливу всі бажаючі можуть ознайомитися також у приміщенні Кострижівської селищної ради . Зауваження та пропозиції в письмовій формі приймаються виконавчим комітетом Кострижівської ради протягом місяця з дня оприлюднення проекту рішення за поштовою адресою: вул. Заводська 81 смт. Кострижівка Заставнівського району Чернівецької області.
Селищний голова С.І.Піцек
Сесія №1-5/2011 від 20.05.2011
УКРАЇНА КОСТРИЖІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ЗАСТАВНІСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
5 СЕСІЯ 6 СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № 1-5/2011
Від 20.05. 2011року смт. Кострижівка
Про встановлення місцевихподатків і зборів
Керуючись Законом України ст.26 “Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997р. № 280/97-ВР та на підставі ст.265, 266, 267, 268, п.10.3 ст.10, п.5 розділу XIX прикінцевих положень Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р селищна рада ВИРІШИЛА:
1. Встановити та ввести в дію на території селищної ради такі місцеві податки і збори: · Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; · Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. · Туристичний збір · Збір за місця для паркування транспортних засобів · Єдиний податок для фізичних осіб
2. Затвердити Положення по слідуючих місцевих податках і зборах: · Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; · Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності · Туристичний збір · Збір за місця для паркування транспортних засобів · Єдиний податок для фізичних осіб
3. Раніше прийняте рішення про встановлення місцевих податків і зборів вважати таким, що втратило чинність. 4. Дане рішення набирає чинності після опублікування (оприлюднення) на сайті www.gromadu.cv.ua та на дошці оголошень селищної ради .
Селищний голова С.І.Піцек
Положення Податок на нерухоме майно, відмінне
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюється на підставі статі 265 Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р.. та статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.97 року №280/97-ВР. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на підставі Прикінцевих положень Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р. набирає чинності з 1 січня 2012 року.
2. Платники податку Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб: а) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку; б) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом; в) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
3. Об'єкт оподаткування. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості. Не є об’єктом оподаткування: а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності); б) об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом; в) будівлі дитячих будинків сімейного типу; г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку; ґ) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю; д) гуртожитки. 4. Пільги із сплати податку База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується: а) для квартири - на 120 кв. метрів; б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності. 5. Ставки податку Ставки податку встановлюються в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості: для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку становлять 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
5. Порядок нарахування та строки сплати податку Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. 5.1 Порядок обчислення суми податку Платники податку - юридичні особи самостійно
обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. У разі набуття права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об’єкт. 5.2 Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного
власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для
попереднього власника за період з 5.3. Порядок сплати податку Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. 5.4. Строки сплати податку Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується: а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
6. Відповідальність платників і контроль податкових органів Відповідальність за повноту та своєчасну сплату покладається на платників податку. За несвоєчасну сплату податку платники несуть відповідальність у порядку, визначеному Податковим Кодексом. Контроль за сплатою збору покладається на державну податкову інспекцію у Заставнівському районі. Селищний голова Пiцек С.I
Положення Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності встановлюється на підставі статті 267 Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р. та статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.97 року №280/97-ВР. Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності - сума коштів, яка сплачується за придбання та використання торгового патенту
2. Платники збору. Платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти; г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей). Не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб’єкти господарювання: а) аптеки, що перебувають у державній та комунальній власності; б) розташовані у селах, селищах і містах районного значення підприємства та організації споживчої кооперації та торгово-виробничі державні підприємства робітничого постачання; в) фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності; г) фізичні особи - підприємці, які здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва і тваринництва, свійської худоби та птиці (як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва; ґ) фізичні особи - підприємці, які сплачують державне мито за нотаріальне посвідчення договорів про відчуження власного майна, якщо товари кожної окремої категорії відчужуються не частіше одного разу на календарний рік; д) суб’єкти господарювання, утворені громадськими організаціями інвалідів, які мають податкові пільги згідно із законодавством та здійснюють торгівлю виключно продовольчими товарами вітчизняного виробництва та продукцією, виготовленою на підприємствах "Українське товариство сліпих", "Українське товариство глухих", а також фізичними особами - інвалідами, зареєстрованими відповідно до закону як підприємці; е) суб’єкти господарювання, які провадять торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених із домішками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина та свинина; свійська птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорм для продажу населенню; є) суб’єкти господарювання, що реалізують продукцію власного виробництва фізичним особам, які перебувають з ними у трудових відносинах, через пункти продажу товарів, вбудовані у виробничі або адміністративні приміщення, що належать такому суб’єкту; ж) суб’єкти господарювання, які провадять діяльність із закупівлі у населення продукції (заготівельна діяльність), якщо подальша реалізація такої продукції відбувається за розрахунками у безготівковій формі (пункти приймання склотари, макулатури, відходів паперових, картонних і ганчіркових; заготівля сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки); з) підприємства, установи та організації, які провадять діяльність у торговельно-виробничій сфері (ресторанне господарство), у тому числі навчальних закладах, із обслуговування виключно працівників таких підприємств, установ та організацій, а також учнів і студентів у навчальних закладах. Не є платниками збору за провадження діяльності у сфері розваг суб’єкти господарювання, які провадять комп’ютерні та відеоігри. 3. Пільговий патент Види діяльності, які провадяться з придбанням пільгового торгового патенту З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням таких товарів (незалежно від країни їх походження): а) товари повсякденного вжитку, продукти харчування, вироби медичного призначення для індивідуального користування, технічні та інші засоби реабілітації через торговельні установи, утворені з цією метою громадськими організаціями інвалідів; б) товарів військової атрибутики та повсякденного вжитку для військовослужбовців на території військових частин і військових навчальних закладів; в) насіння та посадкового матеріалу овочевих, баштанних, кормових та квіткових культур, кормових коренеплодів та картоплі; г) сірників; ґ) термометрів та індивідуальних діагностичних приладів. З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням таких товарів вітчизняного виробництва: а) поштові марки, листівки, вітальні листівки і конверти непогашені, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара, виготовлена з дерева, паперу та картону, яка використовується для поштових відправлень підприємствами, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту та зв’язку, і фурнітура до них; б) товари народних промислів, крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері культури; в) готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти, предмети догляду, перев’язувальні матеріали та інше медичне приладдя), вітаміни для населення, тампони, інші види санітарно-гігієнічних виробів із целюлози або її замінників, ветеринарні препарати, вироби медичного призначення для індивідуального користування інвалідами, технічні та інші засоби реабілітації інвалідів; г) зубні паста та порошки, косметичні серветки, дитячі пелюшки, папір туалетний, мило господарське; ґ) вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, гаc освітлювальний, торф паливний кусковий, торф’яні брикети і дрова для продажу населенню, газ скраплений у балонах, що реалізується населенню за місцем проживання для використання у житлових та/або нежитлових приміщеннях; д) проїзні квитки; е) зошити. З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва, що мають реєстраційні свідоцтва, видані в установленому порядку, а також книг, брошур, альбомів, нотних видань, буклетів, плакатів, картографічної продукції, що видаються юридичними особами - резидентами України. При здійсненні продажу товарів, зазначених у абзаці першому цього підпункту, платники збору можуть одночасно здійснювати продаж супутньої продукції (незалежно від країни їх походження): ручки, олівці, інструменти для креслення, пензлі, мастихіни, мольберти, фарби, лаки, розчинники та закріплювачі для малювання та живопису, полотна, багети, рамки та підрамники для картин, швидкозшивачі, інші канцелярські прилади та конторське приладдя, крім виготовлених з дорогоцінних і напівдорогоцінних металів. 4. Ставки збору. Ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг встановлюється з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року (далі - мінімальна заробітна плата), визначеному цим пунктом, з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг. 3.1. Встановити наступні ставки збору: 3.1. Ставка збору за провадження торговельної діяльності (крім провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом із застосуванням пістолетних паливно-роздавальних колонок на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах) та діяльності з надання платних послуг складає 0,1 розміру мінімальної заробітної плати. 3.2. Ставка збору за провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати залежно від місця розташування таких пунктів продажу. 3.3. Ставка збору за здійснення торгівлі валютними цінностями на календарний місяць становить 1,2 розміру мінімальної заробітної плати. 3.4. Ставка збору за здійснення торгівлі валютними цінностями на календарний місяць становить 1,2 розміру мінімальної заробітної плати. 3.5. Ставка збору за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал становить: для використання грального автомата (грального автомата "кран-машина", грального автомата, на якому проводяться дитячі ігри, іншого грального автомата, призначеного для проведення платних розважальних ігор) - розмір мінімальної заробітної плати; для використання гральних жолобів (доріжок) кегельбана, боулінга, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, - розмір мінімальної заробітної плати, збільшений у 2 рази, за кожний гральний жолоб (доріжку); для використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань, - розмір мінімальної заробітної плати за кожний стіл для більярда; для проведення інших оплатних розважальних ігор - розмір мінімальної заробітної плати за кожне окреме гральне місце. 3.6. Ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту встановлюється в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати щорічно. 3.7.. Ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням короткотермінового торгового патенту за один день становить 0,02 розміру мінімальної заробітної плати. 3.8.. Ставки збору, визначені відповідно до цієї статті, округляються (менш як 50 копійок відкидається, а 50 копійок і більше округляється до однієї гривні).
5. Порядок сплати збору
4.1. Порядок сплати збору платниками збору, які: а) провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі) - збір сплачується за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг; б) здійснюють торгівлю валютними цінностями - за місцезнаходженням пункту обміну іноземної валюти; в) здійснюють діяльність у сфері розваг - за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг; г) здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу - за місцем реєстрації таких платників; ґ) здійснюють торгівлю на ярмарках, виставках-продажах та інших короткотермінових заходах, пов’язаних з демонстрацією та продажем товарів, - за місцем провадження такої діяльності. 4.2 Строки сплати збору: а) за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту - не пізніш як за один календарний день до початку провадження такої діяльності; б) за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю; в) за здійснення діяльності у сфері розваг - щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу. Під час придбання торгового патенту суб’єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії. Платники збору можуть здійснити сплату збору авансовим внеском до кінця календарного року. Суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями Податкового Кодексу. 4.3. Збір сплачується до сільського бюджету через банківські установи.
5. Відповідальність та контроль. За торгівлю, надання послуг та виконання робіт без торгового патенту платники податку несуть відповідальність у порядку, визначеному Податковим Кодексом. Контроль за сплатою збору покладається на державну податкову інспекцію у Заставнівському районі.
Селищний голова С.І.Піцек
Положення Туристичний збір
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності встановлюється на підставі статті 268 Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р. та статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.97 року №280/97-ВР. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.
2. Платники збору. Платниками
збору є громадяни України, іноземці, Платниками збору не можуть бути особи, які: а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір; б) особи, які прибули у відрядження; в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); г) ветерани війни; ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати. 3. Ставки збору. Cтавка встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 3.1. 3.1. База справляння збору Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5 цього положення, за вирахуванням податку на додану вартість. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду. 4. Податкові агенти Згідно з рішенням сільської ради справляння збору здійснюється: а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами; б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
5. Строки сплати збору: Збір сплачується до місцевого бюджету авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями Податкового Кодексу. Збір сплачується до сільського бюджету через банківські установи.
6. Відповідальність платників і контроль податкових органів Відповідальність за повноту та своєчасну сплату покладається на платників податку. За несвоєчасну сплату податку платники несуть відповідальність у порядку, визначеному Податковим Кодексом. Контроль за сплатою збору покладається на державну податкову інспекцію у Заставнівському районі.
Селищний голова С.І.Піцек
Положення Збір за місця для паркування транспортних засобів
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Збір за місця для паркування транспортних засобів встановлюється на підставі статі 266 Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р.. та статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.97 року №280/97-ВР.
2. Платники податку Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради про встановлення збору. Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради органу державної податкової служби в порядку, встановленому розділом I Податковго Кодексу.
3. Об'єкт оподаткування. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету. 4. Ставки податку Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
5. Порядок нарахування та строки сплати податку Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно) за місцем розташування спеціально відведеного місця для паркування транспортних засобів. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітний) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
6. Відповідальність платників і контроль податкових органів Відповідальність за повноту та своєчасну сплату покладається на платників податку. За несвоєчасну сплату податку платники несуть відповідальність у порядку, визначеному Податковим Кодексом. Контроль за сплатою збору покладається на державну податкову інспекцію у Заставнівському районі.
Положення Єдиний податок для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Єдиний податок встановлюється на підставі п.10.3 ст.10, підрозділу 8 розділу ХХ перехідних положень Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р., Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» №727/98 від 03.07.1998 року (із змінами та доповненнями) та статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.97 року №280/97-ВР. 2. Платники податку. Платниками податку є фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень; 3. Ставки податку Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється залежно від виду діяльності та місця здійснення і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Ставки єдиного податку, в залежності від виду підприємницької діяльності та місця здійснення діяльності, встановлюються в розмірі, які визначено в додатку №1 до рішення сесії сільської ради та набирають чинності з 01 лютого 2011 року. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки. У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. Нарахування,
обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне
страхування здійснюються суб’єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний
податок відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727
"Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого
підприємництва" (з наступними змінами), у порядку, визначеному Законом
України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне
соціальне страхування" від 08.07.2010 року
4. Пільги із сплати податку Платники єдиного податку не є платниками таких податків і зборів, визначених Податковим кодексом України: а) податок на прибуток підприємств; б) податок на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - підприємців); в) податок на додану вартість з операцій з постачання товарів та послуг, місце надання яких розташоване на митній території України, за винятком податку на додану вартість, що сплачується юридичними особами, які обрали ставку оподаткування 6 відсотків; г) земельний податок, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення підприємницької діяльності; ґ) плата за користування надрами; д) збір за спеціальне використання води; е) збір за спеціальне використання лісових ресурсів; є) збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності;
5. Порядок нарахування та строки сплати податку
Базовий податковий (звітний) період дорівнює кварталу.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.
6. Відповідальність платників і контроль податкових органів У разі порушення вимог, установлених Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу). Несплата (неперерахування) платником податків - фізичною особою сум єдиного податку в порядку та у строки, визначені законодавчим актом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків ставок податку, встановлених для фізичних осіб - платників єдиного податку, відповідно до статті 122 Податкового Кодексу №2755-VI від 02.12.2010р. Селищний голова С.І.Піцек
Сесія №2-5/2011 від 20.05.2011
УКРАЇНА КОСТРИЖІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ЗАСТАВНІСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 5 СЕСІЯ 6 СКЛИКАННЯ РІШЕННЯ № 2-5/2011
20 05.2011 смт. Кострижівка
,, Про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення,,
Відповідно до ст. 7 Закону України ,, Про житлово-комунальні послуги,, від 24.06.2004 № 1875 -1V , ст. 28 Закону України ,, Про місцеве самоврядування в Україні,, від 21.05. 1997 № 280/97- ВР та враховуючи висновки Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області від 16.06.2009 р. № 27/1- 27/4 , селищна рада
ВИРІШИЛА:
на водопостачання
- для населення 3,37 грн. за 1 куб.м у т,ч ,: економічно обґрунтована планова собівартість 3.27 грн, за 1 куб, м та рентабельність 3% ;
- для бюджетних установ 3.76 грн. за куб,м у т, ч. : економічно обґрунтована планова собівартість 3.27 грн. та рентабельність 15 %;
- для іншої групи споживачів 4.91 грн. за 1 куб. м т.ч.: економічно обґрунтована планова собівартість 3.27 грн. за 1 куб. м та рентабельність 50 %.
на водовідведення
- для населення 2,63 грн. за 1 куб. м у т.ч.: економічно обґрунтована планова собівартість 2,55 грн. за куб.м та рентабельність 3,0 %; - для бюджетних установ 2.93 грн. за 1 куб.у т.ч.: економічно обґрунтована планова собівартість 2,55 грн. за 1 куб.м та рентабельність 15 %; - для іншої групи споживачів 3.83 грн. за 1 куб.м у т. ч. економічно обґрунтована планова собівартість 2,55 грн. за 1 куб.м та рентабельність 50 %;
Селищний голова С.І.Піцек |
Кострижівська селищна рада |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||