Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Публікації

360 Храмове свято Броду
Минулої неділі мешканці Брідка Заставнівського району відзначили 360-річницю з часу заснування села. Згадали добрим словом і Фірташа

Брідок – село, в якому ніколи не було панщини
Нещодавно буковинці відзначали 390-річчя звитяжної перемоги запорожських козаків на чолі з Петром Конашевичем-Сагайдачним над яничарами Османа ІІ. Та крім цієї доблесної дати, виповнюється 360 років битви козаків з польськими рейтарами під Берестечком. На жаль, ця історична подія овіяна поразкою, зрадою, підступом з боку татар. Декілька козаків, яким вдалося врятуватися, зуміли дістатися до Дністра і заснувати своє село Брідок. Саме про урочисте святкування цієї дати йшлося на засіданні Ради українського козацтва Буковини.

Заставнівський район є лідер в області за валовим збором зерна
Станом на 1 вересня п.р. агроформуваннями Заставнівського району (без врахування малих) зернові культури зібрані на площі 9,9 тис.га, що склало 91.0% від посіяного. Валовий збір зерна склав 38,8 тис.т, що в 2,2 раза більше, ніж на 1 вересня 2010р. Хлібороби району є безперечними лідерами з виробництва зерна в області. В загальному обсязі валового збору зернових культур найбільшу частку займала пшениця озима (66,0%)

Заставна і Сірет
пов’язані спільним проектом Завдяки участі в Спільній операційній програмі «Румунія-Україна-Молдова», що фінансується Євросоюзом, і буковинське містечко Заставна, й румунський Сірет матимуть взаємовигідні зв’язки і користь.

Вісті з однієї сільради
Любов СПІЖАВКА, сільський голова Брідка Заставнівського району - цікаво по громаду с.Брідок

На колишньому аеродромі зводять «Черемушки»
До свого 10-літнього ювілею колектив фірми «Чернівціжитлобуд» приурочив початок будівництва житлового масиву на околиці міста Заставнівський міський голова Ярослав Цуркан, якому земляки вдруге висловили довіру, не зміг згадати, коли святкували новосілля в останній багатоповерхівці. І не дивно, адже централізованих коштів з держбюджету на ці заходи не виділяли з початку 90-х років минулого століття, а власних коштів ледве вистачає на утримання комунальної сфери, дорожньої мережі та підтримуючих ремонтів житлового фонду. Хоча прагнення зводити помешкання для черговиків у батьків міста було, позаяк на квартирній черзі безперспективно перебувало кілька сотень заставнівських родин.

БОЛИТЬ! ЗАСТАВНА ДИМИТЬ
У багатьох осінь асоціюється з пожовклим опалим листям, димом розведених вогнищ. Прикро, але й Заставна не є винятком у цьому випадку. А чи не кожне надвечір’я минулого тижня уподібнювалося мало не екологічним лихом, до якого, здається, нема діла ні екологічним, ні іншим службам. А тим часом Закон про охорону навколишнього середовища забороняє спалювання рослинних решток та побутових відходів (адміністративне стягнення — 340 грн.). Отже, після 18 години неможливо було вийти на вулицю чи відчинити бодай кватирку. Місто окутував їдкий дим аж до опівночі, а то й далі.

КУЛАКОМ... ПО ДЗЕРКАЛУ?
ІЗ СЕСІЇ РАЙРАДИ СВІТЛАНА МАСЛОВСЬКА

У ДАЛЕКОМУ МУКДЕНІ
ДРУГОГО ВЕРЕСНЯ — ДЕНЬ ЗАКІНЧЕННЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

“КОРСА” ЙДЕ В НОГУ З ЧАСОМ
ПІДПРИЄМНИЦТВО

НАШІ ГОСТІ
Між Заставнівським районом та Лідзбарським повітом Польщі підписано три угоди про співпрацю Світлана МАСЛОВСЬКА, Олександр ОСТАПОВИЧ (фото)

У СУЗІР’Ї ПІСНІ І ТАНЦЮ
Про 16 фестиваль народної творчості "Дністрові зорі"

ДОМКА "КВІТКА" ЛОПАТНЮК: "Я ЩАСЛИВА, ЩО БУЛА У ПІДПІЛЛІ І ХОЧ ЧИМОСЬ ДОПОМОГЛА УКРАЇНІ"
Над яром у селі Онут Заставнівського району височіє хрест славному провідникові українського підпілля, якого вбили енкаведисти. На ньому напис: "Цей хрест поставлено на честь і пам'ять сотнику ОУН Панчуку Миколі Івановичу, який народився 1917 року і 1944 загинув за Українську державу". У середині минулого століття в селі діяв потужний осередок Організації українських націоналістів і нещодавно автору цих рядків пощастило зустрітися з людиною, яка була очевидцем і учасником тих буремних подій. Це 84-річна мешканка села Домка Лопатнюк, яка з 18 років була в ОУН зв'язковою. Наразі жінка – єдина з живих учасників українського підпілля в Онуті.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
ПЕТРО ТОМ’ЮК: «МРІЯ БУКОВИНА» ЗАМРІЯНО ДИВИТЬСЯ НА ВПОРАНІ ПОЛЯ»

ІНВЕСТОР ОСВОЮЄ ЗЕМЛІ ПРИЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ЗОНИ
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО: ВИЇЗНА РЕДАКЦІЯ УПРАВЛІННЯ АПР, ТзОВ “АГРОФІРМА СУВОРОВА” ТА РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ “ГОЛОС КРАЮ” С.МАСЛОВСЬКА

Відпочинок має бути корисним
І ЧЕРВНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

ДО 95-РІЧЧЯ ПОЧАТКУ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
ІЗ СОНЦЕБРИЗНОЇ ОНУТСЬКОЇ ДОЛИНИ ГЕРОЇВ ІМЕНА ІЗ ПЕРШОЇ ЩЕ ЛИНУТЬ Василь ДЖУРАН

Чужого научаймось та свого не цураймось
Дорогу до євроспільноти торують українці або Польща очима журналіста

Відгомін війни
Чи знайде нагорода афганця?

А я просто українка....
Твої таланти Заставнівщино

Тісні заставнівсько - польські звязки
Після події

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ
РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

НЕПОВНОЛІТНІ ГЕРОЇ БРІДОЦЬКІ
ДО 65-Ї РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ РАЙОНУ ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ