Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Паспорт району

Економіка (с/г, промисловість, торгівля, послуги)
Звіт про соціально-економічний розвиток

Заставнівського району за 2015 рік

 

В економіці району агропромислове виробництво займає вагоме місце. Тут виробляється основна частина валової продукції та товарів народного споживання, зосереджена більшість основних виробничих фондів району. Робота саме цього сектора економіки в значній мірі впливає на стан і перспективи соціально-економічного розвитку району.

Сільгоспвиробники району в 2015 році завдяки правильній організації проведення польових робіт (посів, догляд за посівами та збирання) отримали хороші врожаї сільськогосподарських культур. Зернові культури зібрані на площі 8181га  при середній урожайності 48,7 ц/га. Валовий збір становить 39,9 тис. тонн.

Ранні зернові культури зібрані на площі 7,5 тис. га при врожайності – 47,8 цнт/га, валовий збір становить  35,9 тис.тонн. Незважаючи на важкі погодні умови, що склались в другій половині літа, а саме відсутність опадів та високі температури, сільськогосподарськими виробниками отримані непогані результати по вирощуванню олійних культур. Урожайність озимого ріпаку становить – 20,9 цнт/га на площі 2272 га, соняшнику – 20,9 цнт/га. на площі 3858 га, та сої урожайність становить – 15,8 цнт/га, на площі – 7240 га.

Восени 2015 року сільськогосподарські підприємства району в стислі і оптимальні строки провели посів озимих культур під урожай  2016 року. Посіяно озимі зернові культури на площі 8711 га, що на 2 тис.га більше до минулого року, та озимий ріпак на площі 2461 га. Посіви в основному знаходяться в доброму і задовільному стані.

За 12 місяців 2015 року агроформуваннями району вироблено 826 тонн молока, 11095 тис.штук яєць, реалізовано 1653 тони м'яса. В порівнянні до минулорічних показників молока вироблено більше на 166 тонн молока, на 2171 тис.штук яєць  та 286 тонн м'яса.

На сьогоднішній день в районі поголів'я в основному розміщено в 4 агроформуваннях, де утримується 300 голів ВРХ, 3600 свиней, 1200 овець, біля 300 тисяч голів птиці.

Щодо перспективи розширення поголів'я в агроформуваннях, то ТзОВ «Хрещатик-агро» завершує реконструкцію приміщень під завіз 200 свиноматок. СТзОВ «Свіженька МІЛК» с. Г.Шерівці завершили будівництво козлятника, закупили доїльне обладнання, ведеться робота по надходженні коштів для закупівлі 600 кіз. В перспективі - переробка молока.

Промисловість. На сьогодні промисловість району включає в себе 12 основних промислових підприємств різних форм власності та організаційно-правових статусів, які входять в основне коло звітуючих. В основному це  підприємства, які займаються виробництвом будівельних матеріалів з місцевої сировини та підприємства харчової і переробної галузей.

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами основного кола звітуючих за 2015 рік становить 45285,9 тис. грн., що більше ніж за минулий рік на 5315,0 тис. грн. або на 13 відсотків. Даний ріст забезпечено за рахунок збільшення обсягу реалізації промислової продукції такими підприємствами: ТОВ «Триан»  (в 1,6 раза), ПП «Діана-Дністер» (в 1,9 раза), ПП «Фортуна» (в 1,7 раза), ТОВ «Оксана – М» (в 1,7 раза), ТОВ «Граніт» (в 1,5 раза), ФГ «Колос К» (в 1,6 раза), ПП «Добринівський цегельний завод» (в 2 рази), а також позитивним є те, що у травні 2015 року відновив роботу ПАТ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів», на якому проведено модернізацію обладнання, встановлено залізничну вагу в с. Веренчанка, для зважування вагонів з каменем, відновлено 537 метрів залізничної колії. Дана модернізація дасть можливість зменшити витрати на виробництво продукції та налагодити повноцінну роботу підприємства.

Разом з тим по результатах роботи за 2015 рік спостерігається зменшення обсягів реалізації в порівнянні з минулим роком по трьох промислових підприємствах основного кола, а саме : по ТОВ «Цукровий комбінат «Хрещатик», який не працює, але реалізовував вапно – на 19 відсотків, по Райагробуду – на 21 відсоток, по ПП «Надія-Є» - на 18 відсотків, по ПП «Супутник» – на 14 відсотків.

Інвестиційна діяльність. Одним із основних завдань району є сприяння в залученні інвестицій в економіку району. Протягом року спостерігались позитивні тенденції до зростання обсягів вкладення капітальних інвестицій в економіку району, в першу чергу в сільське господарство.

Так, за 2015 рік підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно (за оперативними даними) 33,0 млн.грн. капітальних інвестицій, що у розрахунку на 1 особу становить 663,0  грн. Ріст в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав  в 3  рази.

Загалом, за звітній період питома вага вкладених інвестицій припадає на галузь сільського господарства (ТОВ «Хрещатик-Агро», ТОВ «Україна»,  СФГ «Урожай», ФГ «Сливка А.В.», ФГ «Харюк Г.І., ФГ «Колос-К»).

Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку  на одиницю населення  наростаючим підсумком з початку інвестування на 01.01.2016 становив 1 долар США.

Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) скоротився до 51,1 тис.дол.США за рахунок від’ємної курсової різниці. Найвагоміші внески іноземного акціонерного капіталу зробили нерезиденти з Австрії.

Транскордонне співробітництво. Активізовано роботу в частині залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги, ресурсів світового банку та з інших можливих джерел.

В рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013»  Європейського Інструменту Сусідства та партнерства реалізується проект «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам». Проект успішно реалізовано на базі Заставнівської та Новоселицької центральних районних лікарень. Партнерами проекту є Новоселицька ЦРЛ та Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА.

 Заставнівська ЦРЛ в рамках проекту отримала  143,3  тис.євро., в тому числі 370,0 тис.грн. – кошти місцевого бюджету для проведення співфінансування проекту.  В рамках даного проекту покращено матеріально-технічну базу лікувального закладу та придбано цифровий ренгенапарат вартістю   89,0 тис.євро.

Відповідно до спільного проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду- ІІІ фаза» впроваджуються енергозберігаючі заходи з заміни вікон в  Товтрівському ДНЗ, Горошовецькому та Малокучурівському НВК, проведення капітального ремонту сільської  амбулаторії с.Васловівці з встановленням енергозберігаючих вікон та дверей. Планується залучити в дані мікро- проекти загалом 1 273,0 тис.грн., в тому числі 856,9 тис.грн. грантових коштів. На сьогодні, вже успішно завершено роботи в Горошовецькому навчальному закладі, замінено 53 вікон та 3 дверей, в Товтріському ДНЗ встановлено 65 вікон та 14 дверей, в Малокучурівському НВК - 26 вікон.

Загалом, в рамках попередніх  двух фаз даного проекту, вже успішно реалізовано 7 мікропроектів на загальну суму 1 419,2 тис.грн.

За підтримки представництва ЄС в Україні запущено проект «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб в Чернівецькій області». Проект вартістю 80 тис.євро передбачає відбудову гуртожитку в селищі Кострижівка Заставнівського району та для прийняття ними переміщених осіб, особливо – пільгових категорій та інших соціально вразливих верств населення з числа переселенців зі сходу. Сьогодні, на четвертому поверсі гуртожитку в селищі Кострижівка відновлено перекриття будівлі, відремонтовано за європейськими стандартами 13 квартир, дві кухні, побутові кімнати.

Транспорт. Районною державною адміністрацією  постійно проводиться контроль щодо забезпечення транспортного сполучення населених пунктів з районним та обласним центрами, а саме:

- автопідприємством ПАТ “Кіцманське АТП-17739” здійснюється 7 приміських маршрутів;

- ТДВ «Денисівка» - 1 приміський маршрут;

- 8 приватних перевізників району - 17 приміських маршрутів.

Рівень виконання запланованих рейсів по району становить більше 97 %, тобто зриви рейсів майже відсутні.

За січень–листопад 2015 року автомобільним транспортом перевезено (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) 5,4 тис.тонн вантажів, виконано вантажооборот у обсязі 5,3 млн.ткм.

Пасажирським автотранспортом за 11 місяців 2015 року перевезено   434,7 тис. пасажирів, виконано пасажирооборот у обсязі 52,0 млн.пас.км. У порівнянні з відповідним періодом 2014 року обсяг пасажироперевезень збільшився на 12,1%, а пасажирооборот – на 22,7%.

Протягом 2015 року пільговим перевезенням на автомобільному та залізничному транспорті скористалися 154312 чол. На відшкодування втрат перевізників від перевезення окремих категорій громадян з державного бюджету було профінансовано на суму 649,7 тис. грн., заборгованість становить 110,2 тис.грн.

Будівництво. Індивідуальними забудовниками за 2015 рік було уведено в експлуатацію  76 житлових будинків, загальною площею 14892 м2, що у 12 разів більше ніж за 2014 рік та уведено у експлуатацію 32-х квартирний  житловий будинок в  м. Заставна по вул. Незалежності, 102, площею 1901м2,

Пріоритетним об’єктом являється реконструкція існуючої Горішньошерівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу та спортзалу і їдальні. Станом на 01.01.2016 року освоєно 8298,1 тис.грн., ступінь  готовності складає 32 відсотки.

По Горошовецькому НВК проведено капітальний ремонт по  енергозбереженню із заміною вікон та дверей на металопластикові 53 вікна та 3 дверей (загальна вартість проекту складала 292,1 тис.грн.).

В жовтні 2015 року була введена в експлуатацію Репужинецька сільська лікарська амбулаторія.

Дороги. Для забезпечення утримання в належному стані проїзної частини доріг, через які пролягають автобусні маршрути загального користування, виконувалися роботи філією «Заставнівський райавтодор» ДП «Чернівці облавтодор» по виправленню профілю гравійного покриття автомобільних доріг загальною протяжністю 38 км.

Ямковий ремонт автомобільних доріг з асфальтним покриттям здійснювався на таких відрізках дороги: Чернівці-Заставна-/М-19/ - 17,5 км, Юрківці-Брідок  - 4,8 км, /М-19/-Киселів - 4 км.

За рахунок залучення коштів ТОВ «Мрія Буковина» та ПП Короля П.П. відремонтовано відрізок дороги - Заліщики-Звенячин-Городенка М-19 - 3,8 км і проведено ямковий ремонт дороги Т – 2602 з с. Вербівці до с. Погорилівка, на що було витрачено 171,1 тонн асфальтобетонної суміші. Також планується продовжити ямковий ремонт автомобільної дороги Т – 2653 з с. Погорилівка до с. Вікно. За рахунок коштів обласного дорожнього фонду  було проведено ремонт комунальних доріг у 8 населених пунктах - ПП «Влабовід» на суму 300 тис.грн.

Протягом 2015 року по району було відремонтовано 0,1273 млн. м.кв. дорожнього полотна, встановлено 49 нових вуличних знаків у необхідних місцях та приведено в належний стан 6 пішохідних переходів. На осінньо-зимовий період 2015-2016 рр. населені пункти району забезпечені запасами посипкового матеріалу, створено запас паливно-мастильних матеріалів та укладено угоди з власниками снігоочисної техніки, яка буде залучатися для ліквідації снігових заметів за конкретними відрізками доріг загального користування.

Земельні відносини. В 2015 році роведено нормативно-грошову оцінку земель по всіх 39 населених пунктах на площу 15553,8 га. Після проведення повторної нармативно-грошової оцінки земель, базова вартість зросла у 8-10 разів.

В 2015 році продано 8 земельних ділянок в с. Товтри, с. Чорний Потік, с. Горошівці, с. Чуньків, с. Баламутівка та м. Заставна площею 0,8837 га на суму 237,5 тис.грн.

Підготовлено до продажу права оренди на земельних торгах 22 земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу на території Малокучурівської сільської ради площею 61,2856 га та урочищі «Сад» площею 50,3828 га (2 ділянки); Бабинської сільської ради 62,0191 га (3 ділянки); Онутської сільської ради площею 36,6129 га (1 ділянка); Задубрівської сільської ради площею 21,7390 га (1 ділянка); Погорилівської сільської ради площею 38,7489 га (5 ділянок); Чорнопотіцької сільської ради площею 11,4063 га (2 ділянки); Товтрівської сільської ради площею 81,6004 га (6 ділянок); Горошовецької сільської ради площею 18,2722 га (1 ділянка); Репужинецької сільської ради площею 28,1831 га (1 ділянка); Заставнівської міської ради площею 17,8635 га (1 ділянка).

Структура житлово-комунального господарства району включає в себе такі господарства, як Заставнівське  житлово-експлуатаційне  управління  тепловодозабезпечення та  Кострижівське управління житлово-комунального господарства.

З метою підготовки комунальних господарств і бюджетних установ до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років проведено капремонт теплових мереж до будинку дитячо-юнацької творчості в м. Заставна, здійснено капремонт по ізоляції даху міської котельні та капремонт теплових мереж ДНЗ № 3 по вул. С.Стрільців. Також, проведено поточний ремонт дахів житлових будинків по вул. Бажанського, 30, вул. Рязанська, 1, вул. Чорновола, 18 та капремонт каналізаційної мереж від ДНЗ №1 по вул. Гагаріна. По вул. Незалежності та вул. Бажанського встановлено 3 пожежні гідранти.

ПП «Надпредтеплосервіс» встановлено твердопаливний котел в центральній міській котельні на загальну суму 609,0 тис. грн.  (483,0 – закупівля котла; 126,0 проектна документація та монтажні роботи). Це дає змогу практично відмовитись від споживання природного газу для теплопостачання міста Заставни та зменшить споживання «блакитного»  палива орієнтовно понад  700 тис.м куб.газу. Даний котел за технічними характеристиками має потужність 2 МВт). 

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населених пунктів району з 16.03. по 15.05.2015 року проводився весняний місячник санітарної очистки та благоустрою населених пунктів району,

Було проведено очистку лісопосадок від автодороги М-19 до  м. Заставна та територіальної автодороги Т - 2602 (Чернівці -  Заставна, через с. М. Кучурів).

Ліквідовано 11 несанкціонованих сміттєзвалищ, де обсяг вивезених побутових відходів становив 34,1 м3,  посаджено 1930 м2  квітників.

Державні закупівлі. Упродовж січня-грудня 2015 року в районі розпорядниками державних коштів проведено 24 процедур закупівель за державні кошти, зокрема запиту цінових пропозицій - 2, відкритих торгів - 5, переговорна процедура закупівлі - 17. Участь у торгах прийняли 29 учасників, які подали 28 пропозицій. За результатами проведених торгів укладено 22 договори з учасниками-переможцями, 5 договорів укладені в попередні роки та виконуються. Загальна сума коштів за укладеними договорами складає 20,3 млн.грн. Фактичні видатки по укладених договорах склали 17,6 млн.грн.

Крім цього, розпорядниками бюджетних коштів укладено 2129 договорів без проведення процедур закупівель на загальну суму 24,1 млн.грн. Фактичні видатки по цих договорах склали 18,8 млн.грн.

Споживчий ринок товарів. Сфери торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення є важливими складовими внутрішнього ринку, які відіграють значну роль, як у формуванні загального економічного потенціалу району, так і у забезпеченні потреб населення в товарах і послугах.

Станом на 01.01.2016 року в районі діє понад 272 об'єкти роздрібної торгівлі, 4 об'єкти оптової торгівлі, які належать як юридичним, так і фізичним особам,   60 підприємств ресторанного господарства, 8 автозаправних станцій, 14 аптек, 3 готелі, 12 перукарень тощо.

Вагоме місце у забезпеченні населення району товарами, особливо продуктами харчування, продовжує займати МКП «Заставнівський міський ринок» з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.  Постійно вживаються заходи щодо підвищення питомої ваги в загальному обсязі реалізації продовольчих товарів продукції, виробленої місцевими товаровиробниками. Зокрема, щоденно на МКП «Заставнівський міський ринок» та щотижнево в населених пунктах району проводяться ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції. Так, протягом 2015 року було проведено близько 1600 ярмарків.

Інфраструктура розміщення об’єктів  побуту нараховує 49 одиниць. Найбільша кількість підприємців займається наданням перукарських послуг, ремонтом автотранспортних засобів, пошиттям швейних виробів, ремонтом взуття, теле-, радіо-, відео-, апаратури, фотопослуг та аптек.

Одним підприємством сфери послуг у середньому реалізовано послуг на 422,3 тис.грн.

Із загального обсягу реалізованих послуг 88,7% (18733,7 тис.грн) було реалізовано населенню.

Цінова ситуація. Відповідно до цінової політики Уряду щомісячно здійснюється моніторинг цін на соціально значущі продукти харчування та аналіз закупівель розпорядниками бюджетних коштів, вивчається стан цінової ситуації тарифів на житлово-комунальні послуги, вживаються заходи з недопущення безпідставного зростання цін і тарифів.

Однак, в зв’язку з ростом цін на енергоносії, паливно-мастильні матеріали у 2015 році спостерігається ріст цін на продукти харчування. Так, за даними щомісячного моніторингу цін на соціально-значимі продукти харчування закуплені за державні кошти розпорядниками бюджетних коштів району станом на 01.01.2016 року порівняно з аналогічним періодом минулого року найбільший відсоток росту цін склав по наступних продуктах першої необхідності: молоко – 73,4 %, масло – 71,5 %, гречка – 71,2 %, борошно – 66,4 %, хліб – 65,4 %.

Підприємництво. На сьогоднішній день на території Заставнівського району зареєстровано 1964 суб’єкти підприємницької діяльності, з них 1962 суб’єкти малого підприємства (юридичних і фізичних осіб) та 2 - суб’єкта  середнього підприємства (юридичних і фізичних осіб). Чисельність працюючих у суб’єктів малого і середнього підприємництва 2875 осіб.

В районі функціонує Районний фонд підтримки підприємництва, за підтримки якого проведено 4 засідання координаційної ради  з питань розвитку підприємництва.

Одним із показників  діяльності малого та середнього бізнесу в районі  є надходження до бюджету району. Протягом 2015 року суб’єктами підприємництва до бюджетів всіх рівнів по району сплачено 56033,084 тис.грн. податків і зборів, в тому числі від суб’єктів підприємництва єдиний податок з фізичних осіб – 3009,2 тис.грн., єдиний податок з юридичних осіб – 211,3 тис.грн., фіксований сільськогосподарський податок – 271,5 тис.грн., плата за землю з фізичних осіб – 3176,8 тис.грн., плата за землю з юридичних осіб – 4353,1 тис.грн., плата за користування надрами – 631,1 тис.грн.

Протягом 2015 року адміністраторами Центру надання адміністративних послуг проводилася робота щодо покращення якості та умов надання адміністративних послуг, в тому числі документів дозвільного характеру.

Всього, розпорядженням Заставнівської районної державної адміністрації від 14 березня 2014 року № 58р «Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації» було затверджено перелік у кількості 49 адміністративних послуг та 16 документів дозвільного характеру, які включають в себе 21 послугу реєстраційної служби Заставнівського районного управляння юстиції, 9 послуг районного сектору державної міграційної служби України, 16 послуг відділу Держгеокадастру в Заставнівському районі, 5 послуг Держсанепідемслужби, 1 послуга районного відділу УДСНС України в Чернівецькій області, 10 – Департамент екології та туризму Чернівецької ОДА та 3 послуги сектору регіонального розвитку, містобудування та архітектури Заставнівської райдержадміністрації.

За 2015 рік адміністраторами ЦНАПу зареєстровано 3925 заяв від суб’єктів звернень щодо отримання адміністративних послуг, надано 4011 консультацій громадянам.

Між Центром надання адміністративних послуг районної державної адміністрації та Головним управлінням Держгеокадастру у Чернівецькій області у вересні 2015 року було підписано меморандум про співпрацю, метою якого державної власності в межах норм безоплатної приватизації, встановлених статтею 121 Земельного кодексу України.

Дана ініціатива була запроваджена на практиці вже у жовтні – грудні 2015 року в рамках пілотного проекту щодо впровадження механізму, який дозволяє громадянам використовувати своє право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної власності за два візити до центру надання адміністративних послуг на території Заставнівського району. В основу було закладено принцип цілісності адмінпослуг. Процедура оформлення земельних ділянок у приватну власність тривала не більше двох місяців. Тоді, як зазвичай, вона триває рік, а то й два. Участь у проекті взяли троє громадян району, які в результаті і отримали у власність земельні ділянки.

Успішно завершений проект є ще одним підтвердженням, що бюрократичну тяганину з оформлення земельної ділянки у приватну власність можна подолати. Всі напрацювання цього пілотного проекту будуть передані в Київ для формування законодавчих ініціатив.

Туризм. Для покращення поінформованості туристів та жителів району про туристичний потенціал краю проведено інвентаризацію об’єктів туристичної інфраструктури. Так, в Заставнівському районі налічується: 84 пам’ятки археології, які перебувають на державному обліку; 56 закладів харчування; 18 музеїв; 4 природних туристично-привабливих місць, з них 3-х поверхова печера «Піонерка» довжиною 530 метрів в с. Погорілівка – геологічна пам’ятка  природи державного значення; 3 заклади розміщення/готелі.

Управлінням було розроблено та прийнято на черговій сесії Комплексну програма залучення інвестицій та розвитку туризму в Заставнівському районі на 2015-2016 роки.

Проводиться робота над розробкою нових та оновленням старих туристичних маршрутів та видавництво путівника «Маршрути вихідного дня Заставнівщиною», що міститиме 8 туристичних маршрутів.

З метою популяризація та розвитку велосипедного туризму 11-11 жовтня 2015 року проведено навально-тренувальні змагання з техніки велосипедного туризму між вихованцями Будинку ДЮТ, Задубрівської НВК та  Горішньо-Шерівецької ЗОШ І-ІІІ ст. на базі  Задубрівського НВК. В загальному заліку перемогу здобула  Горішньо-Шерівецька ЗОШ І-ІІІ ст.

На допомогу приватним підприємцям і  для початківців  сільського зеленого туризму  розроблено поради приватним власникам осель, які надають послуги проживання для українських та іноземних туристів. Районним центром зайнятості проводяться семінари з питань організації зеленого туризму (протягом 2015 року було проведено 12 таких семінарів, участь в яких взяло 146 осіб).

Фінанси. За  2015 рік до місцевих бюджетів району (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 34656,6 тис.грн., що більше  проти планових показників на 4974,4 тис.грн., або на 16,8 відсотка.

Порівняно з 2014 роком надходження до місцевого бюджету району збільшилися на 12051,6 тис.грн. або на 53,3 відсотка.

Виконання плану надходжень за  2015 рік  забезпечено  по всіх видах платежів: по всіх 35 місцевих  бюджетах, в той же час зверх 105 відсотків виконано  31 бюджет, крім  Баламутівського, Митківського, Кулівського та Ржавинського сільських бюджетів.

 За підсумками 2015 року проведено уточнення доходної частини 32 місцевими радами та по районному бюджету на загальну суму 8394,1 тис.грн.

Податковий борг по платежах до місцевих бюджетів станом на 01.01.2016 року становить 685,7 тис.грн., що менше на 138,6 тис.грн. (16,8 відсотка) порівняно з 01.01.2015  року, в тому числі до місцевого бюджету зменшилася недоїмка на 41,3 тис.грн.( 6,6 відсотка).

Одержано в 2015 році міжбюджетних трансфертів з бюджетів різних рівнів в сумі 233958,0 тис.грн.

По спеціальному фонду до місцевих бюджетів надійшло 4653,8 тис.грн.

Виконання видаткової частини місцевих бюджетів району по загальному фонду за 2015 рік склало 267 484,2 тис.грн., що більше в порівнянні з звітним періодом 2014 року  на 46 325,6  тис.грн., або 20,9 відсотка, по спеціальному фонду виконання за звітній період  склало 14 136,1 тис.грн.

Соціальний захист населення. Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюється повсякденна робота по соціальному захисту населення району через надання малозабезпеченим верствам населення, ветеранам війни, інвалідам різного роду виплат, адресних допомог, субсидій, пільг та компенсацій;  координується робота по вирішенню проблем  боргів  із  заробітної плати,  з дотримання   мінімальних  гарантій  в оплаті праці на підприємствах, в установах та організаціях  різних форм власності.                          

Станом на 01.01.2016 року всі  види соціальних  допомог   нараховано  3871 сімям на суму   65847,4 тис.грн.

Субсидію  для  відшкодування  витрат на оплату житлово–комунальних послуг призначено 7329 сімям,  для придбання  твердого  палива та скрапленого газу 1937сімям на загальну суму  49450,4 тис.грн.  29 сімей із 32 облікованих, переміщених з тимчасово окупованої території та  районів проведення АТО, отримали  адресну грошову допомогу на суму 319,6 тис.грн. На даний час фактично в районі  проживає 16 сімей переселенців.        

Станом на 01.01.2016 р. на обліку перебуває 1885 осіб потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проведено виплату щомісячної компенсації вартості продуктів харчування 137 ліквідаторам  в сумі  338,7 тис.грн. Оздоровлено  в  санаторіях  6  ліквідаторів  та потерпілих 1 категорії. Профінансовано чорнобильські  видатки в сумі  359,6 тис.грн.  

На обліку в базі  даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, що мають право на пільги перебуває 14921 осіб.                        

Прийнято  документи та  видано направлення 233 особам  для  забезпечення їх  протезно - ортопедичними виробами в кількості  512 одиниць та технічними засобами  в  кількості   217 одиниць. Забезпечено  86 осіб 97 одиницями  технічних  засобів  реабілітації.

Фінансування  видатків  для виплати пільг, допомог та компенсацій ветеранам  Великої  Вітчизняної  війни  складає  5484,1 тис.грн.

 Видатки  на  пільгове  перевезення профінансовано  в сумі  653,3 тис.грн.

 Всього станом на 01.01.2016 р. профінансовано виплати по наданню  пільг, субсидій,  допомог  та  компенсацій  в сумі  102142,9 тис.грн.

Зайнятість населення. Чисельність зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку станом на 01 січня 2016 року в порівнянні з відповідним періодом 2015 року збільшилась  на 25 осіб та становила 924 особи. Рівень реєстрованого безробіття, в порівнянні з аналогічною датою 2015 року залишився на рівні 3% .

Комплекс послуг та матеріального забезпечення у відповідності до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" протягом 2015 року отримали 2200 осіб, що на 2,2 % або 50 осіб менше ніж за 2014 рік.

Упродовж 2015 року послугами центру зайнятості скористалися 700 безробітних із тих, що мають додаткові гарантії у сприянню працевлаштуванню. Працевлаштовані 183 громадян даної категорії, 5 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.  Проходили навчання 125 осіб, 103 особи брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. Рівень охоплення активними заходами квотної категорії незайнятих громадян становить 58,7 %.

Протягом  2015 року користувались послугами центру зайнятості 85 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2015 року 84 із них надані профорієнтаційні послуги, 13 осіб проходили професійне навчання, 10 – брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Всього за даний період працевлаштовано 24 особи даної категорії, з них двом  виплачено одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Фахівцями служби зайнятості докладається максимум зусиль для допомоги людям  з обмеженими фізичними можливостями для гідної інтеграції в суспільство.

За 2015 рік за сприянням служби зайнятості працевлаштовані 574 особи.

Протягом року за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 15 зареєстрованих безробітних проходили навчання з основ підприємництва, 17 зареєстрованих безробітних отримали одноразово виплату допомоги для організації підприємницької діяльності, зокрема один із них демобілізований учасник АТО.

Проводиться робота з організації професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців, навчання на виробництві, підвищення кваліфікації шляхом стажування. Впродовж 2015 року проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищували кваліфікацію 325 безробітних. Рівень працевлаштування безробітних після закінчення навчання становить 94,5 %, рівень охоплення безробітних професійним навчанням збільшився у звітному періоді в порівнянні з минулим роком на 0,8 відсоткових пункти і становить     14,8 %.

Пенсійне забезпечення. Загальна чисельність пенсіонерів станом на 01.01.2016 р. складає 14936 осіб., з них  85% проживає в сільській місцевості. Середній розмір пенсії на одного пенсіонера на 1 січня 2016 року, порівняно з початком року зріс на 3,9%  та склав 1319,99 грн.

Середньомісячна потреба  коштів на виплату пенсій та допомог  впродовж 12 місяців 2015 року становила 20,2 млн.грн., що на 0,7 млн.грн. більше до відповідного періоду минулого. Ріст складає 3,5 %. Рівень забезпечення власними коштами станом на 01.01.2016 р. склав 34,4% проти 31,2% за аналогічний період минулого року. 

Видатки на виплату пенсій та грошової допомоги за 12 місяців 2015 року становлять 241,9 млн.грн.

Станом на 01.01.2016 року через банківські установи отримують пенсії 5045 осіб або 33,8% загального контингенту пенсіонерів (14936), що на 326 осіб менше в порівнянні до 01.01.2015. 

З початку року призначено 590 нових пенсійних справ та проведено  1774 перерахунків пенсій, надано консультаційних послуг в „єдиному вікні” 8797 особам.

Одним з пріоритетних завдань управління, залишається забезпечення повного і своєчасного надходження коштів до бюджету, пошук додаткових джерел його наповнення та  вжиття невідкладних заходів щодо зменшення заборгованості до Пенсійного фонду України.

За результатами роботи в 2015 році варто відмітити, що доведені планові завдання по надходженню власних доходів виконані в повному обсязі. При запланованій сумі  власних доходів на  2015 рік 50831,49 тис.грн., фактичні надходження склали 55684,11 тис.грн., що на 4852,62 тис.грн. більше, або   109,55 %  до запланованого.

Освіта. Сформована мережа навчальних закладів району задовольняє потреби громадян  в отриманні загальної середньої,  дошкільної та позашкільної освіти. В районі функціонують 49 навчальних закладів, а саме:дошкільних – 13 (1909 дітей); загальноосвітніх – 33 (5541 учень); позашкільних – 3 (1721 вихованець).

На утримання закладів відділу освіти за 2015 року надійшли кошти в сумі 79 477,1 тис.грн., що склало 95,3 %. Із загальної суми видатків спрямовано на виплату заробітної плати з нарахуваннями 64 208,0 тис.грн., що становить 80,8 %    від бюджету освітньої галузі.

За 2015 рік використано кошти в сумі 3 565,3 тис.грн.  на харчування дітей,   2 085,0 тис.грн. - на закупівлю товарів для поточних потреб та ремонтів навчальних закладів, 8 761,0 тис.грн. - на оплату комунальних послуг, 522,1 тис.грн. - оплата послуг та виконаних робіт, 27,2 тис.грн. - виплачено матеріальну допомогу 15 дітям-сиротам, яким у 2015 році виповнилося 18 років.

Впродовж літнього періоду проведено якісні поточні ремонти в усіх навчально – виховних закладах району.

Проведено заміну вікон на енергозберігаючі за кошти сільських та міської рад на загальну суму 1 096,9 тис.грн. та залучено спонсорські кошти в сумі 175,0 тис.грн.

Профінансовано кошти для облаштування внутрішніх вбиралень у Будинку дитячо-юнацької творчості, Малокучкрівському НВК, Задубрівському НВК, Василівському НВК та проведено ремонт внутрішніх вбиралень Заставнівської гімназії, Заставнівської ЗОШ і Ржавинецького НВК на загальну суму 107,4 тис.грн.

Твердим паливом та дровами заклади освіти забезпечені на 100%.

Велика увага приділяється зміцненню навчально-матеріальної бази закладів освіти. У Кадубовецькій ЗОШ обладнано кабінет фізики за найсучаснішими технологіями навчання, на що витрачено 200,0 тис.грн.; придбано аудиторні дошки – 75,0 тис.грн., шкільні меблі – 157,3 тис.грн., спортивний  інвентар – 72,0 тис.грн., медикаменти – 91,5 тис.грн. та оснащено кабінети базових дисциплін  30,3 тис.грн.

Медицина.  На сьогоднішній день в районі покращенням якості надання медичної допомоги населенню, запровадженням Європейських стандартів забезпечення права громадян на медичну допомогу, забезпеченням зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної і високоякісної первинної та вторинної медичної допомоги займається Заставнівська центральна лікарня та комунальний заклад «Заставнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

На протязі останніх років  відмічається тенденція до зниження показника народжуваності – 10,9 ‰ (2014р.- 11,77 ‰). Тримаються стабільними показники загальної смертності в районі: в 2015р. – 15,56 ‰ (2014р.- 15,68 ‰). Стабільно залишаються низькими показники природного приросту:в 2015р. -  4,6, а в 2014р.  – 4,0, при середньо-обласному - +0,07.

            В районі завершений процес реорганізації медико-санітарної допомоги населенню району на засадах ЗПСМ. Створений Центр ПМСД, в якому на даний час функціонує 18 амбулаторій ЗПСМ, 18 ФАПів, із них 2 ФАПи, що обслуговують більше тисячі жителів (с. Добринівці, Погорилівка), які можуть бути реорганізовані в АЗПСМ при наявності кадрів.

В охороні здоров'я працює 119 лікарів із них вищу та І  категорію мають 50,2%, що говорить про високий професіоналізм. Середнього медичного персоналу працює  344 чол.

В районі широко використовуються малозатратні форми лікування хворих. Зокрема розгорнуто – 90 ліжок денного стаціонару, на яких проліковано – 5892 хворих.

В 2015 році в стаціонарах ЦРЛ функціонувало – 201 стаціонарне ліжко або 40 на 10 тис. населення, на яких проліковано – 7039 чол.

            Середній ліжко-день – 9,4 дня (2014р. – 9,7 дня). Робота ліжка становить 330,7, (2014р. – 343,0), план ліжко-днів виконано на 102,0%.

            Захворюваність цукровим діабетом складає -  335,1 (2014 – 467,8) на 100 тис.нас. Збільшилося інсулінозалежних хворих в порівнянні з 2014р. до 295 осіб (2014р. – 283). На виконання державної програми «Цукровий діабет» профінансовано 941697 грн., із них централізовано закуплено інсулінів на суму 848,7 тис.грн. решту з районного бюджету.

            Тримається на високому рівні захворюваність на гіпертонічну хворобу. Перенесли інфаркт міокарда у 2015р. 45 чол. (2014р. – 40). Збільшився показник цереброваскулярних захворювань по району.

Для досягнення європейських стандартів медичного обслуговування населення на основі впровадження реформ на рівні Заставнівського району адміністрацією Заставнівської ЦРЛ проводилась цілеспрямована робота по якісному оновленню матеріально-технічної бази, зокрема у 2015 році було придбано 2 пульсоксиметра (7,2 тис.грн.), офтальмоскоп (3,1 тис.грн.), стоматологічна установка (53,8 тис.грн.), електрокардіограф (33,4 тис.грн.), апарат кріохірургічний (17,9 тис.грн.) та комплекс рентгенівський діагностичний з цифровою обробкою зображення за кошти Євросоюзу по програмі Транскордонного співробітництва рентгенапарат на суму 2 млн.150 тис. грн. із залученням місцевих коштів на суму 260 тис.грн.

У 2015 році в кошторисах Заставнівської ЦРЛ видатки склали 24746,7 тис. грн., асигнування за рік освоєно на 99,7%. Середньомісячна нарахована заробітна плата по Заставнівській ЦРЛ  становила 2628 грн., що на 19% більше ніж за 2014 рік (в чому числі 7% - індексація)

Культура. В 2015 році проведені ремонтні роботи у закладах культури району на загальну суму 499,1 тис.грн, а саме:

- проведено заміну вікон та електромережі в будинку фольклору с. Звенячин - 40 тис.грн.;

- здійснено заміну вхідних дверей, 2 вікон та плитки в глядацькому залі будинку культури смт. Кострижівка - 34,8 тис.грн.;

- замінено теплопідлогу в глядацькому залі та вікна в клубі с. Боянчук – 60,0 тис.грн.;

- проведено часткове перекриття даху в клубі с. Вимож -13,0 тис.грн.;

- здійснено перекриття даху та замінено 5 вікон в центрі дозвілля с. Товтри - 334,7 тис.грн.;

- замінено вікна в клубі с. Вербівці - 17,0 тис.грн.;

- проведено заміну 3 вікон в танцювальному залі районного палацу культури - 16,4 тис.грн.

На поточні і капітальні ремонти Заставнівської ЦБС у 2015 році залучено 71,0 тис.грн.

В порівняні з минулим роком обсяг надання платних послуг закладами культури населенню району збільшився на 3 % і складає 341,3 тис.грн.

В рамках транскордонного співробітництва у сфері культури на міжнародних фестивалях у  Румунії побували:  народний театр фольклору та етнографії «Оберіг» РПК, народний фольклорний колектив «Кумоньки» ЦД  с. Веренчанка, зразковий дитячий танцювальний колектив «Струмочок» БК    с. Кадубівці.

 

Заступник начальника управління економічного

розвитку та інфраструктури РДА                                                  В. СтасюкТоргівля і сфера послуг:

Торговельна мережа налічує 435 одиниць, в тому числі 262 підприємств торгівлі, 63 – ресторанного господарства.  Населенню району надається 10 видів послуг.