Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Онут (Заставнівський район)

Історія

ПІБ Фото Роки життя Дільність
Іван Васильович Скрипничук   1957р Скрипничук Іван Васильович, 1957 року народження. Онутську восьмирічну школу закінчив у 1972 році. Далі продовжив навчання в Чернівецькому культосвітньому училищі, але за спеціальністю не працював, бо призвався в армію. Після служби в армії вступає на юридичний факультет Львівського університету. По закінченні університету повертається в Чернівці, де певний час працює в обласній прокуратурі. З 1998 року займає посаду заступника голови Обласного арбітражного суду. Поряд з основною роботою викладає право на юридичному факультеті Чернівецького національного університету.
Григорій Іванович Денисик   1949р Денисик Григорій Іванович, 1949 року народження. В 1956-1964 роках навчався в Онутській восьмирічній школі. Після служби в армії (1968-1970 рр.) вступає на географічний факультет Чернівецького держуніверситету. В 1975 році разом з дружиною отримує направлення в Турбівську середню школу, що на Вінничині. Через два роки отримує запрошення на викладацьку роботу у Вінницький педагогічний інститут імені Миколи Островського на кафедрі фізичної географії. Для розширення знань молодий науковець у 1978-1981 роках навчається в аспірантурі Воронезького держуніверситету. У 1984 році в Києві захищає кандидатську дисертацію, а в 1999 – докторську, має багато наукових публікацій. Доктор географічних наук, професор, завідуючий кафедрою фізичної географії природничо-географічного факультету Вінницького державного університету імені Михайла Коцюбинського Денисик Григорій Іванович періодично навідує своїх земляків, зустрічається із школярами.
Василь Манолійович Довгий   1941р Довгий Василь Манолійович, 1941 року народження – заслужений журналіст України, письменник, драматург, публіцист, телеведучий, член Національної Спілки письменників України, нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня. Навчався в Онутській восьмирічній школі, середню освіту здобув у с. Вікно. В 1965 році закінчив історичний факультет Чернівецького держуніверситету, в 1976 – факультет журналістики.. Своє покликання знайшов у журналістиці і все життя присвятив теле- і радіопередачам. Автор і ведучий популярної телепрограми «Відповідаємо на ваші запитання», яка щомісячно виходить в прямому ефірі. Василь Довгий – здібний літератор. Він автор двадцятисерійного телефільму за однойменною повістю Ольги Кобилянської «Царівна», 6-серійної телевистави «Бентежний ранок». Його природний хист, відчуття експресії діалогу сповна розкрилися у багатоактних п’єсах «Весняні пали», «Журавлиний ключ», «Кордон», одноактних – «Палій», «Одного серпневого дня», «Нью-Йоркська Марія», «Високе сонце», драматичних казок для дітей «Чарівний топірець», «Зачароване царство Мольфара», «Лускунчик», багатьох спеціальних публікацій з проблем телебачення в журналах України, Росії, Румунії, Югославії, книги дискусій «Телевізійні діалоги», співавтор книги «Світло Цецинської гори» (штрихи до історії Чернівецького телебачення) та інших.
Пантелеймон Божик   1879р Божик Пантелеймон, 1879 року народження. Початкову освіту здобув у рідному селі, потім навчався в Чернівецькій гімназії. У 1900 році емігрував до Канади. З 1 листопада 1911 р. видає в Мондері місячник «Православний русин», а також організовує українську школу. Одночасно Божик здобуває у США теологічну освіту і в 1919 р. стає православним, а в 1924 – греко-католицьким священиком. З цього року Пантелеймон пише й друкує патріотичні статті на культурно-освітні й церковно-історичні теми. Діяльності церкви присвятив свої праці «Правда і обман» (1917), «Церкви українців у Канаді» (1927). З-під його пера виходять вірші «Кому я співаю», «Заповідь», «Побажання». Звучать мотиви любові до рідного краю, до буковинців у віршах «Привіт рідному краєві», «Спомини», «Письмо в рідний край».