Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини району ( Повідомлення податкової інспекції )

26.06.2017 15:20

Бізнесу Буковини відшкодовано з бюджету 65,5 мільйонів гривень податку на додану вартість
Бізнесу Буковини  відшкодовано з бюджету  65,5 мільйонів гривень
податку на додану вартість
Як повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос, від початку року представниками бізнесу краю було заявлено бюджетне відшкодування податку на додану вартість в сумі 69,3 млн. грн. Це на 38,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Заяви на отримання бюджетного відшкодування подали 80 суб’єктів господарювання, це на 20 платників більше ніж за аналогічний період минулого року.


26.06.2017 15:17

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачена відповідальність
За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачена відповідальність У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області наголошують, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Та нагадують, Закон України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» є основним документом, який регулює єдиний внесок.


15.02.2017 15:16

6 мільйонів гривень – орієнтовна вартість виявлених митниками товарів, що їх незаконно намагалися перемістити через кордон
Значну партію незаконно переміщуваного товару виявили сьогодні у пункті пропуску «Порубне-Сірет» співробітники Чернівецької митниці ДФС. Близько 16.00 у зону митного контролю в‘їхав транспортний засіб комерційного призначення, що відповідно до поданих документів прямував з Туреччини до Польщі. За результатами аналітично-пошукової роботи, відповідно до ст. 338 Митного кодексу України митниками було прийнято рішення про здійснення повного огляду товару. Відповідно до відомостей, заявлених у товаросупровідних документах, поданих до митного контролю та оформлення, у транспортному засобі переміщувалися товари народного вжитку у кількості 602 вантажних місця вагою 20 тонн. Однак за результатами огляду та повного вивантаження товару було встановлено невідповідності вантажних місць та опису товару поданим товаросупровідним документам. Крім того, у згаданих товаросупровідних документах наявні ознаки підробки, а на вантажних місцях - маркування «Одеса» та «Золотоноша». Щодо 35-річного водія однієї з транспортних фірм Буковини запроваджено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Товар у кількості 602 вантажних місця буде вилучено на склад митниці. Його орієнтовна вартість становить 6 млн. грн.


15.02.2017 15:14

Податкові міліціонери Буковини в лютому цього року вилучили контрафактних цигарок на суму 3,1 млн. грн.
Про це розповів перший заступник начальника фіскальної служби Буковини полковник податкової міліції Сергій Гакман та зауважив – на теренах області вдруге впродовж лютого цього року вилучено значні партії контрафактних цигарок. Так, 7 лютого виявлено факт зберігання 42,5 тис. таких цигарок, а 10 лютого - транспортування 75 тисяч пачок контрафактних цигарок. Дані порушення обігу підакцизних товарів встановлені в рамках операції «Акциз-2017» оперативними працівниками Головного управління ДФС у Чернівецькій області спільно з працівниками УСБ України в Чернівецькій області та працівниками прокуратури у м. Чернівцях. Орієнтовна вартість вилучених цигарок у першому випадку (07.02.2017р.) – 1275 000 грн., а у другому випадку (10.02.2017р.) - 1875 000 грн. Продовжуючи розмову, Сергій Гакман зазначив, за оперативною інформацією сьогодні у м. Чернівцях, зупинено вантажний мікроавтобус марки «Мерседес-Бенц», в якому буковинець перевозив цигарки марки «Марбле» без марок акцизного податку України. Наразі вирішується питання про внесення відомостей за вчинене правопорушення до ЄРДР.


15.02.2017 15:07

Майже 133 мільйони гривень єдиного соціального внеску сплатили страхувальники Буковини
За підсумками січня 2017 року, роботодавці та особи які проводять незалежну професійну діяльність Чернівеччини, перерахували 132,99 млн.грн. єдиного соціального внеску. Таким чином, надходження ЄСВ на Буковині перевищили показники за січень на 25,1 млн. грн. Про це повідомив в.о.начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак. Зокрема, сума єдиного внеску нарахованого роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ, склала 107,1 млн. грн., від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, надійшло майже 17,1 млн. грн. Єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців склав 8,6 млн. грн. «На сьогодні одним з пріоритетних векторів роботи фіскальної служби є забезпечення стабільного надходження єдиного соціального внеску, від якого безпосередньо залежить фінансування соціальної сфери регіону. В цьому питанні зусилля відомства спрямовані за двома основними напрямами – виявлення та ліквідація тіньових схем та вдосконалення сервісного обслуговування платників» - зазначає посадовець. Отримати консультації з питань застосування законодавств по ЄСВ можна у Центрах обслуговування платників територіальних органів ДФС у Чернівецькій області. Також платники можуть скористатись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом ДФС, який знаходиться за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua/.


15.02.2017 15:04

З початку 2017 року «єдинники» Буковини збагатили місцеві бюджети на 30,3 млн. грн.
Платники єдиного податку – юридичні та фізичні особи у січні поточного року поповнили місцеві скарбнички Чернівецької області на 14,2 млн. грн. більше ніж у аналогічному періоді минулого року - інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Приватні підприємці - платники єдиного податку спрямували до казни найбільш вагому суму податку - 22,2 млн. грн. Спрощенці - юридичні особи спрямували до місцевої казни 3,1 млн. грн. Платники єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників сплатили 5 млн. грн. У регіональному фіскальному відомстві наголошують, відповідно до п. 295.1 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Також необхідно знати, платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси (п.295.4 ПКУ).


18.03.2016 09:55

Затверджено положення про форму та зміст розрахункових документів, порядок подання та форми звітності, повязаної з використанням КОРО (розрахункових книжок)
З 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (далі - Наказ № 13), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350, яким скасовано наказ Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зокрема, Наказом № 13 оновлено форми таких розрахункових документів: фіскального касового чека на товари та послуги (форма № ФКЧ-1); фіскального касового чека видачі коштів (форма № ФКЧ-2); розрахункової квитанції (форма № РК-1); спрощеної розрахункової квитанції (форма № РК-2). Окрім того, запроваджено новий розрахунковий документ - фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма № ФКЧ-3). З повним текстом Наказу № 13 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua). Довідково: Наказ № 13 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 11.03.2016 № 18.


18.03.2016 09:55

До відома буковинських платників податків!
Кіцманська ОДПІ повідомляє,що можна отримати консультацію в режимі оn - line зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за телефонними номерами:0 800 501 007 або (044 454 16 13).Також запитання можна надіслати на електронну адресу idd@sfs.gov.ua Інформаційно-довідкові послуги надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі). Детальніше за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua/main/index/contact


18.03.2016 09:53

Про електронні сервіси
З метою якісного обслуговування платників та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків фіскальна служба пропонує платникам податків 17 електронних сервісів. Вищезазначеними сервісами можна скористатися через офіційний сайт Державна фіскальна служба України (sfs.gov.ua), або через суб-сайт Територільні органи ДФС у Чернівецькій області (cv.sfs.gov.ua). Кожен із цих сервісів виконує різноманітні функції і є надійною допомогою платникам податків. Зокрема, для комфортного звітування діють сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва ПДВ» допоможуть дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ контрагента, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про анулювання реєстрації платника ПДВ.


18.03.2016 09:53

Про незаконну діяльність при реалізації алкоголю та цигарок повідомляйте до фіскальної служби Буковини
Кіцманська ОДПІ повідомляє, що на офіційному порталі територіальних органів, сформовано "Реєстр виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами". Даний реєстр оновлюється щодекадно. З даною інформацією можна ознайомитись за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy. Іншими словами, кожен буковинець може знайти інформацію щодо наявності ліцензій у продавців підакцизної продукції. В.о. начальника фіскальної служби Буковини Іван Матіос вважає, що лише спільними зусиллями – податківці і громадськість спроможні навести лад при реалізації товарів цієї категорії. Та закликає споживачів регіону давати ефективну відсіч з очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату, або її продажу без відповідних на це дозвільних документів чи без застосування РРО. У разі виникнення підозри щодо якості алкогольних напоїв, автентичності марок акцизного податку, або факти незаконної діяльності при реалізації підакцизної продукції, повідомляйте до всіх територіальних органів Головного управління ДФС у Чернівецькій області. Звернення громадян можна направляти електронною поштою: До Головного управління ДФС у Чернівецькій області на поштову скриньку cv.official@sfs.gov.ua; Кіцманська Об’єднана державна податкова інспекція (Заставнівське відділення) cv.dpi2404@sfs.gov.ua; Кіцманська Об’єднана державна податкова інспекція cv.dpi2406@sfs.gov.ua;


02.03.2016 16:29

Кампанія декларування 2016 - триває
З 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався. Податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу). Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 цього Кодексу). Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2015 році, подається до 1 травня 2016 року. Громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки мають право надавати річну податкову декларацію протягом всього поточного року - включно по 31 грудня 2016 року. На допомогу громадянам на офіційному порталі територіальних органів ДФС у Чернівецькій області функціонує банер «Декларуємо по-новому» (http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016), в якому розміщена актуальна інформація щодо осіб, які зобов’язані подавати декларацію, випадки, коли така декларація не подається, порядок подання декларації для отримання податкової знижки тощо.


02.03.2016 16:28

Щодо добровільної сплати єдиного соціального внеску
На добровільну сплату єдиного внеску мають право члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, а також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, та громадяни України, які працюють за її межами. Крім того, з 01.01.2016 фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску. У зв’язку з цим контролюючі органи зобов’язані в односторонньому порядку достроково розірвати укладені з фізичними особами-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, строк дії яких закінчується у 2016 році, з обов’язковим повідомленням платника єдиного внеску про підстави дострокового розірвання такого договору.


02.03.2016 16:27

Заяву про перехід на сплату єдиного податку можна подати до 15 березня
Відповідно до норм Податкового кодексу України за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.


25.02.2016 15:29

Порядок нарахування акцизного податку для платників що здійснюють роздрібну торгівлю пальним з 01 січня 2016 року змінено
Кіцманська ОДПІ наголошує, що в частині адміністрування акцизного податку до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни. Зокрема, передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення ДФС України реєстру платників акцизного податку з реалізації пального(підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу). Здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку тягне накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Кодексу). З 1 січня 2016 року для платників акцизного податку - суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку (5 %) змінено на специфічну ставку - 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Для платників, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами крім пального, ставка акцизного податку та порядок нарахування податкових зобов’язань як і раніше залишилася - 5 % вартості (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів). Податок з товарів (продукції), реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки акцизного податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Нацбанком України, що діє на 20-й день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу. Тобто для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року необхідно застосовувати курс євро, встановлений НБУ на 20 грудня 2015 року. За даними НБУ на 20.12.2015 1є = 25,462988 грн., відповідно для першого кварталу 2016 року ставка акцизного податку у гривнях за один літр реалізованого (відпущеного) пального дорівнюватиме – 0,042 євро х 25,462988 гривень. Нагадаємо, обов'язок задекларувати та сплатити податкове зобов'язання за новими правилами виникає у платників починаючи з січня 2016 року. Тож, сплатити акцизний податок за січень платники акцизного податку - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, повинні до 2 березня 2016 р.


25.02.2016 15:29

Об’єкти спадщин підлягають оподаткуванню
Фахівці Кіцманської ОДПІ нагадують, відповідно до норм Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка у 5%, а також ставки у 15% або 20%. Право на застосування нульової ставки мають: - члени сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік або дружина, батьки та діти, у тому числі усиновлені), які успадковують будь-яку власність; - особа інвалід І групи або особа, яка має статус дитини сироти або, дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування; - дитина - інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно. Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Тобто всі члени сім’ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми (в тому числі всиновленими), при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці 5% податку на доходи фізичних осіб. Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 20% в залежності від суми спадку. Громадяни, що одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, який оподатковується за нульовою ставкою податку, та фізичні особи – нерезиденти, якими сплачено податок з доходів фізичних осіб до нотаріального оформлення (видачі свідоцтва на спадщину або договору дарування) не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини чи подарунку до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Нагадаємо, що Наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року №859 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення. Особи, які отримали у 2015 році спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2016 та до 1 серпня 2016 року сплатити з таких доходів відповідну суму податку.


Tеми