Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини району ( Культура )

12.12.2017 14:04

11 грудня до Заставнівщини завітав Макс Кідрук український письменник.
11 грудня до Заставнівщини завітав Макс Кідрук український письменник. Творчу зустріч з молодим, талановитим письменником та мандрівником, що проходила у залі засідань Заставнівської районної ради, за сприяння голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна, розпочала директор Заставнівської районної централізованої бібліотечної системи Стасюк Леся Миколаївна. Народився Макс Кідрук (Максим Іванович Кідрук) 1 квітня 1984 року в селищі Володимирець Рівненської області. Навчався у фізико-математичному класі з посиленим вивченням іноземної мови. У 2001 році закінчив школу із золотою медаллю. Того ж року вступив на Механіко-енергетичний факультет в Рівненському Університеті водного господарства (спеціальність «Теплоенергетика»). Продовжив навчання у Києві в аспірантурі НТУУ «КПІ» на Теплоенергетичному факультеті. У 2007 році виграє грант на навчання за кордоном і виїзджає на проживання до Стокгольма (Швеція), де вступає до аспірантури Королівського технологічного інституту та почає мандрувати Європою. Впродовж 2007—2008 рр. побував у Фінляндії, Норвегії, Італії, Франції, Балтійських країнах.


23.02.2017 12:38

«Бути українцем – говорити українською мовою»
«Бути українцем – говорити українською мовою» 21 лютого – в Міжнародний день рідної мови у приміщенні Заставнівської центральної районної бібліотеки відбулось засідання за круглим столом під назвою «Бути українцем – говорити українською мовою», проведене спільно з районним осередком всеукраїнського товариства «Просвіта». Захід відбувався у два етапи: 1- історія виникнення української мови, її значення та роль в житті кожного із нас; 2 – діалекти української мови, а особливо діалекти, говірки Буковинського краю. На заході були присутні, та виступили: • Масловська С.Т. – журналіст, голова районного осередку «Просвіта»; • Отець Віталій Мензак – Благочинний Заставнівського округу який на початку прочитав молитву за Героїв «Небесної Сотні», та благословив дане зібрання; • Гольцова О.В. – представник Заставнівської районної ради; • Семенюк І.К. – керуючий апаратом Заставнівської РДА; • Загарія Р.П., Піцек В.П., Зубик Н.М., - філологи української мови; • Павчак М.М. – соц. працівник Заставнівської міської ради; • Кушнір Ю.А. – історик, краєзнавець, • Мякота М.В. – голова Заставнівської «Волонтерської сотні»; • Дрига О.О. – директор кінотеатру «Мир»; • Сташевська В.М. – директор Заставнівської музичної школи; • Учні гімназії, студенти ВПУ№24 та не байдужі заставнівчани.


18.07.2016 15:54

Кращі серед кращих
Кращі серед кращих Заставнівська музична школа за підсумками навчальної роботи учбово-методичного центру культури Буковини (УМЦКБ) за 2015-2016 навчальний рік, зайняла І місце серед мистецьких шкіл Чернівецької області. 14 липня 2016 року в приміщенні Чернівецького ЦМЦКБ відбулося нагородження лауреатів. На якому рішенням художньо-методичної ради комунального учбово-методичного центру культури Буковини, Заставнівську музичну школу, директор – Вікторія Сташевська, визнано Лауреатом ІІ обласної культурно-мистецької рейтингової програми у номінації «Краща музична школа» із занесенням на Галерею пошани. Велика подяка дирекції та педагогічному колективу за їхню натхненну працю і побажання подальших творчих здобутків…


15.07.2016 14:36

Презентація збірки «Філософія життя»
Презентація збірки «Філософія життя» У велике християнське свято – у День Святих Першоверховних Апостолів Петра і Павла в приміщенні Заставнівської ЦРБ була надзвичайно захоплююча атмосфера. Заповнена читальна зала районної книгозбірні, усмішки на обличчях знайомих, друзів і гостей , саме так розпочалась презентація першої збірки «Філософія життя» відмінника освіти України, учителя-методиста, громадського діяча Івана Романовича Козака. Збірка вийшла в Чернівецькому видавництві «Друк Арт» в 2016 році, тиражем – 300 примірників. Директор бібліотеки Стасюк Леся Миколаївна розповіла всім присутнім про життя і творчість поета. Багато теплих слів цього дня присутні почули від поважних людей, шанувальників прекрасного з обласного центру м. Чернівці, представників з м. Заліщики, делегації гостей з рідного села Зозулинці Тернопільської області (де народився Іван Романович), і представників Заставнівщини – колег-викладачів ВПУ №24, волонтерів, знайомих та друзів.Також були присутні представники районної ради та преси. У кінці зустрічі прозвучали слова вдячності нашому дорогому поету, шановному Івану Романовичу за чудову презентацію, за справжні емоції, за невичерпний талант, гуманність і людяність, які він дарує людям. Побажали йому нових здобутків, міцного здоров’я, злагоди, миру та нових видань в майбутньому.


23.02.2016 14:33

Презентація книги «За мить до вічності».
Презентація книги «За мить до вічності». Молода поетеса з села Репужинці Заставнівського району Бойчук Лілія Аркадіївна здійснила свою давню мрію - видала книгу власних віршів "За мить до вічності". Для дівчини це дуже важлива та хвилююча подія, адже вірші для неї це живі істоти, які народжуються у різні миті життя. Поетеса вірить, що її перша збірка знайде відгук у серцях любителів поезії. 23 лютого в читальному залі центральної районної бібліотеки м. Заставна відбулася презентація збірки поезій пані Лілії. На цій зустрічі були присутні представники районної ради, районної держадміністрації та представники преси.


01.02.2016 09:23

День пам’яті Володимиру Михайловському!
День пам’яті Володимиру Михайловському! 30 січня 2016 року минає два роки від дня смерті заслуженого журналіста України, члена спілки письменників України, лауреата медалі «На славу Чернівців», головного редактора громадсько-політичної газети «Буковина» Володимира Іларіоновича Михайловського. Народився Володимир Іларіонович в селі Кадубівці Заставнівського району Чернівецької області. Закінчив філологічний факультет Чернівецького державного університету ім. Ю.Федьковича (1969). Працював електриком цукрокомбінату "Хрещатик" Заставнівського району Чернівецької області, кореспондентом Заставнівської районної газети "Прапор перемоги", завідуючим відділом Чернівецької обласної молодіжної газети "Молодий буковинець", власним кореспондентом, завідуючим відділом газети "Радянська Буковина", а з 1991 року - головний редактор газети "Буковина". Член НСЖУ з 1972 р. Володимир Михайловський - заслужений журналіст України, член Національної Спілки письменників України, дипломант Міжнародного журналістського конкурсу (1982), лауреат обласної літературної премії ім. І.Бажанського (лютий, 2001 р.), яку присуджено за особистий внесок у розвиток української літератури, вивчення і пропаганду творчості письменника, учителя і першого фотоаматора на Буковині Івана Бажанського.


24.10.2013 11:22

Благодійність.
Вчора в районному Палаці культури м. Заставна відбувся благодійний концерт української пісні. В ньому взяли участь родина співака В’ячеслава Края, , а також В.Данилюк, А.Кобилянська та інші. Пісні, авторами яких були в основному буковинці заворожували , створювали особливу атмосферу.


10.06.2013 10:33

Дністрові зорі - 2013
Дністрові зорі - 2013 Вже 22 роки Заставнівський район Чернівецької області, Заліщицький район Тернопільської області та Городенківський район Івано-Франківської області є засновниками і організаторами Міжрегіонального фестивалю народної творчості «Дністрові зорі». Перейнявши естафету від буковинців, у цьому році городенківці провели XX– ювілейний фестиваль «Дністрові зорі - 2013».


29.03.2013 15:38

"КРАСА ПОЕЗІЇ ЯСНА, КРАСА - ЇЇ ВІТРИЛА"
"КРАСА ПОЕЗІЇ ЯСНА, КРАСА - ЇЇ ВІТРИЛА" 21 березня, в Міжнародний день поезії, заступник голови районної ради І.Ковалюк взяв участь та виступив на поетично-літературному заході "Краса поезії ясна, краса - її вітрила", яка відбулась в приміщенні центральної районної бібліотеки (директор Л.Стасюк). На свято завітали митці, поети, літератори з усього району, а саме: Василь Джуран, Юрій Кушнір, Валентина Піцек, Дмитро Бугайчук, Степан Панчук, Олександр Дрига та інші.


06.03.2013 12:37

Не забуваймо звичаїв нашого краю
5 березня цього року у приміщенні районного палацу культури м. Заставни відбувся обласний «Фестиваль народних звичаїв та обрядів» серед мистецьких шкіл області та конкурс духових оркестрів в якому взяла участь голова районної ради М.Леваніна.


10.01.2013 16:48

Нова радість стала
Нова радість стала Конкурс колядок


26.10.2012 09:39

День юшки.
День юшки. Саме таку назву отримало свято, яке було зініційоване керівництвом району та проведене вчора за участі місцевих рад на центральному майдані м.Заставна.


07.07.2012 11:02

ПІСЕНННИЙ РОЗМАЙ РІДНОГО КРАЮ
ПІСЕНННИЙ РОЗМАЙ РІДНОГО КРАЮ ПІСЛЯ ПОДІЇ


07.07.2012 10:59

ВІДДАЛИ ШАНУ СЛАВЕТНОМУ МИТЦЮ
 ВІДДАЛИ ШАНУ СЛАВЕТНОМУ МИТЦЮ ЗУСТРІЧ З ПРЕКРАСНИМ


05.06.2012 12:39

Міжрегіональний фестиваль "Дністрові зорі"
Міжрегіональний фестиваль "Дністрові зорі" Третього червня 2012 року в м. Заставна відбувся Міжрегіональний фестиваль народної творчості "Дністрові зорі".


Tеми