Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини району ( Міжнародне співробітництво )

22.11.2018 13:11

ЕНЕРГІЯ ВІТРУ — НА КОРИСТЬ ЛЮДИНИ
ЕНЕРГІЯ ВІТРУ — НА КОРИСТЬ ЛЮДИНИ Упродовж останніх років перед Україною постали виклики, які потрібно якнайшвидше подолати і розв’язати. Особливо відчутно проблеми загострились у сферах так званої «трійки Е» (економіка, енергетика та екологія). Їх успішно подолала Німеччина, яка стала економічним «локомотивом» ЄС, лідером у впровадженні й використанні альтернативних джерел енергії. Незважаючи на складану ситуацію в нашій державі, Німеччина продовжує активно допомагати Україні, проводячи численні консультації, приймаючи делегації з фахівців різних сфер, надаючи дієву інвестиційну допомогу. Цьому питанню присвятили розмову за німецько-українським «круглим столом», який відбувся у стінах ВПУ-24. Втретє на Заставнівщині перебувала делегація з Гайденрод, яку очолював бургомістр Фолькер Діфентах. Модератор зустрічі — директор ЦБС Л.Стасюк, наголосила, що основний захід відбувається в рамках проекту «Партнерства з містами України» згідно програми « Пакет швидкого запуску - Україна», який фінансується за рахунок коштів міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН. Основна мета цього проекту – вивчення передового досвіду, щодо впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності, а також розвиток та використання альтернативної енергетики (енергія сонця, вітру, гідроенергетика, біоенергія).


05.09.2017 11:46

У ЄДНОСТІ — СИЛА БУДЬ-ЯКОЇ ГРОМАДИ
У ЄДНОСТІ — СИЛА БУДЬ-ЯКОЇ ГРОМАДИ Заставнівщина ніколи не стояла осторонь важливих євроінтеграцій-них процесів, які відбуваються у нашому суспільстві. Минулого тижня наш район з робочим візитом, на запрошення голови райради С.Капіцького, відвідала представницька делегація з Німеччини на чолі з Фолькером Діфентахом та представники депутатського корпусу. Міжнародна співпраця, обмін делегаціями дозволяє вивчати, запози-чувати і впроваджувати у реалії життя інновації в економічній, соціа-льній та культурній сферах.


05.09.2017 11:39

ЧИ БУДЕ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР У САМУШИНІ?
ЧИ БУДЕ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР У САМУШИНІ? Найбільша радість кожної родини — це діти, гарні, успішні і,головне, здорові. Як важко усвідомити, що ваша кровинка народилася хворою, або через непередбачувані ситуації та обставини набула каліц-тва,іцей важкий тягар лягає на плечі батьків, і відгукується болем у се-рці на довгі роки або навіть на все життя. Добрий ангел на своїх крилах приніс на Заставнівщинуделегацію із Італії на чолі з сеньйором Гайтано(за фахом бухгалтер) тапанею Магдою (його заступником), якапрацює в аптеці фармацевтом, але попри вищезгадане— ці люди задіяні на керівних посадах в Асоціації «Надія», що відома своїм волонтерством, благодійністю у багатьох країнах світу.


05.09.2017 11:05

ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ РЕФОРМ
ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ РЕФОРМ Польські друзі завітали на Заставнівщину у День незалежності Укра-їни, щоб відсвяткувати 10-ліття позитивної співпраці у сфері освіти, медицини, місцевого самоврядування, підприємництва, а також окрес-лити плани на майбутнє. Оскільки українські реформи проходять за польським зразком, то увесь цей період наші посадовці намагаються вивчити, зрозуміти, осмислити польський досвід, враховувати помилки і приймати кращі рішення.


23.03.2016 15:21

Заставна-Літзбарк-Любоміно-Орнета-Бранденбург-Франкфурт-на-Майні-Меппен — таким маршрутом курсувала делегація нашого району, з метою поглиблення знань і перейняття досвіду
Заставна-Літзбарк-Любоміно-Орнета-Бранденбург-Франкфурт-на-Майні-Меппен — таким маршрутом курсувала делегація нашого району, з метою поглиблення знань і перейняття досвіду Українська група мала запрошення до м. Меппен (земля Емсланд), яке знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Нідерландами. Проїжджаючи через різні міста Німеччини, завернули насамперед у м. Бранденбург, де навідалися на місце поховання наших земляків — учасників Другої світової війни 1939-1945 років. До слова, і величний пам’ятник, і могили солдатів гарно доглянуті німцями. Загалом гуманність, привітність та життєлюбність мешканців цієї країни вражає. А слова польсько-німецька гостинність набрали більш глибокого змісту. У м.Франкфурт-на-Майні побували на підприємстві із заготівлі та реалізації деревосировини, власником якого є українець Сергій Сандлер, який за 10 років став у Німеччині успішним бізнесменом завдяки своїй наполегливості та самовіддачі.


18.03.2016 12:24

НА ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ — ДО РУМУНІЇ
НА ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ — ДО РУМУНІЇ Березень вважається місяцем Шевченківських днів. До речі, не тіль-ки в Україні, але й, що надзвичайно приємно — у сусідній для нас Ру-мунії. Днями до Заставнівської районної ради завітали гості із Сучав-ського повіту — радник префекта (цього округу) з питань культури та національних меншин М.Мігалескул-Анюк, голова Радівецької філії Союзу українців Румунії В.Паскарь та член комітету цієї організації С.Кочерган з офіційним запрошенням на урочистості з нагоди закриття Шевченківських днів та 202 річниці з дня народження Кобзаря, які від-будуться 20 березня цього року.


18.03.2016 09:52

УКРАЇНА — ПОЛЬЩА — НІМЕЧЧИНА
УКРАЇНА — ПОЛЬЩА — НІМЕЧЧИНА Заставна-Літзбарськ-Любоміно-Орнетта-Бранденбург-Франкфурт-на – Майні — Мепен — таким маршрутом курсувала делегація нашого району з метою поглиблення знань і перейняття досвіду С.МАСЛОВСЬКА Про те, що Заставнівщина давно працює над тим, щоб запозичити у країнах Європи досвід проведення реформ місцевого самоврядування газета «Голос краю» не раз подавала репортажі та інтерв’ю з керівниками представницької гілки влади, депутатами районної й міської рад, а також з головами сіл нашого району, які мали робочі візити до дружньої нам Польщі, країни, що за своїм геополітичними та культурно-історичними особливостями близька до України.


25.02.2016 15:26

ДЕЛЕГАЦІЯ РАЙРАДИ ПОВЕРНУЛАСЯ З ПОЛЬЩІ
Як повідомлялося раніше, делегація фахівців різних галузей, депутатів місцевих рад та представників органів місцевого самоврядування відвідали різні установи, підприємства та організації Польщі. Учасники поїздки діляться враженнями від навідин до європейської країни.


18.02.2016 14:31

ДЕЛЕГАЦІЯ РАЙРАДИ ПОВЕРНУЛАСЯ З ПОЛЬЩІ
Як повідомлялося раніше, делегація фахівців різних галузей, депутатів ради та представників органів місцевого самоврядування мала робочу поїздку до Польщі. Ініціатор навідин до європейської країни — голова районної ради — Сергій КАПІЦЬКИЙ. Ось про що він розповів: — Прийнятий Верховною Радою 2 лютого 2015 року Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачає кардинальне реформування си-стеми місцевого самоврядування в Україні. І ми розуміємо, що ця ідея справді вирішить чисельні проблеми. Оскільки багато регуляторних актів ще не прийн-ято, доводиться опиратися на досвід Європейських країн. Польща цей шлях уже пройшла і там можна багато чого навчитися. Саме з цією метою делегація нашого району (В. Кокіс — директор Задубрівського НВК, депутат райради, Л. Іванович — заступник головного лікаря Заставнівської ЦРЛ з медсестринства, Я. Котик — Вікнянський сільський голова, В. Сташевська — директор музич-ної школи, В. Копчук — Репужинецький сільський голова та С. Іванців — при-ватний підприємець) побувала у Літзбарському повіті Польщі і відвідала чи-мало різних установ і організацій.


12.02.2016 09:25

Договір партнерства про співпрацю!
Договір партнерства про співпрацю! Вчора сільський голова села вікно Ярослав Котик, перебуваючи з робочою поїздкою в Польщі, підписав Договір партнерства про співпрацю між гміною Любоміно Лідзбарського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Польща)та селом Вікно Заставнівського району Чернівецької області (Україна). Сторони організовують партнерське співробітництво на самоврядному рівні і зобов'язуються до: взаємного пізнавання і розвитку співробітництва за принципом рівноправності і взаємної довіри, обміну досвідом і співробітництва за напрямами культури, освіти, туризму, охорони навколишнього середовища та інформаційно-публічної діяльності, а також до підтримки спільних заходів, поглиблення взаємних контактів і підтримки ініціатив за іншими напрямами, які слугуватимуть розвитку і зміцненню партнерських взаємин між гміною Любоміно і селом Вікно.


18.01.2016 11:52

Делегація Заставнівського району відвідає Польщу з робочим візитом
З 10 по 15 лютого 2016 року делегація Заставнівського району із робочим візитом відвідає Польщу, де відбудеться зустріч голови села Вікно Ярослава Котика з головою Гміни Любоміно Лідзбарського повіту Анджеєм Мазуром. Вони поділяться планами на майбутнє та на сесії Любомінської Гміни підпишуть угоду про співпрацю між Гміною Любоміно і Вікнянською сільською радою. Також планується відвідати місто Лідзбарк Вармінсько-Мазурського воєводства. Там відбудеться зустріч із старостою повіту Яном Гаргаєм і заступником губернатора Мироном Сичем, на якій обговорять питання співпраці між Заставнівським районом і Лідзбарським повітом.


26.11.2015 14:31

Зустріч з Мареком Хилом!
25 листопада голова районної ради Сергій Іванович Капіцький зустрівся з директором профільної гімназії міста Лідзбарк Мареком Хилом. В ході переговорів мова йшла про організацію співпраці між навчальними закладами м. Лідзбарк та м. Заставна, а також про обмін досвідом делегацій учнівської молоді між навчальними закладами.


25.11.2015 16:30

ДЕЛЕГАЦІЯ ЗАСТАВНІВЩИНИ ВІДВІДАЛА ХРАМ СВЯТИХ КИРИЛА ТА МЕФОДІЯ!
ДЕЛЕГАЦІЯ ЗАСТАВНІВЩИНИ ВІДВІДАЛА ХРАМ СВЯТИХ КИРИЛА ТА МЕФОДІЯ! Під час перебування представників Заставнівщини в Польщі, на чолі з головою районної ради Сергієм Івановичем Капіцьким, відбулася зустріч з віце-старостою Лідзбарського повіту Ярославом Когутом. Керівники обговорили перспективи співпраці в галузі освіти, медицини. Особлива увага приділялася питанню реабілітації учасників АТО нашого району. По закінченню переговорів делегація зустрілася з українською діаспорою, а також відвідала Храм Святих Кирила та Мефодія, в якому несе свій послух настоятель храму отець Богдан, що знаходиться в Вармінсько - Мазурському воєводстві міста Лідзбарк.


25.11.2015 11:47

ДЕЛЕГАЦІЯ ЗАСТАВНІВЩИНИ ПОБУВАЛА В ПОЛЬЩІ!
ДЕЛЕГАЦІЯ ЗАСТАВНІВЩИНИ ПОБУВАЛА В ПОЛЬЩІ! З робочим візитом голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький відвідав місто Лідзбарк Вармінсько- Мазурського воєводства. Зустріч відбулася із старостою повіту Яном Гаргаєм. Мова йшла про подальшу співпрацю між Заставнівським районом і Лідзбарським повітом. Також відбулася зустріч з головою Гміни Любоміно Лідзбарського повіту Анджеєм Мазуром,на якій дійшли спільної думки, що в найближчому майбутньому між Гміною Любоміно і Вікнянською сільською радою буде підписана угода про співпрацю.


23.11.2015 09:56

Готовність до співпраці Німеччини з Україною!
На адресу Заставнівської районної ради надійшов лист від бургомістра Ганса Бокена із міста Герцлаке (Німеччина). Німецька сторона висловлює готовність співпрацювати та вивчати досвід життєдіяльності громад місцевого самоврядування України, організації роботи органів місцевого самоврядування, мають намір зав’язати дружбу молоді з навчальних закладів Німеччини та України. Готові обмінятися досвідом в розвитку галузі охорони здоров’я, спорту, культури. Зацікавлені в співпраці у галузі малого та середнього бізнесу, розвитку альтернативної енергетики і готові сприяти в залученні інвестиційних коштів до спільних бізнесових проектів німецьких та українських підприємців на території України.


Tеми