Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини району ( Святкові заходи )

28.07.2017 10:04

ЮВІЛЕЙ СЕЛА 400-РІЧЧЯ ВІДЗНАЧИЛИ ДОРОШІВЦІ
ЮВІЛЕЙ СЕЛА
400-РІЧЧЯ ВІДЗНАЧИЛИ ДОРОШІВЦІ
Знаменна подія відбулася у житті нашого району — відсвяткували 400-річчя від дня першої писемної згадки про село Дорошівці. День села — це свято єднання багатьох поколінь, які творили його історію, дбають за сьогодення і думають за майбутнє. У такі моменти у своїх серцях пробуджуємо любов і гордість за свою малу батьківщину, сповнюємося відчуттям єдиної родини.


25.01.2017 11:36

ВОДОХРЕЩЕНСЬКІ КУПАННЯ У КОСТРИЖІВЦІ
ВОДОХРЕЩЕНСЬКІ КУПАННЯ У КОСТРИЖІВЦІ Пригадується, як нещодавно ретельно готувалися до Різдва Христового, Старого Нового року, до святкового столу подавали 12 пісних страв, у вікно виглядали гурти колядників і маланкарів, але, на жаль, ці події вже стали історією. Як мовиться в коляді: «А той третій празник — Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке є вельми популярним в народі і його ще називають Йорданом або Водохреща.


25.08.2016 11:34

Село Хрещатик розпочало святкування 25- тої річниці Дня Незалежності України у Заставнівському районі.
Село Хрещатик розпочало святкування 25- тої річниці
Дня Незалежності України у Заставнівському районі.
Урочистості з нагоди річниці Дня Незалежності України у Заставнівському районі розпочалися із святкувань у мальовничому селі Хрещатик, яке ще називають другим Афоном. Адже там річниця Дня Незалежності співпала з іншою знаменною датою для жителів села Хрещатик – 25- ою річницею створення сільської ради. На запрошення сільського голови Марії Косоловської на святі побували гості із району: голова районної ради - Сергій Капіцький, голова районної державної адміністрації - Юрій Кітар, начальник фінансового управління районної державної адміністрації – Катерина Пеліховська, директор Заставнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – Лілія Семенюк, депутат районної ради - Віктор Горюк, директор Хрещатицького НВК – Олеся Кизима, підприємці, мешканці та гості села. Голова районної ради та голова районної державної адміністрації привітали жителів села з подвійним святом та висловили щирі побажання подальшого розвитку і процвітання їхнього села. Вони відзначили за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий вагомий внесок у розвиток села сільського голову Марію Косоловську та нагородили її спільною почесною грамотою. Привітання прозвучало також від депутата районної ради Віктора Горюка. Завершились урочистості святковим концертом та масовими гуляннями.


22.01.2016 15:59

Мітинг з нагоди Дня Соборності та Свободи України!
Мітинг з нагоди Дня Соборності та Свободи України! З нагоди Дня Соборності та Свободи України на площі біля пам’ятника Тараса Шевченка міста Заставна відбувся урочистий мітинг. День Соборності – подія, про яку будуть згадувати з покоління в покоління. Ставши символом об’єднання України, вона є орієнтиром нашого майбутнього. Сотні років український народ виборював своє право жити у єдиній, незалежній, суверенній державі. 22 січня 1919 року було зроблено один з перших кроків до цієї споконвічної мети – проголошено об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Як 97 років тому, так і сьогодні український народ продовжує боротися за своє право жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про безпечне, гідне і процвітаюче життя людей, як і належить великій українській нації. За дорученням голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького начальник відділу з питань регулювання земельних відносин районної ради Роман Володимирович Павчак спільно з головою районної державної адміністрації Юрієм Васильовичем Кітарем, головою міської ради Василем Йосиповичем Радишем та представниками трудових колективів і громадськості зібралися біля пам’ятника Т.Г. Шевченка, щоб вкотре підтвердити свою єдність і непохитність в ідеалах щодо збереження принципів соборності та незалежності нашого народу. Біля пам’ятника Великому Кобзарю звучали українські милозвучні пісні та читання вірша, які створювали святковий настрій. Символічно, з нагоди поважного державного свята, представниками влади покладені квіти до пам’ятника видатного Кобзаря.


04.11.2015 09:22

У Заставні відзначають річницю Буковинського віча
3 листопада на площі міста Заставна відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченка з нагоди 97-ї річниці Буковинського віча за участю голови районної ради Дмитра Скігаря, заступника голови районної ради Віталія Слипенюка, керівника апарату Заставнівської райдержадміністрації Івана Семенюка, працівників служб, установ району, громадськості. Події 3 листопада 1918 року увійшли в історію, як акт волевиявлення українського народу до об’єднання у рамках території єдиної держави та стали вагомим кроком до проголошення незалежної, соборної України у 1991 році. Саме в цей день Буковинське віче проголосило акт державного самовизначення українського населення Буковини і закликало до єдності нашого краю з матір’ю Україною.


21.08.2015 15:48

Шановні заставнівчани!
Шановні заставнівчани! 23 і 24 серпня ми святкуватимемо найвеличніші свята кожного народу – День Державного Прапора та День Незалежності України. І вперше, за роки незалежності, український прапор, прапор кольорів мирного неба і золотого поля залитий кров’ю найкращих синів українського народу і окроплений святими сльозами українських матерів. Вперше наша молода держава зіткнулася із зовнішньою військовою агресією. До цих пір ми не надто цінували такі поняття як Незалежність, Воля і Свобода. Але зараз, коли четверо наших земляків героїчно полягли за нашу Батьківщину, наш спокій і мир, за нашу з Вами людську Гідність і Честь, значення цих слів назавжди змінилися. Тепер ми знаємо і ніколи не забудемо дорогу ціну Незалежності.


22.05.2015 13:05

Працівники районної рпди одягли вишиванки
Працівники районної рпди одягли вишиванки Вчора, 21 травня, працівники Заставнівської районної ради одягли вишиванки. День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив\'язаним до жодного державного чи релігійного. Цьогорічне свято проходило під гаслом «День вишиванки єднає українців». Всеукраїнську акцію "День української вишиванки" було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році.


02.09.2013 14:37

Запрошуємо на фестиваль-конкурс "Заставнівська юшка"
15 вересня 2013 року на березі "Панського ставу" за адресою - м. Заставна, вул. Незалежності, 46 відбудеться ІІ регіональний Фестиваль-конкурс "Заставнівська юшка".


27.02.2013 10:32

Його талант - мудрий і світлий
Його талант - мудрий і світлий 26 лютого 2013 року виповнилося 150 років від дня народження нашого славетного земляка – педагога, просвітителя, письменника, громадського діяча і першого фотоаматора Івана Миколайовича Бажанського.


15.01.2013 16:59

Зима прийшла – багато свят принесла
Зима прийшла – багато свят принесла Взимку майже щодня свято, кожне з яких неповторне своїм особливим цікавим дійством із забавам та веселощами. А в період новорічно-різдвяних свят по всій Україні дзвенять колядки та щедрівки.


19.12.2012 16:21

Святий Миколаю, ми тебе чекаємо
Святий Миколаю, ми тебе чекаємо В м. Заставна відбувся благодійне святкове театралізоване дійство


26.10.2012 14:23

Визволення України.
Визволення України. Сьогодні за участю заступника голови обласної державної адміністрації Крищенка К.Є відбулось урочисте покладання квітів до Братської могили воїнів, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни в м. Заставна з нагоди 68-ї річниці визволення України від німецько-фашистських окупантів.


05.07.2012 16:30

День Конституції України.
Після події


23.05.2012 15:46

День міста
День міста Заставні - 423 роки


12.03.2011 09:52

ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ — РАДІСТЬ НА НЕБІ І НА ЗЕМЛІ
ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ — РАДІСТЬ НА НЕБІ І НА ЗЕМЛІ
ВІЧНІ ІСТИНИ


Tеми