Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини району ( Повідомлення Пенсійного фонду )

17.10.2017 14:17

Про пенсію необхідно подбати заздалегідь
Про пенсію необхідно подбати заздалегідь Наближаючись до пенсійного віку, кожна людина ставить перед собою запитання: чи своєчасно та в повному обсязі я зможу реалізувати своє право на пенсійне забезпечення, які для цього потрібні документи, коли та куди звертатися за вирішенням цих питань. Допомогти розібратися в цьому допоможуть працівники пенсійної служби. Тому майбутнім пенсіонерам варто подбати про підготовку документів для призначення пенсії та за декілька місяців до досягнення пенсійного віку звернутися до відповідного підрозділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України за місцем проживання для отримання відповідної консультативної допомоги. Такі ж послуги буковинці можуть отримати, звернувши на віддалені робочі місця працівників Фонду, створені в окремих об'єднаних територіальних громадах. Фахівці пенсійної служби проінформують про порядок та час звернення за пенсією, нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню правову експертизу їх змісту та належного оформлення, а також, в разі потреби, направлять запити щодо витребування потрібних довідок. Попередня правова оцінка пенсійної документації дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані до виникнення права на пенсію.


17.10.2017 12:56

Легальні трудові відносини – гарантія соціального захисту
Легальні трудові відносини – гарантія соціального захисту Держава гарантує людині праці соціальний захист. З цією метою на законодавчому рівні чітко визначений розмір мінімальної заробітної плати. На жаль, сьогодні чимало роботодавців, ігноруючи законодавство, змушують працівників погоджуватися трудитися за невелику зарплату, а часом і зовсім не декларують оплату їхньої праці. У цьому випадку йдеться про так звані “тіньові” заробітки. Наймаючись на роботу, необхідно пам’ятати, що заробітна плата «у конверті” – це тимчасове благо, яке має украй негативні наслідки для майбутнього пенсійного забезпечення. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсійної виплати, адже основними чинниками, від яких вона залежить, є набутий страховий стаж та розмір офіційно задекларованої заробітної плати. Зайве нагадувати про те, що відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників захисту від незаконного звільнення, гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць, права на щорічну відпустку, соціальну відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами, додаткові відпустки, передбачені чинним законодавством та ін.


17.10.2017 12:30

Особливості перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року
   Особливості перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року 8 жовтня Президент підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-19 від 03.10.2017, який набрав чинності 11.10.2017. Відразу після підписання Закону органами Фонду області забезпечено проведення відповідних перерахунків пенсійних виплат буковинців. Зазначеним Законом установлено, що з 1 жовтня 2017 року при призначенні та перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, встановлених законодавством, використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (1373 грн.), збільшений на 79 гривень. Відтак, мінімальні розміри пенсій осіб з інвалідністю, пенсій у зв’язку з втратою годувальника, пенсій за віком при страховому стажі не менше 35 років для чоловіків, 30 років - для жінок (або при стажі не менше 25 та 20 років відповідно для чоловіків та жінок, яким пенсію призначено до 01.10.2011 та не перераховано з урахуванням стажу та заробітку, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії), а також інші мінімальні пенсійні виплати, залежні від показника прожиткового мінімуму, з 1 жовтня обчислюються виходячи із розміру 1452 грн.


17.10.2017 11:44

Інтерв'ю начальника Заставнівського управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області В.Стасюка
Інтерв 8 жовтня Президент підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-19 від 03.10.2017, який набрав чинності 11.10.2017. Відразу після підписання Закону забезпечено проведення відповідних перерахунків пенсійних виплат. За розясненням звертаємось до начальника Заставнівського управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.  Вікторе Іллічу, які зміни відбулися у пенсійному забезпеченні в жовтні, після прийняття пенсійної реформи? Який результат осучаснення пенсій? Чи всіх задовільнили нові розміри пенсій?  Змін є дуже багато і вони стосуються як сьогоднішніх пенсіонерів, так і майбутніх. Якщо ж говорити про сьогоднішніх пенсіонерів, то тут дійсно найбільше ажіотажу відбуваються навколо проведеного перерахунку пенсій. Велика кількість звернень громадян стосується саме розяснення розміру пенсійної виплати після осучаснення, і як не прикро, але є чимало людей, які мали більші сподівання на результат після осучаснення, проте підвищення пенсій для окремих пенсіонерів є не досить суттєвим, а для деяких взагалі розмір пенсії після перерахунку не змінився.


04.10.2017 15:42

Буковинські пенсійники готові до впровадження пенсійної реформи
Буковинські пенсійники готові до впровадження пенсійної реформи 3 жовтня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Органи Пенсійного фонду України організаційно, технологічно та фінансово готові до впровадження пенсійної реформи. Перерахунки пенсій здійснюватимуться автоматично, тому немає необхідності краянам особисто звертатись до пенсійної служби із заявою щодо проведення перерахунку пенсійних виплат. Як свідчать попередньо проведені розрахунки, на Буковині внаслідок перерахунку жовтневих пенсій виплати зростуть для 60 % буковинців.


29.09.2017 10:05

Пенсійну реформу планують прийняти 3 жовтня
Пенсійну реформу планують прийняти 3 жовтня Буковинські пенсіонери з нетерпінням чекали, коли ж все таки приймуть довгоочікувану пенсійну реформу. Однак 21 вересня парламентарі так і не прийняли закон про пенсійну реформу, а натомість перенесли його розгляд на 3 жовтня. Як це вплине на очікувані осучаснення та перерахунки пенсій, які мали б вже здійснюватись з 1 жовтня, розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.


29.09.2017 10:04

Прем'єр-міністр України назвав умову для підвищення пенсій вже в жовтні
Прем Уряд готовий провести необхідні розрахунки і підвищити пенсії, якщо Верховна Рада на початку жовтня проголосує за законопроект щодо пенсійної реформи, передає Ukr.Media. Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив в ефірі одного з телеканалів, повідомили в департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну. "У парламенту є шанс прийняти пенсійну реформу в жовтні. Ми зможемо зробити розрахунки. Це обов'язок депутатів, уряду, президента — дати пенсіонерам отримати системне підвищення пенсій", — сказав Гройсман.


29.09.2017 10:02

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА - ПРАВИЛА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ
ПЕНСІЙНА РЕФОРМА - ПРАВИЛА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ Чинна система призначення пенсій потребує вдосконалення. Оскільки існуючі в ній недоліки вже призвели до серйозних проблем. По-перше, це критичне для пенсійної системи співвідношення пенсіонерів і тих, хто має їх утримувати. На сьогодні в Україні нараховується близько 26,3 млн осіб працездатного віку. З них зайняті лише 16,2 млн, а внески до Пенсійного фонду сплачує ще менша кількість. В результаті лише 12,8 млн застрахованих осіб утримують 12 млн нинішніх пенсіонерів. По-друге, Пенсійний фонд не має належних ресурсів для того, аби забезпечити гідний рівень пенсій. У 67% (8 млн) пенсіонерів розмір страхової пенсії - на рівні прожиткового мінімуму. По-третє, нині нівельовано залежність розміру пенсії від сплачених внесків.


22.09.2017 16:06

На питання про виплати коштів за рішенням суду відповідає начальник Заставнівського управління обслуговування громадян В.Стасюк.
На питання про виплати коштів за рішенням суду відповідає начальник Заставнівського  управління обслуговування громадян В.Стасюк. - Вікторе Іллічу, читачі нашого веб-сайту цікавляться Як отримати гроші, нараховані за рішенням суду дітям війни та постраждалим від аварії на ЧАЕС? Ще в 2011-2013 роках судовими рішеннями зобов’язано Пенсійний фонд виплатити пенсіонерам відповідно до законів України «Про соціальний захист дітей війни» та “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи” конкретні суми підвищень і доплат. Тож як і коли пенсіонери зможуть отримати кошти? - Питання виплати недоотриманих коштів у зв’язку з відсутністю відповідного фінансування з Державного бюджету України, нарахованих на виконання рішень судів, які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року, врегульовано на законодавчому рівні у 2014 році. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440 затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою.


19.09.2017 14:47

Шановні одержувачі пенсій за вислугу років!
Шановні одержувачі пенсій за вислугу років! Нагадуємо, що у разі працевлаштування на посаду, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, виплата такої пенсії припиняється. Просимо невідкладно повідомляти органи Пенсійного фонду України про працевлаштування задля уникнення пенсійних переплат та наступного повернення коштів.


19.09.2017 14:45

Нагадуємо військовим пенсіонерам!
Нагадуємо військовим пенсіонерам! Відповідно до ст.60 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсіонери зобов’язані повідомляти органам Пенсійного фонду про зміну умов, що впливають на виплату пенсії, а саме: про зміну місця проживання, про працевлаштування (в тому числі, зайняття підприємницькою діяльністю) чи звільнення з роботи, виїзд за кордон на постійне місце проживання.


19.09.2017 14:43

До уваги пенсіонерів!
До уваги пенсіонерів! Для уникнення пенсійних переплат та наступного повернення отриманих коштів просимо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності), звільнення з роботи (припинення підприємницької діяльності), зміни в складі сім’ї, зміну місця проживання, виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення.


19.09.2017 14:42

Пенсійники Буковини навчають страхувальників як не робити помилок у звітах
Пенсійники Буковини навчають страхувальників як не робити помилок у звітах В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області запровадили практику проведення постійно діючих семінарів для страхувальників. Кожного останнього вівторка місяця фахівці управління інформаційних систем та електронних реєстрів проводять практичні навчання, надають роз’яснення та консультації з питань правильного заповнення звітності, що надходить до Фонду, в розрізі застрахованих осіб.


19.09.2017 14:40

Умови встановлення надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років
Умови встановлення надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років У випадку, якщо особа, яка звертається за пенсією, має на своєму утриманні неповнолітніх дітей, то їй до пенсії встановлюється відповідна надбавка. Умови встановлення такої надбавки визначені постановою Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” від 16.07.2008 № 654. Вказаним нормативно-правовим актом, зокрема, передбачена виплата непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавки до пенсії у розмірі 150 гривень на кожну дитину.


16.08.2017 16:03

До уваги страхувальників! Відображення лікарняних та відпускних у звіті ЄСВ
До уваги страхувальників!
Відображення лікарняних та відпускних у звіті ЄСВ

Одним із питань при складанні звіту з ЄСВ залишається правильність відображення відпускних та лікарняних, отож нагадуємо “Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, що регламентується наказом Міністерства фінансів України №435 від 14.04.2015. Суми відпускних та лікарняних найманих працівників обов’язково повинні бути відображені у звіті ЄСВ за формою «Додаток 4»


Tеми