Територіальні громади Чернівецької області

 • вхід на портал
 • реєстрація

Заставнівський район

Новини району ( Пам'ятаємо )

08.05.2018 15:49

Дорогі ветерани й учасники війни, жителі Заставнівщини!
     Дорогі ветерани й учасники війни, жителі Заставнівщини! Прийміть найщиріші вітання з Днем пам’яті й примирення, Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день, не дивлячись на те, що минуло доволі багато років від достопам’ятного травня 1945 року залишається символом гордості за величний подвиг захисників і визволителів, які відстояли свободу нашої Батьківщини й не втратили своє невичерпне джерело патріотизму, вірного служіння своєму народу. У цей великий день ми згадуємо всіх, чиє життя відібрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку повагу ветеранам, які на власних плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.


26.04.2018 11:18

Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії! Дорогі жителі Заставнівщини!
Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії!
Дорогі жителі Заставнівщини! 32 роки тому Україна пережила наймасштабнішу техногенну аварію в світі, наслідки якої не дають, і, вочевидь, не даватимуть спокою людству ще багато років. З того часу день 26 квітня перетворився на день скорботи й перестороги щодо відповідальності по використанню мирного атома. Трагедія, яка сталася в Україні, але стала бідою для багатьох країн світу, продовжує хвилювати й тих, кого вона зачепила своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Прикладом мужності та патріотизму є ті, хто першими прийняли на себе удар аварії, хто ціною власного здоров’я працював в зоні радіаційного забруднення, хто, залишивши рідні домівки, став переселенцем. Чимало з них відійшли у вічність. Світла їм пам'ять…


20.02.2018 14:12

Звернення голови районної ради до ДНЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Звернення голови районної ради до ДНЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ Дорогі земляки! У 2014-му за три дні — з 18 по 20 лютого — в центрі Києва внаслідок кривавих зіткнень було вбито понад сто осіб. Саме в ті дні ми вперше почули словосполучення «Небесна Сотня», яка народилася у полум’ї боротьби за незалежність і свободу своєї країни. Але це був лише початок у довгому списку втрат і кровопролиття, яких Україна зазнає до сьогодні. В горнилі подій Революції гідності, війни на Сході країни народився справжній українець-громадянин, для якого «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» – це не просто абстрактні слова з гімну, він не хоче бути рабом імперії, а прагне жити у вільній заможній державі, самостійно керувати на своїй рідній землі. Тож, хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!» Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це сльози нашої нації і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас, за те, що перевернули свідомість українців, змусивши їх боротися й добиватися. Помолімося сьогодні за тих, хто в найкритичніший момент не відступає і жертвує собою заради кращого життя народу України, це і є свідченням справжнього подвигу і патріотизму. Слава Героям України! Слава Героям Небесної Сотні!


15.02.2018 16:27

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав!
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав! 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 29-а річниця виведення радянських військ з Афганістану. В цій кривавій війні самовідданість, мужність і героїзм виявили українці – офіцери та солдати. Багато з них не повернулося до родин, до коханих. Ми пам’ятаємо про них! З образом ветерана війни ми пов'язуємо такі поняття, як честь, гідність, патріотизм, вірність обов'язку і Батьківщині. Ви завжди були і залишаєтеся взірцем мужності та відваги, для Вас обов'язок - не просто слово, а норма поведінки, сенс життя. Від всього депутатського корпусу Заставнівської районної ради та себе особисто хочу засвідчити свою глибоку шану та повагу вашій мужності та самовідданій праці. Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні. В глибокій шанобі схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто загинув. З вдячністю звертаюсь до тих, хто живе поряд з нами. Від усього серця бажаємо вам і вашим родинам здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра.


29.01.2018 15:58

Дорогі земляки! 29 січня в Україні відзначають День пам'яті героїв Крут - саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність
Дорогі земляки!
29 січня в Україні відзначають День пам Січень 1918 року. На столицю України насувалися озброєні до зубів більшовицькі орди під командуванням колишнього царського генерала Муравйова. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, що складався із студентів Українського народного університету, Університету Святого Володимира та учнів старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань вирушили в похід проти російської армії на станцію Крути, поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва та 18 км на схід від Ніжина. П'ять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Московські солдати без жалю багнетами проколювали юначі груди, прикладами рушниць розбивали голови, добивали поранених – розповідали очевидці тих трагічних подій.


14.12.2017 15:33

Звернення голови районної ради Сергія Капіцького до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Звернення голови районної ради Сергія Капіцького до     Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Сьогодні ми вшановуємо подвиг героїв, які захистили людство від радіаційної загрози, спричиненої вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року. Основний тягар Чорнобильської катастрофи несе Український народ. Наслідки тієї біди нині відчувають на собі мільйони співгромадян. Для приборкання найстрашнішого радіаційного лиха знадобилися колосальні ресурси. Проте вирішальними виявилися інтелект, жертовність і героїзм тисяч людей. Ми ніколи не забудемо подвиг тих, хто став на шляху ядерної загрози, – пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, будівельників. Нині ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у радіаційний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.


27.11.2017 09:47

Шановні жителі Заставнівщини!
Шановні жителі Заставнівщини! В останню суботу листопада – Україна вшановує пам`ять жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні. Трагізм цього найсумнішого та найскорботнішого періоду в долі українців полягає у тому, що шляхом створення штучного голодомору, керівництво тодішньої тоталітарної країни намагалося вбити жагу до свободи та незалежності у нашого волелюбного народу. Нині навіть важко уявити, що на багатій та плодовитій українській землі, люди потерпали від голоду, помираючи в страшних муках… Голодомори минулого століття, як ганебне та антисоціальне явище були засуджені прогресивним людством та визнані – геноцидом українського народу.


30.10.2017 11:47

Шановні ветерани та учасники Другої світової війни, всі жителі району!
Шановні ветерани та учасники Другої світової війни, всі жителі району! Прийміть найщиріші вітання з нагоди 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників – це свято відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Нині ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам, котрі дожили до цих світлих днів. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрали страшні події Другої світової війни. Українці ніколи не забудуть про цю трагічну сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним! Зичимо ветеранам війни, жителям району міцного здоров’я, довголіття, доброго настрою, родинного тепла, миру, злагоди, віри, надії та любові,світлої радості й благополуччя!


22.06.2017 09:52

Шановні жителі Заставнівського району!
Шановні жителі Заставнівського району! 22 червня Україна схиляє голову у скорботі і вшановує пам'ять жертв війни. Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, коли регулярна армія фашистської Німеччини здійснила вторгнення на територію України на її західному кордоні, звідки посунула на територію інших суб’єктів Радянського Союзу. Ця дата для нас наповнена трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, вона забрала життя кожного п’ятого українця. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з історичної пам’яті. Цей вікопомний день уособлює героїзм, силу духу й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Для українського народу війна була тотальною. Кожна родина і кожна людина, незалежно від віку, статі і соціального стану, були втягнуті у надзвичайно жорстокий вир війни. Територія України була одним з вирішальних театрів бойових дій, де двічі прокотилися смертоносні фронтові вали.


26.04.2017 10:11

Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії! Дорогі жителі Заставнівщини!
Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії!
Дорогі жителі Заставнівщини!

Виповнюється тридцять один рік по тому, як вогонь Чорнобильської катастрофи обпалив Українську землю . Чорнобиль ввійшов в історію як глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Тисячі людей, котрих залучили до ліквідації наслідків ядерного вибуху, вступили у смертельний двобій з незримим ворогом. У ті дні ліквідатори захищали не лише рідну землю і народ України, а усе людство. Вони з честю і гідністю виконали свій обов'язок.


15.02.2017 12:38

Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти!
Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти! 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та двадцять восьма річниця виведення військ з Афганістану. З образом ветерана війни ми пов'язуємо такі поняття, як честь, гідність, патріотизм, вірність обов'язку. Щира подяка Вам воїни-афганці, нині Ви змінили військову форму на цивільний одяг, зайняли активну громадянську позицію в цей нелегкий для України час, стали справжніми вихователями молодого покоління. Щиро вітаємо всіх, хто за покликом обов'язку виконував бойові накази у мирний час, з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших країн. Хай довгим та щасливим буде життєвий шлях, а наснага та завзятість не залишають Вас! Від душі бажаю всім Вам та Вашим сім’ям міцного здоров’я, благополуччя, миру та добра, витримки, впевненості у собі, мужності та мудрості здолати усі життєві перешкоди. З повагою голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький


28.11.2016 11:55

Голодомор – чорний біль України
Голодомор – чорний біль України В останню суботу листопада Україна вшановує пам`ять жертв Голодомору. У цей скорботний день, ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями. Трагічна пам`ять про Голодомор – це як чорний біль, бездонний колодязь, у який, можливо, і не хотілося б заглядати, але мусимо, аби не повторилося найстрашніше за всю історію України – штучне, насильницьке винищення людей. Завдяки свідкам та історикам ми вже знаємо достатньо правди, щоб зрозуміти, яка велика і безповоротно втрачена частина України, лежить у могилах. Жахливі роки тоталітаризму стали і духовною катастрофою: було зруйновано безліч храмів, фізично знищено та відправлено до таборів сотні тисяч селян, робітників і представників інтелігенції, постраждала майже кожна українська родина. Саме тому, нашим святим обов`язком сьогодні є збереження пам`яті про невинно закатованих жертв голодоморів. Ніхто не має права про це забути! В цей день об`єднаймось у молитві і запалімо у кожній домівці свічку пам`яті. Голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький


31.08.2016 13:32

Незагоєна рана в наших душах - «Іловайський котел»
 Незагоєна рана в наших душах - «Іловайський котел» У ці дні минає два роки, як українців шокувала страшна звістка про Іловайську трагедію. Наприкінці серпня 2014 року на Донеччині в оточенні опинилося кілька тисяч українських військових із частин Збройних сил України, Національної гвардії, МВС, та добровольчих батальйонів. Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 23-24 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. Президент Росії Володимир Путін, граючи роль миротворця, 29 серпня запропонував проросійським бойовикам відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Українській стороні повідомили, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Путінський “зелений коридор” став для наших військових справжньою дорогою смерті. Десятки молодих душ – чиїсь сини, татусі, брати, онуки поповнили лави Небесного Легіону. Військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що головною причиною «Іловайської трагедії» стало вторгнення на територію України понад 3,5 тисяч військовослужбовців регулярної армії РФ без оголошення війни, які і розстрілювали наші війська. Дані про втрати різняться й по сьогодні. За офіційними даними під Іловайськом загинуло від 366 бійців (а за неофіційними - до 2000), 429 людей поранено, 128 потрапили в полон, а 158 досі вважаються зниклими безвісти. Військової техніки та озброєння сил АТО було знищено на 298 мільйонів 300 тисяч гривень. Але Україна і досі відчуває відгомін Іловайська, коли її жителі отримують цинкові труни після підтвердження аналізів ДНК- експертизи. «Іловайський котел» у нашій пам'яті залишиться як велике горе, і водночас – як приклад героїзму і самовідданості тих людей, які загинули, і тих, які, попрощавшись із життям, дивом повернулися додому живими. Заставнівська районна рада.


Tеми