Територіальні громади Чернівецької області

 • вхід на портал
 • реєстрація

Заставнівський район

Новини району ( Пам'ятаємо )

08.05.2020 13:54

Звернення голови районної ради Сергія Капіцького з нагоди Днів пам’яті і примирення
Звернення голови районної ради Сергія Капіцького з нагоди Днів пам’яті і примирення
8 та 9 травня ми відзначаємо дні скорботи та гордості: Дні пам’яті і примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни та перемоги над нацизмом. Напередодні цих днів маю нагоду щиро привітати всіх із Днем пам’яті та примирення та 75-ю річницею Перемоги! Нині ми згадуємо наших дідів і прадідів зі словами вдячності за їх самопожертву. Шануємо всіх і кожного, хто з неймовірною жагою справедливості та патріотизму зупинив Другу світову та приніс мир і надію рідній землі. Схиляємо голови перед подвигом тих, хто зі зброєю в руках здобував перемоги на полях боїв, тих, хто кував перемогу на трудовому фронті, хто піднімав з руїн міста і села, розбудовував підприємства в повоєнні роки. Подвиг переможців у Другій світовій війні сьогодні гідно продовжують українські воїни, які ціною власного життя відстоюють суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України на її східних рубежах. Здобута старшими поколіннями перемога надихає нас на нові звершення, зміцнює наш дух, допомагає долати труднощі та спонукає йти вперед.


28.10.2019 17:05

Звернення голови районної ради Сергія Капіцького з нагоди Дня звільнення країни від фашистських загарбників
Це свято в нашій країні відзначають щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Відзначення цієї дати встановлено відповідно до Указу президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні…». Вітаючи з цією датою усіх жителів Заставнівського району, висловлюю упевненість, що разом ми і нині маємо примножувати здобутки старшого покоління задля щасливого майбутнього наших дітей. Сьогодні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто ціною власного життя зупинив фашистську навалу, засвідчуємо глибоку повагу всім, хто в жорстоких боях виборював свободу і незалежність Батьківщини, мужньо чинив опір ворогу у підпіллі, самовіддано трудився в тилу. Ми, як нащадки переможців, будьмо гідні подвигів наших батьків та дідів, зробимо все для розквіту рідної України.


17.05.2019 16:07

Звернення голови районної ради Сергія Капіцького до Дня пам’яті жертв політичних репресій
Щороку третьої неділі травня Україна вшановує пам'ять жертв тоталітарного режиму. Сталінізм нищив нашу державу з особливою ретельністю і масштабністю. Це непоправні втрати. Знищенню підлягав кожен, запідозрений у «тяжкому злочині» – любові до України. Починаючи з національної інтелігенції репресії поширилися на всіх, у кому тодішній режим вбачав загрозу своєму існуванню. Минають роки, змінилися століття, але з нами жила, живе і буде жити зболена пам'ять про синів і доньок України – як важкий урок історії, як пересторога нинішньому та прийдешнім поколінням наших земляків. Ми маємо зробити все, щоб ніколи не повторилися подібні трагедії. Мир і злагода – це головна потреба сьогодення. Розбудовуючи власну державу маємо пам'ятати кожну історичну віху, сумну чи радісну, яка стала важливим кроком на шляху до незалежності. Тож, схилімо голови в глибокій жалобі за тими, хто став жертвами репресій тоталітарного режиму. Вічна їм пам'ять!


08.05.2019 16:00

Шановні ветерани! Дорогі земляки!
Шановні ветерани! 
Дорогі земляки!
У ці дні ми вшановуємо запроваджені європейські традиції та знайоме кожному із нас з дитинства свято: відзначаємо День пам’яті та примирення та День перемоги над коричневою нацистською чумою у Другій світовій війні. Нова традиція відзначати 8 травня тільки посилює зміст дати 9-го травня. Ми згадуємо наших дідів і прадідів зі словами вдячності за їх самопожертву. Шануємо всіх і кожного, хто з неймовірною жагою справедливості та патріотизму зупинив Другу світову та приніс мир і надію рідній землі. Нашим ветеранам зичу здоров’я та ще довгих років життя! Нині ми схиляємо голови перед подвигом тих, хто зі зброєю в руках здобував перемоги на полях боїв, тих, хто кував перемогу на трудовому фронті, хто піднімав з руїн міста і села, розбудовував підприємства в повоєнні роки. З початком російської агресії слово “війна” для кожного українця набуло нового змісту, і тепер завдання сучасників – відстояти свободу, даровану прадідами.


07.03.2019 13:31

Звернення голови районної ради Сергія Капіцького з нагоди 205 річниці з дня народження Тараса Григоровтча Шевченка
Звернення голови районної ради Сергія Капіцького з нагоди 205 річниці з дня народження Тараса Григоровтча Шевченка У ці березневі дні минає 205 років від дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через роки і віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги. І не даремно в кожній українській оселі є шевченківський «Кобзар», який вчили та вчать напам'ять, по якому вчаться читати. Творчість Шевченка – джерело пізнання і натхнення. Його мрії, біль і тривоги – безцінні настанови, залишені нам у спадок. А його мудрість та сила завжди будуть поруч з нами, які б випробування і терпіння не випадали на нашу долю.


15.02.2019 15:11

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав!
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав! 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану де в кривавих боях виявили мужність і героїзм зокрема українські офіцери та солдати. Багато з них не повернулося до родин, до коханих. Окрім Афганістану українці несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії, з честю виконуючи свій військовий обов’язок. З образом ветерана та учасника війни ми пов'язуємо такі поняття, як честь, гідність, патріотизм, вірність обов'язку і Батьківщині, ці люди є прикладом мужності та відваги. Тож від імені всього депутатського корпусу Заставнівської районної ради та себе особисто хочу засвідчити свою глибоку шану, повагу вашій мужності і самовідданій праці – шановні воїни-афганці та учасники бойових дій на територіях інших держав. Ви знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь.


14.12.2018 10:56

Шановні ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, Заставнівського району!
Шановні ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, Заставнівського району! Страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції розділила нашу епоху на «до» і «після» чорнобильську. Наслідки катастрофи мали планетарні масштаби: величезні території забруднені радіонуклідами, десятки тисяч громадян переселено у безпечні місця з Прип’яті та довколишніх районів. Ризикуючи здоров’ям і життям, пожежники, військові, інженери, будівельники, лікарі, вчені йшли в саме чорнобильське пекло. Серед них – наші земляки. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції – це незагоєна рана України, її смертоносний вплив відчуватиме ще не одне покоління. Незважаючи на складну ситуацію в державі, ми не маємо права забувати про подію, яка суттєво змінила наші погляди на сучасну цивілізацію. Нам, як ніколи, потрібно консолідувати зусилля влади та громадськості з метою посилення соціального захисту тих, кого торкнулася Чорнобильська трагедія. Адже їм так потрібні особлива турбота, щира людська увага, дієва підтримка. Від імені всього депутатського корпусу районної ради висловлюю глибоку вдячність мужнім ліквідаторам наслідків найбільшої у світі техногенної катастрофи. Засвідчуємо повагу фахівцям, які ще й дотепер виконують відповідальні завдання з їх мінімізації.


23.11.2018 16:14

Шанoвні жителі Заставнівщини! Дoрoгі земляки!
              Шанoвні жителі Заставнівщини!

                     Дoрoгі земляки!
24 листопада Україна і cвіт вшанoвують 85-ту річницю найжoрcтoкішoгo злoчину cталінcькoгo режиму, вчиненoгo прoти нашoгo нарoду, – Гoлoдoмoру 1932 – 1933 рoків. За cвoю багатoвікoву іcтoрію Україна пережила чималo драм і трагедій, але Гoлoдoмoр cтав найжахливішoю з них. Це була cправжня війна прoти українcькoгo нарoду, це був генoцид. Прoтягoм 1932 – 1933 рoків загинула чверть наcелення країни. Відбулocя маcoве знищення українcькoгo cелянcтва, яке зберігалo cвoю cамoбутню культуру, мoву і традиції. Малo міcце і нищення українcькoї інтелігенції як рoзуму нації. Cилами cпецзагoнів, регулярних війcьк та міліції Україна була перетвoрена на величезний кoнцтабір, на якoму випрoбoвувалаcя збрoя маcoвoгo знищення – гoлoд. У наші чаcи це б назвали етнічними чиcтками! В Україні дoвгo забoрoняли згадувати прo Гoлoдoмoр. Деcятки рoків ми гoвoрили прo цю трагедію тільки пoшепки, зі cтрахoм та відчаєм. Наc запевняли, щo в Україні не булo Гoлoдoмoру, а був неврoжай, привчали, щo це вигадка, і cтараннo прихoвували правду.


08.05.2018 15:49

Дорогі ветерани й учасники війни, жителі Заставнівщини!
     Дорогі ветерани й учасники війни, жителі Заставнівщини! Прийміть найщиріші вітання з Днем пам’яті й примирення, Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день, не дивлячись на те, що минуло доволі багато років від достопам’ятного травня 1945 року залишається символом гордості за величний подвиг захисників і визволителів, які відстояли свободу нашої Батьківщини й не втратили своє невичерпне джерело патріотизму, вірного служіння своєму народу. У цей великий день ми згадуємо всіх, чиє життя відібрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку повагу ветеранам, які на власних плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.


26.04.2018 11:18

Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії! Дорогі жителі Заставнівщини!
Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії!
Дорогі жителі Заставнівщини! 32 роки тому Україна пережила наймасштабнішу техногенну аварію в світі, наслідки якої не дають, і, вочевидь, не даватимуть спокою людству ще багато років. З того часу день 26 квітня перетворився на день скорботи й перестороги щодо відповідальності по використанню мирного атома. Трагедія, яка сталася в Україні, але стала бідою для багатьох країн світу, продовжує хвилювати й тих, кого вона зачепила своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Прикладом мужності та патріотизму є ті, хто першими прийняли на себе удар аварії, хто ціною власного здоров’я працював в зоні радіаційного забруднення, хто, залишивши рідні домівки, став переселенцем. Чимало з них відійшли у вічність. Світла їм пам'ять…


20.02.2018 14:12

Звернення голови районної ради до ДНЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Звернення голови районної ради до ДНЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ Дорогі земляки! У 2014-му за три дні — з 18 по 20 лютого — в центрі Києва внаслідок кривавих зіткнень було вбито понад сто осіб. Саме в ті дні ми вперше почули словосполучення «Небесна Сотня», яка народилася у полум’ї боротьби за незалежність і свободу своєї країни. Але це був лише початок у довгому списку втрат і кровопролиття, яких Україна зазнає до сьогодні. В горнилі подій Революції гідності, війни на Сході країни народився справжній українець-громадянин, для якого «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» – це не просто абстрактні слова з гімну, він не хоче бути рабом імперії, а прагне жити у вільній заможній державі, самостійно керувати на своїй рідній землі. Тож, хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!» Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це сльози нашої нації і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас, за те, що перевернули свідомість українців, змусивши їх боротися й добиватися. Помолімося сьогодні за тих, хто в найкритичніший момент не відступає і жертвує собою заради кращого життя народу України, це і є свідченням справжнього подвигу і патріотизму. Слава Героям України! Слава Героям Небесної Сотні!


15.02.2018 16:27

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав!
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав! 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 29-а річниця виведення радянських військ з Афганістану. В цій кривавій війні самовідданість, мужність і героїзм виявили українці – офіцери та солдати. Багато з них не повернулося до родин, до коханих. Ми пам’ятаємо про них! З образом ветерана війни ми пов'язуємо такі поняття, як честь, гідність, патріотизм, вірність обов'язку і Батьківщині. Ви завжди були і залишаєтеся взірцем мужності та відваги, для Вас обов'язок - не просто слово, а норма поведінки, сенс життя. Від всього депутатського корпусу Заставнівської районної ради та себе особисто хочу засвідчити свою глибоку шану та повагу вашій мужності та самовідданій праці. Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні. В глибокій шанобі схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто загинув. З вдячністю звертаюсь до тих, хто живе поряд з нами. Від усього серця бажаємо вам і вашим родинам здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра.


29.01.2018 15:58

Дорогі земляки! 29 січня в Україні відзначають День пам'яті героїв Крут - саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність
Дорогі земляки!
29 січня в Україні відзначають День пам Січень 1918 року. На столицю України насувалися озброєні до зубів більшовицькі орди під командуванням колишнього царського генерала Муравйова. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, що складався із студентів Українського народного університету, Університету Святого Володимира та учнів старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань вирушили в похід проти російської армії на станцію Крути, поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва та 18 км на схід від Ніжина. П'ять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Московські солдати без жалю багнетами проколювали юначі груди, прикладами рушниць розбивали голови, добивали поранених – розповідали очевидці тих трагічних подій.


14.12.2017 15:33

Звернення голови районної ради Сергія Капіцького до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Звернення голови районної ради Сергія Капіцького до     Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Сьогодні ми вшановуємо подвиг героїв, які захистили людство від радіаційної загрози, спричиненої вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року. Основний тягар Чорнобильської катастрофи несе Український народ. Наслідки тієї біди нині відчувають на собі мільйони співгромадян. Для приборкання найстрашнішого радіаційного лиха знадобилися колосальні ресурси. Проте вирішальними виявилися інтелект, жертовність і героїзм тисяч людей. Ми ніколи не забудемо подвиг тих, хто став на шляху ядерної загрози, – пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, будівельників. Нині ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у радіаційний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.


27.11.2017 09:47

Шановні жителі Заставнівщини!
Шановні жителі Заставнівщини! В останню суботу листопада – Україна вшановує пам`ять жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні. Трагізм цього найсумнішого та найскорботнішого періоду в долі українців полягає у тому, що шляхом створення штучного голодомору, керівництво тодішньої тоталітарної країни намагалося вбити жагу до свободи та незалежності у нашого волелюбного народу. Нині навіть важко уявити, що на багатій та плодовитій українській землі, люди потерпали від голоду, помираючи в страшних муках… Голодомори минулого століття, як ганебне та антисоціальне явище були засуджені прогресивним людством та визнані – геноцидом українського народу.


Tеми