Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини району ( Пам'ятаємо )

22.06.2017 09:52

Шановні жителі Заставнівського району!
Шановні жителі  Заставнівського району! 22 червня Україна схиляє голову у скорботі і вшановує пам'ять жертв війни. Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, коли регулярна армія фашистської Німеччини здійснила вторгнення на територію України на її західному кордоні, звідки посунула на територію інших суб’єктів Радянського Союзу. Ця дата для нас наповнена трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, вона забрала життя кожного п’ятого українця. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з історичної пам’яті. Цей вікопомний день уособлює героїзм, силу духу й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Для українського народу війна була тотальною. Кожна родина і кожна людина, незалежно від віку, статі і соціального стану, були втягнуті у надзвичайно жорстокий вир війни. Територія України була одним з вирішальних театрів бойових дій, де двічі прокотилися смертоносні фронтові вали.


26.04.2017 10:11

Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії! Дорогі жителі Заставнівщини!
Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії!
Дорогі жителі Заставнівщини!

Виповнюється тридцять один рік по тому, як вогонь Чорнобильської катастрофи обпалив Українську землю . Чорнобиль ввійшов в історію як глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Тисячі людей, котрих залучили до ліквідації наслідків ядерного вибуху, вступили у смертельний двобій з незримим ворогом. У ті дні ліквідатори захищали не лише рідну землю і народ України, а усе людство. Вони з честю і гідністю виконали свій обов'язок.


15.02.2017 12:38

Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти!
Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти! 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та двадцять восьма річниця виведення військ з Афганістану. З образом ветерана війни ми пов'язуємо такі поняття, як честь, гідність, патріотизм, вірність обов'язку. Щира подяка Вам воїни-афганці, нині Ви змінили військову форму на цивільний одяг, зайняли активну громадянську позицію в цей нелегкий для України час, стали справжніми вихователями молодого покоління. Щиро вітаємо всіх, хто за покликом обов'язку виконував бойові накази у мирний час, з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших країн. Хай довгим та щасливим буде життєвий шлях, а наснага та завзятість не залишають Вас! Від душі бажаю всім Вам та Вашим сім’ям міцного здоров’я, благополуччя, миру та добра, витримки, впевненості у собі, мужності та мудрості здолати усі життєві перешкоди. З повагою голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький


28.11.2016 11:55

Голодомор – чорний біль України
Голодомор – чорний біль України В останню суботу листопада Україна вшановує пам`ять жертв Голодомору. У цей скорботний день, ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями. Трагічна пам`ять про Голодомор – це як чорний біль, бездонний колодязь, у який, можливо, і не хотілося б заглядати, але мусимо, аби не повторилося найстрашніше за всю історію України – штучне, насильницьке винищення людей. Завдяки свідкам та історикам ми вже знаємо достатньо правди, щоб зрозуміти, яка велика і безповоротно втрачена частина України, лежить у могилах. Жахливі роки тоталітаризму стали і духовною катастрофою: було зруйновано безліч храмів, фізично знищено та відправлено до таборів сотні тисяч селян, робітників і представників інтелігенції, постраждала майже кожна українська родина. Саме тому, нашим святим обов`язком сьогодні є збереження пам`яті про невинно закатованих жертв голодоморів. Ніхто не має права про це забути! В цей день об`єднаймось у молитві і запалімо у кожній домівці свічку пам`яті. Голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький


31.08.2016 13:32

Незагоєна рана в наших душах - «Іловайський котел»
 Незагоєна рана в наших душах - «Іловайський котел» У ці дні минає два роки, як українців шокувала страшна звістка про Іловайську трагедію. Наприкінці серпня 2014 року на Донеччині в оточенні опинилося кілька тисяч українських військових із частин Збройних сил України, Національної гвардії, МВС, та добровольчих батальйонів. Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 23-24 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. Президент Росії Володимир Путін, граючи роль миротворця, 29 серпня запропонував проросійським бойовикам відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Українській стороні повідомили, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Путінський “зелений коридор” став для наших військових справжньою дорогою смерті. Десятки молодих душ – чиїсь сини, татусі, брати, онуки поповнили лави Небесного Легіону. Військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що головною причиною «Іловайської трагедії» стало вторгнення на територію України понад 3,5 тисяч військовослужбовців регулярної армії РФ без оголошення війни, які і розстрілювали наші війська. Дані про втрати різняться й по сьогодні. За офіційними даними під Іловайськом загинуло від 366 бійців (а за неофіційними - до 2000), 429 людей поранено, 128 потрапили в полон, а 158 досі вважаються зниклими безвісти. Військової техніки та озброєння сил АТО було знищено на 298 мільйонів 300 тисяч гривень. Але Україна і досі відчуває відгомін Іловайська, коли її жителі отримують цинкові труни після підтвердження аналізів ДНК- експертизи. «Іловайський котел» у нашій пам'яті залишиться як велике горе, і водночас – як приклад героїзму і самовідданості тих людей, які загинули, і тих, які, попрощавшись із життям, дивом повернулися додому живими. Заставнівська районна рада.


Tеми