Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини району ( До Дня пам'яті і примирення )

10.05.2016 11:48

День Перемоги, пам’яті та примирення
День Перемоги - це день великої, священної радості, гордості за те, що саме завдяки героїчним зусиллям наших воїнів була погашена світова пожежа, що обпалила більше шістдесяти країн світу. Саме в цей день урочисто відзначають священне свято - День Перемоги!


26.04.2016 09:09

ЗВЕРНЕННЯ голови Заставнівської районної ради Сергія Івановича Капіцького з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії
ЗВЕРНЕННЯ
голови Заставнівської районної ради Сергія Івановича Капіцького
з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії
Шановні жителі району! 30 років тому Україна пережила наймасштабнішу техногенну аварію в світі, наслідки якої не дають, і, вочевидь, не даватимуть спокою людству ще багато років. З того часу день 26 квітня перетворився на день скорботи й перестороги щодо відповідальності по використанню мирного атома. Трагедія, яка сталася в Україні, але стала бідою для багатьох країн світу, продовжує хвилювати й тих, кого вона зачепила своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Прикладом мужності та патріотизму є ті, хто першим прийняв на себе удар аварії, хто ціною власного здоров’я працював в зоні радіаційного забруднення, хто, залишивши рідні домівки, став переселенцем. Чимало з них відійшли у вічність. Світла їм пам'ять…


26.04.2016 09:01

Заставнівська районна рада взяла участь в заході по вшануванню учасників аварії на ЧАЕС!
Заставнівська районна рада взяла участь в заході по вшануванню учасників аварії на ЧАЕС! 25 квітня, напередодні 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС начальник відділу з питань регулювання земельних відносин районної ради Роман Володимирович Павчак взяв участь в заході по вшануванню усіх учасників ліквідації наслідків цієї жахливої аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Трагедія, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, навічно відбилася в людських долях та наших серцях. Пам'ять про Чорнобиль закликає нас до об’єднання зусиль навколо вирішення завдань відродження рідної землі та зцілення душ, уражених Чорнобилем. Чимало наших земляків – пожежників, медиків, військових, правоохоронців та будівельників взяли участь у ліквідації тієї страшної аварії та її наслідків. Багатьох з числа цих звитяжців уже немає серед нас. Керівництво району вручили спільні грамоти районної ради та районної державної адміністрації ліквідаторам аварії на ЧАЕС за вагомий особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, активну громадську діяльність із соціального захисту постраждалих громадян та з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи. На завершення цього заходу відбувся перегляд документального фільму присвяченого Чорнобильській катастрофі.


25.03.2016 12:37

Сьогодні вшановують пам'ять В'ячеслава Чорновола, лідера національно-визвольного руху.
Сьогодні вшановують пам Сьогодні вшановують пам'ять В'ячеслава Чорновола, лідера національно-визвольного руху. Український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі на під’їзді до Києва (на 5-му кілометрі автодороги Бориспіль-Золотоноша) на шосе під Борисполем. Так жахливо обірвалося життя одного з найхаризматичніших і найвідоміших громадських, політичних лідерів не тільки України, але й світу, борця за права і свободу людини і народів, лідера Народного Руху України В’ячеслава Максимовича Чорновола. Найганебніше тут те, що В. Чорновола не зламала радянська репресивна система і 15 років тюрем і було вбито в тій державі, за яку він боровся. Це відбулося напередодні початку президентської виборчої кампанії, участь в якій планував взяти В’ячеслав Максимович і, як кажуть тогочасні політологи, мав хороші шанси на перемогу.


29.01.2016 15:35

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут.
29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. 29 січня — День пам’яті героїв Крут, день пам’яті про подвиг українських студентів, полеглих у бою з більшовиками. Історичні дати – не тільки пам’ять про минуле. Це також ключ до того, щоб в майбутньому уникнути помилок минулого. Українські юнаки загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу. Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юнаків, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. Трагедія під Крутами знайшла палкий відгук у серцях свідомих громадян України і далеко за її межами. В пам’яті поколінь назавжди залишиться подвиг студентів, що полягли під Крутами в боротьбі за вільну Україну. Схилімо в цей день наші голови в глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю. Вони завжди залишаться Героями та взірцем палкої любові до Батьківщини. Слава Героям Крут!


Tеми