Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

17.10.2018 12:34

Голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький взяв участь у Третій німецько-українській конференції партнерства між містами  |  Робоча поїздка

 

10- 11 жовтня в місті Фрайбург-у-Брайсгау (Німеччина),  відбулась третя німецько-українська конференція партнерства між територіальними громадами.

В конференції взяли участь близько 160 чоловік, в основному це представники партнерських громад України та Німеччини. Від Чернівецької області теж були представники: Михайло Павлюк перший заступник губернатора Чернівецької обласної адміністрації, Сергій Капіцький голова Заставнівської районної ради, Іван Димка керуючий справами, також були учасники із Кіцманського району.

Відкрив захід Мартін Горн, обербургомістр міста Фрайбург.

На форумі обговорювалися питання розвитку співробітництва між територіальними громадами двох держав, презентація кращих практик співпраці.

Основним питанням першого дня даного заходу було обговорення теми розвитку німецько-українського партнерства, а також були представлені результати реалізації проекту «Партнерства з містами України»

  В даному проекті Заставнівський район приймає активну участь спільно з громадами Гайденрод (Німеччина).

Другий день конференції був присвячений проведенню фахових екскурсій на тему «Енергоефективність в територіальних громадах».

Упродовж двох днів працювали панельні дискусії із питань: співпраця заради розвитку в Україні та з Україною, виклики при співпраці заради розвитку, реалізація партнерської роботи, участь громадян у місцевому самоврядуванні – досвід України.

Керівництво міста Фрайбург поставили перед собою мету до 2050 року звести до нуля використання енергії з викидом вуглекислого газу. В даний час німецькі колеги роблять все можливе для реалізації своєї мети.

 Так учасникам конференції були представлені такі об’єкти як:

-         перший у світі громадський будинок, що генерує більше енергії, ніж споживає;

-         перший у світі житловий квартал створений завдяки високоефективному енергозберігаючому проекту;

-         будинок з нульовим споживанням енергії за рахунок сонячних батарей на даху;

-         енергетичний полігон, збудований на колишньому сміттєзвалищі         м. Фрайбург, де змонтовано сонячну електростанцію потужністю 2.5 мегават, а газ метан використовується на ТЕЦ для виробництва електроенергії та тепла;

-          вітрова електростанція, яка є власністю 142 акціонерів, кожна турбіна забезпечує електроенергією 1000 домогосподарств.

-         сільськогосподарське підприємство з угіддями 80 га, на території якого функціонує біогазова установка, яка генерує один мільйон кіловат за годину електроенергії в рік.

Також дане сільськогосподарське підприємство виробляє теплову енергію і забезпечує теплом та гарячою водою місцеву школу, оздоровчий комплекс та більше 10 домогосподарств, які відмовились від індивідуального опалення, тому що централізоване дешевше та менш затратне.

Сергій Капіцький вважає, що біогазова установка потрібна і нашому регіону. Адже у нас сільськогосподарський район, тому потрібно нашим підприємцям пропонувати будувати на території краю, таку установку, щоб здешевити газ. Це дасть змогу за нижчими цінами добре отоплювати школи, лікарні та інші установи.

Поїздка виявилась дуже повчальною. Хоча Німеччина і багата держава, однак значні сили і фінанси вкладає в енергоефективність, енергозбереження, збільшення частки відновлювальної енергії. 

 

 

 

Фотосесія

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми