Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

14.09.2018 15:13

Повідомлення пенсійного фонду України |  Інформації

На Буковині обговорили шляхи співпраці із представниками регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

За круглим столом представники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини обговорили шляхи співпраці щодо обміну інформацією про виявлені випадки порушення прав громадян та дотримання прав людей на пенсійне забезпечення.

– В області нині нараховується 486 підприємств-боржників по сплаті ЄСВ. А це майже 2,5 тисячі працівників уже позбавленні права на зарахування стажу, необхідного для призначення пенсії. Важливо налагодити механізм врегулювання питань, які стосуються прав та інтересів працівників і роботодавців. Одним з кроків слугуватиме меморандум про співпрацю, який нещодавно був підписаний між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Пенсійним фондом України. Наше спільне завдання на сьогодні, відповідно до цього документу, – вироблення покрокових дій та активізація усіх зусиль для донесення до громадськості меседжу про важливість легального оформлення трудових відносин, – зазначив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.

В свою чергу представник Департаменту регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Леонід Мельников подякував за роботу, яку проводить Головне управління щодо дотримання прав не лише пенсіонерів, але й застрахованих осіб, та погодився розглянути пропозиції, надані пенсійною службою краю, про спільні дії, спрямовані на підвищення рівня правової обізнаності громадян щодо гарантованих їм законних прав.

За результатами круглого столу сторони домовились про здійснення спільних заходів у сферах організаційного, аналітичного, інформаційного забезпечення роботодавців та працівників у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що передбачають проведення ряду спільних заходів – конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей тощо.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Вплив пенсійної реформи на розмір пенсійного забезпечення

Перебуваючи в трудових відносинах та отримуючи заробітну плату, застрахованим особам важливо усвідомлювати, що розмір оплати праці, з якого сплачуються страхові внески, матиме в майбутньому вплив на розмір їх пенсійного забезпечення.

Солідарна система пенсійного страхування базується на засадах солідарності та здійснення виплат за рахунок коштів Пенсійного фонду України. В свою чергу, бюджет Фонду формується із страхових внесків до солідарної системи та надходжень з інших джерел, визначених Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, кошти відрахувань, які раніше перераховувалися на соціальне страхування, створювали базу для нарахування та виплати пенсій в минулих роках, а сьогоднішні надходження від сплати єдиного внеску, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, є джерелом забезпечення поточних пенсійних виплат. Відтак, розмір заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, відіграє вагому роль у формулі розрахунку розміру пенсійного забезпечення.

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції, що діє з 01.10.2011, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

При цьому, для кожного пенсіонера визначається індивідуальний середньомісячний коефіцієнт заробітку, який обчислюється як середнє значення від ділення фактичної заробітної плати застрахованої особи в розрізі кожного місяця на величину середньої заробітної плати в Україні за відповідний період. Тому, чим вище рівень офіційної заробітної плати, тим більше індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії та, відповідно, вище розмір пенсійного забезпечення.

Проведене в рамках пенсійного реформування «осучаснення» пенсій з 1 жовтня 2017 року із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40 грн.), знайшло найбільше відображення на розмірах пенсійних виплат тих пенсіонерів, які мають відносно високий коефіцієнт отримуваного ними заробітку.

Крім того важливо, щоб роботодавцями забезпечувалася сплата страхових внесків у розмірі не нижче мінімального, так як саме від дотримання цих вимог залежатиме страховий стаж для розрахунку пенсії. Адже, неповна сплата внесків за певний місяць не дасть можливості врахувати цей місяць до страхового стажу як повний – такий місяць буде враховано пропорційно сплаченим внескам. Це, в свою чергу, може вплинути на розмір майбутніх пенсійних виплат, а що ще головніше – стати визначальним при встановленні права на пенсію, оскільки саме необхідна тривалість страхового стажу є однією з головних умов набуття права на пенсійне забезпечення. Якщо на сьогодні для призначення пенсії за віком достатньо 25 років страхового стажу, то з поступовим збільшенням цієї норми протягом наступних 10 років, вже з 2028 року для реалізації права на пенсію після досягнення особою 60-річного віку необхідно мати не менше 35 років страхового стажу.

В інтересах кожної застрахованої особи – не допускати отримання заробітної плати "в конвертах".

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Студентам розповіли про електронні сервіси Пенсійного фонду України та перспективи роботи молодих спеціалістів на державній службі

 

В рамках проекту «Уроки пенсійної мобільності» представники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провели зустріч зі студентами Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національно торговельно-економічного університету.

Начальник управління обслуговування громадян Людмила Троцюк розповіла присутнім про нові функціональні можливості веб-порталу Пенсійного фонду України, які значно розширюють дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом. Фахівець пенсійної служби краю також повідомила, що особи, зареєстровані на веб-порталі мають змогу замовити відповідні послуги смс-інформування, отримати довідки з QR-кодом, які згідно з чинним законодавством є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду.

Доповідь фахівця супроводжувалася трансляцією відеороликів, з яких студенти мали змогу наочно побачити інструкції щодо реєстрації та використання онлайн-сервісів, які надає Пенсійний фонд України.

Крім того начальник управління персоналу Світлана Кружкіна запропонувала майбутнім випускникам поповнити ряди фахівців пенсійної служби, розповіла про процедуру проходження конкурсного відбору на вакантну посаду, окреслила перспективи, що матимуть молоді спеціалісти на роботі в органах державної служби.

Присутніх у залі зацікавила перспектива роботи для майбутніх молодих спеціалістів в органах пенсійної служби області. Зустріч пройшла у форматі діалогу, коли студенти активно запитували, а фахівці пенсійної служби відповідали. Переважно майбутніх випускників цікавили питання щодо нових можливостей електронних сервісів Пенсійного фонду України,  організації роботи в Головному управлінні, соціальні гарантії та захист, які матиме державний службовець.

Під кінець зустрічі працівники Пенсійного фонду України в Чернівецькій області залишили контактні телефони, по яких випускники зможуть звертатися для отримання консультації.

 

 Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

  • Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Tеми