Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

14.09.2018 12:59

Повідомлення пенсійного фонду |  Інформації

Реквізити аналітичних рахунків, відкритих у Головному  управлінні Державної  казначейської служби України  у Чернівецькій  області

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нагадує, що з 02.07.2018 відкрито нові рахунки з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів на балансі Державної казначейської служби України  (МФО 899998) на ім’я управлінь Державної  казначейської служби України у районах та місті Чернівцях Чернівецької області.

Наголошуємо, що з 11.09.2018 рахунки з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкриті на ім’я управлінь Державної казначейської служби України у районах та місті Чернівцях Чернівецької області на балансі Головного управління Казначейства (МФО 856135) будуть закриті.

Реквізити нових рахунків для зарахування збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій розміщені на сайті Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за посиланням – https://www.pfu.gov.ua/cv/24388-rekvizyty-analitychnyh-rahunkiv-vidkrytyh-u-golovnomu-upravlinni-derzhavnoyi-kaznachejskoyi-sluzhby-ukrayiny-u-chernivetskij-oblasti/

 

 

Робота Пенсійного фонду в області спрямована на забезпечення стабільного наповнення бюджету Фонду

Серед пріоритетних завдань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області залишається забезпечення стабільних та у повному обсязі пенсійних виплат та вжиття заходів для захисту прав застрахованих осіб на гідне пенсійне забезпечення.

З цією метою, здійснюється постійна робота з платниками щодо сплати поточних зобов’язань, з боржниками – щодо погашення заборгованості перед бюджетом Пенсійного фонду. Налагоджена тісна співпраця з Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області, Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, об’єднаними територіальними громадами та соціальними партерами щодо боротьби з тіньовою зайнятістю населення та мінімізацією заробітної плати громадян краю, з територіальними органами Державної виконавчої служби – щодо стягнення заборгованості з боржників.

Завдяки чому, з початку року до бюджету Пенсійного фонду України в області надійшло власних доходів в сумі 1523,8 млн.грн., що на 370,7 млн.грн. (32,1%) більше, ніж за січень-серпень 2017 року.

Власних доходів, адміністрування яких здійснюється Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, мобілізовано в сумі 14,9 млн.грн., що на 2,1 млн.грн. (16,7%) більше надходжень січня-серпня 2017 року.

Усі мобілізовані кошти спрямовуюся на пенсійні виплати буковинців.

 

 

Зарплата “в конверті” – злидні на старість!

На  сьогоднішній день найбільш актуальною проблемою сфери трудових відносин є легалізація зайнятості та заробітної плати, яка справляє безпосередній вплив на пенсійне забезпечення працівників та наповнення бюджетів усіх рівнів.

Відповідно до законодавства, розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку працівника, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. У випадку, якщо людина працює нелегально, без офіційного оформлення, для держави вона вважається непрацюючою, а період, за який отримувала заробітну плату «в конверті», не зараховується до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії.

Нагадаємо, страховий стаж – це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові (єдині) внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. На сьогоднішній день мінімальний страховий внесок дорівнює добутку мінімальної зарплати і ставки ЄСВ, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та становить 819,06 грн. (3723 грн. × 22%). Якщо нарахована зарплата найманого працівника менша за мінімально встановлену законом, то роботодавець зобов’язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Також слід зауважити, що відповідно до норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, призначення пенсії за віком здійснюється за умов досягнення пенсійного віку (для чоловіків та жінок – 60 років) і наявності не менше 25 років страхового стажу цьогоріч, впродовж наступних десяти років вимоги до кількості років офіційної трудової діяльності зростатиме  щороку на рік. Тобто особам, які досягнуть пенсійного віку в 2019 році, потрібно буде мати 26 років стажу, у 2020 році – 27 і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Громадяни, які погоджуються працювати нелегально,  повинні усвідомлювати, що такими діями з власної волі позбавляють себе соціальних пільг, виплат та гарантій, передбачених Конституцією, трудовим законодавством і державою, особливо при нарахуванні пенсій та здійсненні їх перерахунків.

Отож вкотре наголошуємо, що про своє майбутнє потрібно дбати вже сьогодні, не відкладаючи на завтра, адже пенсія – це не милостиня від держави, а виплата, зароблена офіційною працею упродовж життя.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

  • Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Tеми