Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

02.04.2018 12:12

Неефективне управління водними ресурсами призводить до значних втрат доходів бюджетів усіх рівнів та недотримання соціальних гарантій для працюючих  |  Повідомлення Пенсійного фонду

Чи є соціально захищеними працівники, що зайняті у суб'єктів господарювання, яким місцеві державні адміністрації надали в оренду водні об’єкти, для здійснення комерційної чи іншої діяльності? Для дослідження цього питання працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснили аналіз звітності таких суб'єктів господарювання за 2017 рік.

За результатами здійсненого аналізу встановлено, що лише п’ята частина суб'єктів господарювання, які орендують водні об’єкти, звітують про використання найманої праці. При цьому середній розмір заробітної плати працівників є всього на 21,0% більший, ніж мінімальна заробітна плата та становить 3871 грн., однак, окремі роботодавці декларували заробітну плату найманих працівників лише за один-два місяці та у незначних розмірах.

Виявлені також суб’єкти господарювання, які не декларують заробітну плату працівників, та не звітують про нарахування єдиного внеску за себе. За таких обставин втрат зазнають не тільки працівники, які у них працюють без укладання трудових договорів, а і місцеві бюджети – у вигляді податку з доходів фізичних осіб та бюджет Пенсійного фонду України – у вигляді частини єдиного внеску.

З метою захисту прав застрахованих осіб про всі виявлені факти мінімізації зарплати та зайнятості будуть надіслані відповідні матеріали до Управління Держпраці у Чернівецькій області для здійснення контрольних заходів з питань дотримання законодавства про працю та районних державних адміністрацій, які надавали в оренду водні об’єкти, – для прийняття відповідних управлінських рішень.

Звертаємося до всіх роботодавців та тих, які використовують працю осіб без укладання трудового договору, що за недотримання законодавства про працю передбачена відповідальність у вигляді штрафу в залежності від порушення. Наразі неоформлені працівники не зможуть набути необхідного страхового стажу для призначення пенсійної виплати.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

  • Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Tеми