Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

31.01.2018 13:03

Заставнівщина гостинно прийняла німецьку делегацію |  Діяльність органів місцевого самоврядування

23 січня, на запрошення голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, з триденним візитом, до Заставнівщини завітала делегація, для обміну досвідом, із Німеччини, яку очолив бургомістр громади Гайденрод Фолькер Діфенбах. Першого дня вони  завітали  до Заставнівської гімназії. Там, разом із педагогами,  обговорили навчальні процеси та рівень навчання в українських та німецьких школах.

Наступного дня, у Заставнівському ВПУ-24, відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Єднання заради майбутнього: соціальна сфера Заставнівщини», що проходило за ініціативи голови Заставнівської районної ради.  Участь в обговоренні перспективи розвитку соціальної сфери Заставнівського району взяли: голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький, голова райдержадміністрації Юрій Кітар, бургомістр громади Гайденрод Фолькер Діфенбах, регіональний координатор проекту «Партнерства між містами України та Німеччини» Юлія Федів, консультант голови Заставнівської райради з питань співпраці з громадою Гайденрод, уродженець Заставнівщини, що  нині проживає у Німеччині, Ігор Горбаль,  який запевнив, що буде сприяти тому, аби співпраця, що почалася між двома європейськими народами, була успішною. Також у засіданні взяли участь інші представники української та німецької сторін.

Спочатку, під час засідання, до присутніх звернувся голова райради Сергій Капіцький. Він  озвучив мету проведення круглого столу та подальші плани розвитку району. Також наголосив, що нинішній круглий стіл є яскравим прикладом нашої активної співпраці з німецькими колегами в напрямку соціальної сфери Заставнівщини та підвищення спроможності громад. Така співпраця реалізується через цілу низку системних заходів. Голова РДА Юрій Кітар презентував Заставнівський район, надав економічну характеристику, поділився здобутками та досягненнями краян у галузях освіти, медицини, культури та розповів про хід реформ у нашому районі.

Під час обговорення, українську сторону  цікавило те, як впроваджувалися та проходили реформи у Німеччині. Зокрема, мова йшла про децентралізацію влади, створення громад, функціонування закладів медицини та освіти. Велика увага приділялася питанню освіти, тому що саме за європейським (німецьким) зразком проходить реформування освітньої галузі.  Фолькер Діфенбах потвердив те, що для успішної громади потрібно добре обраховувати економічне підґрунтя. Малокомплектні, економічно неспроможні школи у Німеччині  закривалися. Звичайно, були і незадоволені громадяни, які потім  позитивно оцінили таке впровадження  цієї  реформи.   Бургомістер  розповів про те, що Німеччина має чотириступеневу систему освіти: початкова, двоступенева, середня освіта та вища освіта. 9-річна шкільна освіта є обов'язковою, загальною та безкоштовною.  Система освіти в Німеччині лише у найважливіших питаннях регулюється державою. Найбільші повноваження у розвитку і регулюванні освіти мають  окремі федеральні землі. Це призводить до розбіжностей та відмінності систем освіти в громадах. Основне для німецьких учителів – це щоб діти не зазнавали зайвого емоційного навантаження та психологічних стресів. Німеччина займає четверте місце у світі за підготовкою висококваліфікованих спеціалістів, але в той же час існує потреба в реформі системи освіти, особливо освіти шкільної.

Під час перемовин, присутніх цікавило те, що буде із приміщенням шкіл, які після реформ будуть закриті, що відбулося і в Німеччині. Керівники району зацікавлені в тому, щоб будівлі тих навчальних закладів, які закриють, не руйнувалися, а набули нового значення. Обговорювалось  питання щодо Самушинської школи, де нині діють заняття тільки дошкільної групи. Там планують створити пансіонат для літніх людей. Німецька сторона згідна у цьому  нам допомогти. Через  місяць українська делегація відвідає Гайденрод, по обміну досвідом, де буде розказано та показано, як у них відбувалися такі реформи. Ще одне, не менш важливе питання, яке цікавило під час  обговорення -  це виробництво у нас альтернативної енергетики. Воно дасть нам додаткове наповнення бюджету, створення нових робочих місць, що дуже важливо у теперішній час. Сергій Капіцький домовився з німецькою стороною, під час перебування у Гайденроді, відвідати переробні сільськогосподарські підприємства. Адже  наші регіони подібні, але,  на жаль, ми мало переробляємо  сільськогосподарську продукцію. У кінці зустрічі представники громад Хейденрод і Заставнівщини домовилися про подальшу співпрацю.

 

 

 

 

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми