Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

12.01.2018 14:34

Пенсійна служба Буковини нагадує: нелегальна робота і тіньовий заробіток позбавляють соціального захисту |  Повідомлення Пенсійного фонду

Питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, оскільки справляє визначальний вплив на обчислення пенсійних виплат.

На жаль, існують випадки, коли роботодавці не укладають з працівниками трудових договорів, передбачених чинним законодавством, намагаючись в такий спосіб уникнути витрат зі сплати страхових внесків.  Найманий працівник, який погоджується на такі умови, позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, від якого залежить розмір його майбутньої пенсії, на матеріальну допомогу у випадку безробіття, компенсації з тимчасової непрацездатності та інших соціальних гарантій.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно опрацьовує та передає до Управління Держпраці у Чернівецькій області перелік страхувальників, які нараховують заробітну плату застрахованим особам в розмірі, меншому за мінімальний. Сьогодні в області налічується 821 недобросовісний роботодавець, що нараховує меншу за мінімальну заробітну плату 2426 найманим працівникам, котрі внаслідок таких трудових відносин отримуватимуть низькі соціальні виплати, а при досягненні пенсійного віку не зможуть розраховувати на вищий розмір пенсійної виплати, ніж мінімальний.

Пенсійна служба Буковини та управління Держпраці проводять з такими працедавцями активну роз’яснювальну роботу і закликають їх усвідомити свою відповідальність за найманих працівників та подбати про їхній добробут. Роботодавцям та громадянам необхідно пам’ятати, що лише офіційно працевлаштований працівник, за якого роботодавцем здійснюється сплата єдиного соціального внеску в розмірі, не меншому за мінімальний,  набуває страхового стажу, необхідного для призначення соціальних та пенсійних виплат.

Легальна зайнятість та оплата праці – запорука соціального захисту та гідних пенсійних виплат.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

  • Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Tеми