Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

12.12.2017 14:04

11 грудня до Заставнівщини завітав Макс Кідрук український письменник. |  Культура

Творчу зустріч з молодим, талановитим письменником та мандрівником, що проходила у залі засідань Заставнівської районної ради, за сприяння голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна, розпочала директор Заставнівської районної централізованої бібліотечної системи Стасюк Леся Миколаївна.

Народився Макс Кідрук (Максим Іванович Кідрук) 1 квітня 1984 року в селищі Володимирець Рівненської області. Навчався у фізико-математичному класі з посиленим вивченням іноземної мови. У 2001 році закінчив школу із золотою медаллю. Того ж року вступив на Механіко-енергетичний факультет в Рівненському Університеті водного господарства (спеціальність «Теплоенергетика»). Продовжив навчання у Києві в аспірантурі НТУУ «КПІ» на Теплоенергетичному факультеті. У 2007 році виграє грант на навчання за кордоном і виїзджає на проживання до Стокгольма (Швеція), де вступає до аспірантури Королівського технологічного інституту та почає мандрувати Європою. Впродовж 2007—2008 рр. побував у Фінляндії, Норвегії, Італії, Франції, Балтійських країнах.

Влітку 2008 Кідрук вирушає у тривалу подорож Мексикою. Вона стала першою великою мандрівкою за океан. Результатом поїздки стала книга «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», яка у 2009 здобула ІІ премію на конкурсі «Коронація слова».

 У 2009 році здійснюється ще одна велика подорож — до Південної Америки (Еквадор, Перу, Чилі) та острова Пасхи, де Макс Кідрук став першим офіційно зареєстрованим українцем. На основі цієї поїздки було написано книгу «Подорож на Пуп Землі» (у двох томах), яка вийшла друком у 2010 році. У ній Кідрук розказує про причини, що спонукали його покинути навчання в аспірантурі і повернутися зі Швеції до України. Того ж року «Мексиканські хроніки» займають друге місце у конкурсі «Книга року від журналу Корреспондент».

Зимою 2010–2011 рр. Кідрук мандрує країнами Близького Сходу (Ліван, Сирія, Йорданія та Єгипет). Цілий місяць проводить у пустелі Сахара, відвідавши всі п'ять оаз: Дахла, Аль-Харґа, Фарафра, Бахарія та Сива. На початку лютого, повернувшись із Сахари, письменник став свідком єгипетської революції. З квітня 2011р. по лютий 2012 р. мандрує Новою Зеландією, Набією та Анголою.

Кідрук співпрацює з українськими журналами. Опублікував більше 40 статей про подорожі в журналах «МАНДРИ», «Український тиждень», «РІА Львів», «Большая прогулка», газеті «Високий замок». Оповідання та критичні статті вийшли друком у літературному журналі «Дніпро», газеті «Літературна Україна».

Нині, талановитий письменник презентував книги «Подорож на пуп Землі», «Твердиня», «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи».

 

 

 

Фотосесія

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми