Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

13.11.2017 11:36

Прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформує  |  Повідомлення податкової інспекції

На Буковині торішні показники по сплаті єдиного податку

перевищено на 86,6 млн. грн.

Повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Загалом, впродовж 10 місяців 2017 року завдяки платникам єдиного податку місцеві скарбнички Чернівецької області поповнились на 262,8 млн. грн. В той час як, за аналогічний період минулого року сума поступлень склала 176,3 млн. грн..

У регіональному відомстві відзначають, вагому частку сплачених коштів складають надходження від фізичних осіб - приватних підприємців, які сплатили 192,6 млн. грн. Від юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі бюджет отримав понад 40,2 млн. грн., а від сільгоспвиробників понад 30 млн. грн.

Також нагадують, підприємці першої та другої групи єдиний податок сплачують щомісяця, не пізніше 20-го числа поточного місяця. Єдинники третьої групи сплачують податок щокварталу – протягом 50 календарних днів після закінчення кварталу.

Звітують єдинники першої та другої групи раз на рік – протягом 60 календарних днів після закінчення календарного року. Єдинники третьої групи звітують щокварталу – протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу.

Слід знати, за 9 місяців 2017 року платниками єдиного податку третьої групи для складання звітності використовується оновлена форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.03.2017 р. № 369. Платники першої та другої груп для складання звітності дану декларацію будуть подавати за 2017 рік – з 01.01.2018 р.

Кінцевий термін подання звітності за третій квартал 2017 року – 9 листопада.

 

Фіскали роз’яснюють порядок реєстрації платником ПДВ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, юридична чи фізична – особа підприємець підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Згідно із п. 183.2 ст. 183 ПКУ у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.

Пунктом 183.10 ст. 183 ПКУ визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Окрім того, згідно із п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ платником ПДВ є особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної п. 181.1 ст. 181 ПКУ, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

 

Основні правила, яких необхідно дотримуватися при застосуванні РРО

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області наголошують, відповідно до п. 4 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну України від 14.06.2016 р. №547, суб’єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, дотримуватись певних правил.

На офіційному порталі «Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області» розміщено інфографіку, в якій представлено такі правила: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/315735.html.

 

 

  • Джерело: Головного управління ДФС у Чернівецькій області

Tеми