Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

02.11.2017 11:34

Делегація Заставнівської районної ради відвідала країни ЄС |  Робоча поїздка

         Минулого тижня делегація, яку очолив голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький, повернулася із робочої поїздки до країн ЄС. У  ній взяли участь голови сільських рад  Михайло Когут (с. Самушин) та Віталій Шафер (с. Ржавинці), депутати районної ради Богдан Вигнан (с. Дорошівці) та Василь Гунчак (с. Чуньків).

        У ході робочого візиту відбулася зустріч  у м. Марія Повч (Угорщина) з мером Паппом Берталоном, де обговорили ряд питань про спільні проекти із  Заставнівською районною радою: «Переробка, упаковка, сортування та утилізація сміття», «Проект про реконструкцію історичної пам`ятки Палац де Зотта», « Відкриття на базі школи с. Самушин реабілітаційного центру або будинку пристарілих», «Капітальний ремонт Заставнівської ЦРЛ та можливість придбання сучасного обладнання».

    У ході зустрічі мер міста продемонстрував українським колегам проекти, які об`єднана громада виграла у європейському гранді: «Реконструкція школи», «Приміщення мерії», «Реконструкція площі», «Проведення каналізації», «Переробка сміття». Наша делегація була здивована, що за такий короткий час, відколи Угорщина  у Євросоюзі, у містечку багато зроблено.  Через труднощі спілкування мовою  цієї країни,  була необхідність вести розмову із  колегами за допомогою перекладача.  Сергій Капіцький має бажання, щоб  ніякі мовні бар`єри не були перешкодою, і у подальшому наша молодь могла б  спілкуватися із угорською, та здійснювати поїздки до цієї країни. Голова Заставнівської районної ради запросив мера  Паппа Берталоне у найближчий час відвідати наш район. Очільник угорського міста із задоволенням прийняв запрошення та запевнив, що відвідає наш край і допоможе Заставнівщині у даних починаннях. Також, на прохання Сергія Капіцького, сприятиме  учнівським візитам українських школярів до Угорщини та угорських  - до України.

       Далі делегація із Заставнівщини відвідала Німеччину, об`єднану громаду Гіменде Гайденрот. Там відбулася зустріч із бурмістром Фолькером Діфентахом, на якій обговорили багато соціально-економічних питань. Представники нашого району  були здивовані, що у об`єднаній громаді

голови працюють безоплатно. Звичайні дитячі садочки у Німеччині платні, щоб віддати дитину до даної установи, батьки мають заплатити чималу суму.

 На території громади, де знаходиться більше 9 тис. населення, немає ні одної середньої школи, діти їздять до найближчої  за 20-25 км. Є дві школи, де навчаються учні 1 - 4 класів. Згідно закону, клас не може мати менше 20 дітей, тому у класах є, в середньому,  25-30 учнів. Початкова школа, у яку діти приходять в 6-річному віці, і яку відвідують протягом 4 років, покликана створити базову підготовку до середньої школи. Наступний щабель навчання називається орієнтаційний: діти та їхні батьки повинні обрати шлях подальшої освіти. У них є чотири основні можливості: це п'яти- або шестирічна старша школа, 6-річна реальна школа, 9-річна гімназія або, так звана, загальна школа. Більшість шкіл включають у свої програми   12-16 предметів, старшокласники в гімназії вивчають 4-6 дисциплін.

    Під час візиту делегація нашого краю мала можливість побачити вітрові електростанції, німецька сторона поділилася досвідом  створення їх. Адже світовим лідером з використання енергії вітру є Німеччина. Як пояснили німецькі колеги, в останні роки енергія вітру все ширше використовується для одержання електроенергії. Створюються вітряки великої потужності і встановлюються на місцевості, де дмуть часті й сильні вітри. Кількість і якість таких двигунів зростає щорічно, налагоджене серійне виробництво. Щоб найкраще використати вітряну енергію, важливо враховувати добові та сезонні зміни вітру, розподіл швидкості вітру в залежності від висоти над поверхнею землі, кількість поривів вітру за короткі відрізки часу.Також повністю розказали ,як  готувалися до конкурсу та виграли даний гранд.

      Під час зустрічей сторони мали змогу обмінятися досвідом та планами щодо  подальшої співпраці між двома регіонами. У кінці  голова районної ради Сергій Капіцький подякував німецьким колегам за гостинність та запросив відвідати наш район.

 

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми