Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

25.10.2017 14:55

Заставнівські гімназисти відвідали Польщу |  Наука і освіта

З ініціативи голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького і його

заступника Василя Мельника та згідно підписаної у 2009 році угоди про

співпрацю між гімназією м. Заставна (директор Світлана Мартинюк) і

ліцеєм м. Орнета (директор Божена Германович), нещодавно вже

традиційно відбулися відвідини Польщі  Заставнівськими гімназистами . Школярі разом із педагогами неодноразово відвідували сусідню державу. Такі поїздки є пізнавальними та розвиваючими для молодого покоління, адже,  згідно умов, виконуються такі  завдання:

зближення та порозуміння між народами Польщі та України;

обмін учнівськими делегаціями для ознайомлення з повсякденним життям місцевого краю;

пізнання учнями культури та історії Польщі та України;

поглиблене вивчення мовних особливостей обох держав;

спільна реалізація спортивних проектів;

співпраця вчителів;

співпраця у визначених сторонами питаннях;

розроблення  спільних проектів з основних питань розвитку освіти;

розвиваток взаємного співробітництва в галузі екологічного виховання; сприяння зміцненню здоров`я учнів.

       У рамках співпраці польських та українських шкіл-партнерів, відбувається культурний обмін : українські школярі їдуть до Польщі, а польські приїжджають в Україну. Завдяки цьому, діти різних національностей  знайомляться з культурою та побутом країн-сусідів.  

            Цього року учні 6-11 класів Заставнівської гімназії  мали можливість з 9 по 16 жовтня подорожувати до Польщі у м. Орнета. Супроводжували гімназистів

директор Світлана Мартинюк, заступник з навчально-виховної роботи

Катерина Іллюк та заступник з виховної роботи Ніна Зубик.

До кожної поїздки учні та вчителі ретельно готуються: це і концертна програма, де потрібні українські народні костюми, також подарунки, поробки. Цього разу, як і минулими, велику участь у організації  (саме з фінансової сторони) взяли батьки гімназистів, діти яких їхали до Польщі.  Подорож до сусідньої країни була здійснена повністю за рахунок батьків та педагогів, які супроводжували учнів.  А це транспорт,  пальне,  подарунки  та інші речі, які необхідні дітям у дорозі та для виступу з концертом. Вчителі та гімназисти дуже задоволені поїздкою. Їх гостинно прийняла  польська сторона. Учні проживали у сім`ях свої ровесників. Під час перебування у Польщі, Заставнівські гімназисти показали гарний виступ, разом із польськими однолітками подорожували визначними місцями, фотографувалися. Емоції переповнювали не тільки українців, але й поляків. Польські батьки настільки були захоплені нашими учнями, їх виступами, концертними  костюмами, що на наступний раз запросили не тільки вчителів та школярів, а й їхніх батьків.

    Почесно, що у нашому районі є гімназія, де створено транскордонні зв`язки, що дає можливість учням пізнавати культуру та традиції інших країн. Така угода підписана і між Кострижівською ЗОШ І-ІІІ ст. ( директор Олександра Васільєва) та між гіназією №2 м. Орнета (директор Крістіна Бадида). Сергій Капіцький планує, щоб після об`єднання територіальних громад кострижівські учні також здійснили подорож до Польщі.

 

 

 

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми