Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини

05.09.2017 11:46

У ЄДНОСТІ — СИЛА БУДЬ-ЯКОЇ ГРОМАДИ |  Міжнародне співробітництво

Заставнівщина ніколи не стояла осторонь важливих євроінтеграційних процесів, які відбуваються у нашому суспільстві. Минулого тижня  наш район з робочим візитом, на запрошення голови райради С.Капіцького, відвідала представницька делегація з Німеччини на чолі з Фолькером Діфентахом та представники депутатського корпусу.

Міжнародна співпраця, обмін делегаціями дозволяє вивчати, запозичувати  і впроваджувати у реалії життя інновації в економічній, соціальній та культурній сферах. Приміром, багаторічне, результативне  співробітництво із Польщею, чим може похвалитися Заставнівщина, проявляється  в   реалізації різноманітних спільних заходів в галузі культури, охорони здоров’я,  освіти (неодноразово відбувався обмін учнівською молоддю між гімназіями Заставни і Орнета), що позитивно вплинуло на розвиток двосторонніх відносин та інше.

У щільному графіку гостей все ж вдалося поспілкуватися з бурмістром об’єднаної громади Діменде Гайдепрот(Німеччина), ФолькеромДіфентахом, який з допомогою чарівної перекладачки, нашої землячки пані Лесі, із задоволенням та просто відповідав на поставлені запитання.

Пан Фолькер чотири роки, як бурмістр. На цю посаду претендувало двоє чоловік, але перевагу отримав мій новий знайомий. До цього, 11 років працював у місцевому парламенті, його добре знали виборці, як хорошого, дієвого, знаючого фахівця, авторитетну особу, який розумів і знав потреби людей.

До вищезгаданої об’єднаної громади, корені якої закладені ще у далекому 1937 році, входить 19 населених пунктів із чисельністю населення у 8 тисяч чоловік. Тут проживають і українці, щоправда у пана Фолькера не було точної цифри щодо кількості.

—Чи є проблеми у громади?

—Потребує негайного вирішення облаштування каналізаційної системи. Адже у Німеччині до питання стічних вод і нечистот підходять з великою відповідальністю. На порядку денному — прокладення опто-волоконного кабелю під Інтернет. Також є проблемним закладення нових житлових мікрорайонів під будівництво будинків. Вирішення цих питань потребує трохи часу та ресурсів.

У розмові брав участь і голова райради С.Капіцький, який запитував про кількість шкіл на території громади. Пан Фолькер відповів, що вони мають дві школи. Для продовження навчання, довозять дітей до опорної— за 25 кілометрів. Громада має і 4 дитячих садки, які частково утримуються з місцевого бюджету, а частково — за кошти батьків вихованців.

Також Сергія Івановича цікавило, чи у кожному селі є система водовідведення, на що гість з Німеччини дав ствердну відповідь і зауважив, що облаштування каналізаційної системи зайняло не рік, а значно більший відрізок часу.

На Україні пан Фолькер— вперше. Дорогою до Заставни він захоплено оглядав населені пункти, рівнини, горбисту місцевість, якими рухалися до місця призначення. На його думку, Україна —велика країна, із родючими землями, угіддями, на яких можна вирощувати гарні врожаї сільськогосподарських культур. Це — суттєвий і стратегічний потенціал нашої держави.

На завершення поважний гість заставнівчанам бажав упевненості, добробуту і незабаром досягнути рівня передових країни ЄС, до яких входить  і Німеччина, з розвинутою промисловістю, інфраструктурою та рівнем проживання. Також теплі слова адресував і голові райради С.Капіцькому, які зводилися до того, щоб успішно провести реформи, які, передусім, будуть на користь людям і акцентував увагу на тому, що головною вимогою, при створенні об’єднаних територіальних громад є те, що кожна з них має бути самодостатньою.

Сторони погодили декларацію про подальшу співпрацю, згідно з якою 3 жовтня німецька сторона запросила депутатський корпус районної ради для того, щоб німецькі колеги поділилися досвідом, дали актуальні відповіді щодо проведення територіально-адміністративних реформ.

Окрім цінного досвіду та нових знайомств, німецькі делегати додому  повезли сувеніри, які ще довго нагадуватимуть про теплий прийом та гостинність заставнівчан, гарний настрій і враження, які отримали під час спілкування. Для того, щоб ця зустріч відбулася, надмірних зусиль доклав наш земляк, радник голови райради І.Горбаль.

На думку голови районної ради С.Капіцького, який був зацікавлений у цих навідинах, тісні контакти з іноземними партнерами — це унікальна  можливість  позитивно презентувати Заставнівщину на теренах Європейського Союзу. Вона сприятиме  різносторонньому розвитку нашого рідного краю. Перший і найважливіший крок зробили і готові —до наступних, більш дієвих, суттєвих та успішних.

  • Автор:Л.Баланецька

Tеми