Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини

05.09.2017 11:39

ЧИ БУДЕ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР У САМУШИНІ? |  Міжнародне співробітництво

Найбільша радість кожної родини — це діти, гарні, успішні і, головне, здорові. Як важко усвідомити, що ваша кровинка народилася хворою, або через непередбачувані ситуації та обставини набула каліцтва,і цей важкий тягар лягає на плечі батьків, і відгукується болем у серці на довгі роки або навіть на все життя.

Добрий ангел на своїх крилах приніс на Заставнівщину делегацію із Італії на чолі з сеньйором Гайтано (за фахом бухгалтер) тапанею Магдою (його заступником), яка працює в аптеці фармацевтом, але попри вищезгадане— ці люди задіяні на керівних посадах в Асоціації «Надія», що  відома своїм волонтерством, благодійністю у багатьох країнах світу.

У супроводі голови районного товариства Червоного Хреста Ю.Мижинської, гості з Італії у суботу, 26 серпня, побували у Самушині, де їх зацікавило приміщення місцевої школи, яка потрапила до числа малокомплектних, мали розмову з тамтешнім сільським головою М.Когутом. Щоб будівля не пропадала, не руйнувалася, вона цілком може підійти під реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. У нашому районі є 195 таких дітей, які, щоб пройти елементарне лікування  у медичних закладах обласного центру, довго очікують своєї черги. Самотність хворої дитини — це найважчий психологічний стан, який ускладнюється, здебільшого депресіями. Відповідної реабілітації потребують також і батьки.

Сеньйора Магда сфотографувала усі класні кімнати, коридори Самушинської школи, оглянула місцину, яка є дуже привабливою, і усім залишилася задоволена. Школа — у чудовому стані, до неї підведені комунікації. Потрібно провести усі реальні розрахунки, щоб вивести загальну суму, яку слід вкласти у реконструкцію та ремонт. Будівельні матеріали та робітників можна знайти в Україні. Створивши такий центр, допоможемо хворим дітям, надавши умови для лікування, розвитку особистісних здібностей і можливістю відчути себе повноправним членом суспільства. Італійці змогли завітати у родини, де проживають діти-інваліди, ознайомившись з умовами перебування, численними проблемами.

Асоціація, в якій задіяна сеньйора Магда, спеціалізується на медикаментозному забезпеченні і медичному обладнанні, яке вже є на складах, його потрібно лише переправити і воно підійде для облаштування 30 місць.

Працюють над тим, щоб у перспективі італійські родини дистанційно допомагали українським, у яких є діти-інваліди.Вони отримуватимуть адресні посилки з усім необхідним: ліки, предмети гігієни тощо.

Під час зустрічі з головою райради С.Капіцьким, сеньйора Магда, за допомогою перекладачки, нашої відомої землячки, волонтерки А.Рудан-Шевчук, озвучила власні наміри і погляди. Сергія Івановича відразу зацікавила вартість проекту, кошти, які потрібні на ремонтні роботи, джерела фінансування (адже у держави грошей не знайдеться), кількість персоналу (залежатиме від перебігу хвороб дітей-інвалідів), правове поле, яке потрібно задіяти, щоб впорядкувати документацію, підпорядкованість майбутньої структури тощо. Керівник району знає реальний стан і можливості Заставнівського району, його бюджет, джерела наповнення місцевої казни. Віримо, що з допомогою добрих і чуйних людей, хороша справа все ж здійсниться і стане реальністю життя.

У розмові також виникали і інші питання, що стосувалися, скажімо, рівня життя італійців, їхньої заробітної плати, відрахувань, пенсійного забезпечення, медичного обслуговування тощо. Приміром, у пологовому відділенні італійських клінік породілля увесь спектр послуг отримує безкоштовно. Також це стосується і лікарського нагляду за немовлятами до 3-місячного віку.

Розмова проходила цікаво, невимушено і тепло. Сеньйора Магда —корінна італійка, походить з автономного регіону Трентіно, що має свою історичну довідку, специфіку у розташуванні та інші чинники, про що йшлося під час зустрічі. Гостя з Італії відповідала на питання, які повсякчас виникали у присутніх.

У понеділок відбулася ще одна предметна розмова голови райради С.Капіцького вже з сеньйором Гайтано, головою Асоціації «Надія», який зі свого боку, обіцяв повну підтримку в реалізації вищезгаданого проекту. Гість надав розгорнуту інформацію щодо діяльності очолюваної ним Асоціації в Сирії, Боснії, Герцоговині, Греції та Туреччині. Він зацікавлений у тому, щоб навіть у райлікарні, на перших порах,облаштувати три кімнати під реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. Для цього підходить теперішній фізіотерапевтичний кабінет, про що мали розмову з головним лікарем ЦРЛ В.Липкою. Для цього є персонал, який може пройти перепідготовку на базі Чернівецького реабілітаційного центру. Із свогобоку італійці обіцяють обладнання, медикаменти.

Під час розмови С.Капіцький детально охарактеризував можливості району, наповненість місцевого бюджету, фінансування галузі охорони здоров’я (зупинився на проблемних моментах), утримання будинків для престарілих, яких на теренах Заставнівщини є два. Далі розмова звелася до кошторисної вартості майбутнього проекту— усіх цікавили кошти, які потрібно залучити, до чого, за потреби, підключатимуть навіть бізнесові кола району, волонтерів і вже відтепер думати про подальше утримання майбутньої установи (особливо на перехідний період), що не менш вагоме і суттєве. Мовилося й про те, щоб реабілітаційний центр, скажімо, працював лише у літній період. У цей час за хворими дітьми наглядатимуть й студенти-медики, які матимуть належну практику.

Сеньйора Гайтано цікавила наповненість класів у малокомплектних школах, рівень народжуваності, зайнятість населення, документальне впорядкування приміщення Самушинської школи та інше.

У розмові Сергій Іванович вніс пропозицію, яка зводилася до того, щоб у цей складний час, італійська сторона підтримала й будинки престарілих, яким важко «утриматися на плаву». Гості зацікавилися цим питанням і вирішили оглянути будинок тимчасового і постійного перебування громадян «Наш дім» (с.Малий Кучурів). Про утримання немічних заставнівчан, фінансування, потреби, проблеми детально розповіла директор терцентру з обслуговування (надання соціальних послуг) Л.Семенюк, яка відповіла на усі поставлені питання. Планують для підтримки вищезгаданих будинків залучити інші італійські асоціації, які на цьому спеціалізуються.

Вивчивши усі «за» і «проти», гості з Італії сформулювали своє остаточне бачення під час «круглого столу», де покроково розписали усі свої подальші дії, плани і можливості.

  • Автор:Л.Баланецька

Tеми