Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини

05.09.2017 11:05

ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ РЕФОРМ |  Міжнародне співробітництво

Польські друзі завітали на Заставнівщину у День незалежності України, щоб відсвяткувати 10-ліття позитивної співпраці у сфері освіти, медицини, місцевого самоврядування, підприємництва, а також окреслити плани на майбутнє.

Оскільки українські реформи проходять за польським зразком, то увесь цей період наші посадовці намагаються вивчити, зрозуміти, осмислити польський досвід, враховувати помилки і приймати кращі рішення.

10 років тому Заставнівська районна рада підписала угоду про взаємну співпрацю з польською стороною, у рамках якої організували партнерство заради реформ, які подарують майбутнім поколінням шанси на краще життя. Польські колеги пояснюють принципи тих чи інших реформ, структуризацію, що виникла завдяки їм, вчать українців, як краще реалізовувати проекти, пов’язані з коштами європейських грандів, забезпечують спілкування молоді з обох сторін задля взаємного практикування іноземних мов.

У складі делегації цього разу наш район відвідали: віце-староста Лідзбарського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства Ярослав Когут (27 років досвіду роботи в сфері самоврядування), вчитель історії, депутат повітової ради Роберт Щеліцький, директори гімназії гміни Любоміно (співпрацює із Кострижівською ЗОШ І-ІІІст.) Марія Мазур та ліцею (співпрацює із Заставнівською гімназією) м.Орнета Христина Бадуда, війт гміни Любоміно Анжей Мазур, а також депутат і підприємець Юзеф Юркевич.

Поляки дякували голові Заставнівської районної ради Сергію Капіцькому за гостинність і теплий прийом, сказали, що почувають себе на Заставнівщині, як удома. Висловили сподівання, що співпраця в рамках угоди продовжиться і приноситиме все кращі результати.

 

  • Автор:М. Антоняк

Tеми