Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

28.07.2017 10:04

ЮВІЛЕЙ СЕЛА 400-РІЧЧЯ ВІДЗНАЧИЛИ ДОРОШІВЦІ  |  Святкові заходи

Знаменна подія відбулася у житті нашого району — відсвяткували 400-річчя від дня першої писемної згадки про село Дорошівці. День села — це свято єднання багатьох поколінь, які творили його історію, дбають за сьогодення і думають за майбутнє. У такі моменти у своїх серцях пробуджуємо любов і гордість за свою малу батьківщину, сповнюємося відчуттям єдиної родини.

На цей день ще одна важлива подія відбувалася у селі — у храмі Святого Василія Великого святкову літургію відправив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Після Богослужіння Його Святість, керівники району та області завітали на урочисті заходи з нагоди 400-річчя від першої писемної згадки про Дорошівці, які відбувалися на місцевому стадіоні «Дністер». Високоповажні гості здоровили громаду зі святом, а також в рамках заходу високими церковними відзнаками Святійший Патріарх — нагородив орденом Святого Архістратига Михаїла, благочинного Чернівецько-Кіцманської єпархії Заставнівського р-ну, митрофорного протоієрея, настоятеля Свято-Миколаївської церкви м.Заставна, о.Дмитра (з нагоди 60-річчя і служіння церкви), орденами Миколая Чудотворця — В.Гулька, Б.Колісника, В.Буйновського, а орденом Святого Юрія Переможця — Я.Шведа.

Дивували своїми талантами дорошівчан і численних гостей самодіяльні аматори сцени, які приїхали з усіх куточків Заставніщини. На урочистостях у цікавій  театралізованій формі представили легенду про проходження села. Глядачі від душі аплодували народному театру фольклору і етнографії «Оберіг» (режисер — заслужений працівник культури України Л.Гайдей), народним аматорським фольклорно-етнографічним колективам «Василиха»  «Прилипчаночка», «Кумоньки», «Горошівчанка», «Веселі молодички» (керівники — М.Токарчук, Л.Оробчук, М.Костик, Я.Кравчук, С.Капустянська, М.Димко). Довершено виступили на дорошовецькій сцені дитячий колектив с.Добринівці (керівник В.Гаврилиця), фольклорний колектив «Родина» (керівник В.Ємчук), колектив «Шубранчанка» (Н.Величко). Гарного настрою, різноманіття додали і танцювальні композиції, які представили виконавці із сіл Юрківці, Товтри та Погорілівка (керівники — М.Ємчук, В.Євтіфхова та Г.Гельмич). Гарним вокалом сподобалася і А.Мокан. Також на святкову сцену виходили аматори села-ювіляра. Своїм виступом своєрідного шарму додав титулований І.Корпан, якого не потрібно зайве представляти аудиторії. Заряд бадьорості, енергії, оптимізму, отриманий від виступів цих улюбленців публіки, у своїх серцях надовго збережуть вдячні глядачі.

Велику дорошовецьку родин із ювілеєм щиро вітали голова облдержадміністрації О.Фищук, голова райдержадміністрації Ю.Кітар, голова райради С.Капіцький, голова села І.Димко, (доклав надзвичайних зусиль, щоб свято відбулося на високому рівні, а вулиці села були затишними і світлими), директор Дорошовецького НВК О.Кітар, які від душі славним ювілярам бажали добра, щастя, любові, миру, злагоди та достатку.

На завершення концертної програми чимало людей, які долучилися до організації, підготовки і проведення ювілею, отримали спільні почесні грамоти райдержадміністрації і райради, зокрема, голова села І.Димко, настоятель храму, благочинний Чернівецько-Буковинської єпархії Заставнівського р-ну о.Віталій Мензак, режисер-постановник, заслужений працівник культури України Л.Гайдей, директор народного дому Г.Бузинський, директор Дорошовецького НВК О.Кітар та інші дорошівчани, які вносили посильну лепту у спільну і таку потрібну справу. Ведучі — Б.Томко та І.Томко.  

На стадіоні працювали атракціони, а свій крам пропонували народні умільці, які розділили радість святкування з усіма дорошівчанами.

 

Фотосесія

  • Автор:Л. Баланецька
  • Джерело: Голос краю

Tеми