Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини

28.07.2017 09:59

МОЛИЛИСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ НАД РОСІЙСЬКИМ АГРЕСОРОМ, МИР, СПОКІЙ І ДОБРОБУТ НЕНЬКИ-УКРАЇНИ |  Духовне життя

У світі упродовж багатьох століть знають українців, як надзвичайно релігійну, морально-етичну, культурну та високодуховну націю. Церква у найскрутніші хвилини життя — опора людини, яка вказує шлях до спасіння душі та важливість втілення заповідей Божих. У храмах віднаходимо душевний спокій, блаженство, мир, любов, відчуваємо невидиму підтримку та отримуємо відповіді на наші проблемні та злободенні питання. За будь-яких обставин до храму приходять, щоб подякувати за досягнуте, просити благословення,  щиро помолитися за здоров’я рідних та близьких, перемогу над ворогом, мир і спокій в Україні, що останніми роками є актуальним і значимим.

Як не прикро констатувати, Українська православна церква розділена, і це на повну силу не дозволяє їй утвердити своє значення. Події, пов’язані з Революцією Гідності, гібридною війною Росії з Україною демонструють пересічним українцям, яка церква є воістину народною і найскрутніші хвилини пліч-о-пліч стоїть зі своїми громадянами. Саме священики Української православної церкви Київського патріархату молилися з людьми на Майдані, допомагали пораненим, а нині щирими молитвами підтримують наших дужих, міцних і щирих вояків на Сході України, служачи капеланами на передовій, де найбільше потрібно чути слово Боже, підтримувати дух солдатів та офіцерів.

Надзвичайно приємним є той факт, що на тому тижні, на запрошення голови районної ради С.Капіцького, голови райдержадміністрації Ю.Кітара та митрополита Чернівецького й Буковинського Данила, Заставнівщину відвідав Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (раніше Святійший Патріарх бував у нашому районі у 2010 році і провів молебні у Свято-Миколаївських церквах м.Заставна та смт.Кострижівка (Лука), Святого Іоанна Богослова с.Вікно, а 2012 року освятив Свято-Преображенський жіночий монастир у с.Васловівці).

Його Святість на кордоні між Кіцманським і Заставнівским районами хлібом-сіллю на вишитих рушничках зустрічали керівники області, району, міста, представники духовенства, громадськості, воїни АТО. Після коротких привітань та промов кортеж рушає до с.Дорошівці, яке у цей день відзначало своє 400-річчя і 20-річчя Української церкви Київського Патріархату. Високого гостя за усіма православними і українськими традиціями щиро зустрічає голова села І.Димко. Далі хресною ходою, Предстоятеля провели до храму св.Василія Великого. Дорога, якою ступав Його Святість, була устеленою пелюстками троянд, чорнобривцями та листочками барвінку. На подвір’ї шанованого гостя вітає настоятель храму, благочинний Чернівецько-Буковинської єпархії Заставнівського р-ну, о.Віталій Мензак зі словами:

— Не є влада, котра не від Бога — говорить ап.Павло. Добре є, коли влада, піклуючись про матеріальне забезпечення людей, дбає і про їх душу. Саме районна влада запросила Патріарха на наше ювілейне святкування.

Такого піднесення цей храм ще не чув і не бачив. Церква заледве вміщала усіх бажаючих. Сотні людей стояли на дворі, жадібно вслухаючись у кожне слово. Згодом із прихожанами та священнослужителями Чернівецької єпархії Патріарх відслужив Божественну Літургію. Тут віряни, перш за все, молилися за відновлення миру і спокою в Україні,  перемогу над російським агресором.

До прихожан храму Святого Василія Великого, гостей звернувся Патрарх Київський і всієї Руси-України Філарет:

— Дорогі брати і сестри! Вітаю усіх із 400-річчям заснування села і 20-ліття створення громади УПЦ КП, через який пройшло чимало поколінь. Скільки своєю милістю гріхів очистив Господь. Але не всі, хто відвідував церкву пішли до Царства Небесного, бо віра окремих людей була формальною. Бог хоче, що усі ми грішні врятувалися.

Коли перебуваємо у безвиході, звертаємося до Бога, який, бажаючи усім спасіння, посилає випробування. Людям потрібно покаятися, очиститися від гріхів, за які й страждають. Якби не було гріхів не було б і війни.

Святійший привів біблійну притчу щодо істинності віри, яка може творити чудеса. Згадав і українських воїнів, ту силу, яка їх надихала віддати своє життя з Україну, за народ і рідну землю. Це — любов. Через війну страждання навертаються українці до Бога, який бачить нашу правду і тому дасть перемогу. І ми молимось за цю перемогу, і за прощення своїх гріхів. Щоб був в Україні мир і злагода. Ця війна об’єднує український народ і доводить, що він достойний мати свою державу. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!

У храмі Його Святості співслужили священнослужителі Буковини та інших областей України.

На завершення богослужіння Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вручив нагороди: голові облдержадміністрації О.Фищуку — орден Святого Миколая Чудотворця, Вікнянському сільському голові Я.Котику — орден Святого Миколая Чудотворця, Благословенні грамоти — голові товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка, депутату обласної ради, волонтеру, журналісту С.Масловській,  заступнику голови Заставнівської районної ради В.Мельнику, директору ПП «Мега-Крокус» В.Пацарнюку, громаді храму свт.Василія Великого с.Дорошівці, які їх заслужили  своєю повсякденною працею, вірою і служінням Богові, Церкві та українському народу. Посмертно відзначив воїна АТО, уродженця с.Дорошівці А.Василишина, який віддав своє життя за цілісність та суверенітет нашої держави, інших учасників АТО.

Його Святості теплими словами за молитовне служіння, за благословення, за духовну науку щиро дякували голова облдержадміністрації О.Фищук, голова райради С.Капіцький, депутат обласної ради С.Масловська, які зазначили, що слова, які звучали у храмі, надзвичайно значимі для кожного українського серця, бо об’єднання України стане повним, коли буде єдина Українська Помісна Церква. Декілька слів додаю від себе, що Патріархові йде вже 89 рік, а його працьовитості, світлості думки та розуму може позаздрити не одна молода людина. Дарунок для високого гостя — портрет першого митрополита Буковини і Далмації, нашого відомого земляка Є.Гакмана.

 Близько 800 гостей, силовиків, які забезпечували правопорядок, смачним поминальним обідом за упокій всіх душ від віку померлих прихожан храму свт. Василія Великого пригостили господині с.Дорошівці та волонтери «Заставнівської волонтерської сотні» (сотник М.М’якота).

Візит у Дорошівці Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета — то ще одна сторінка в історії цього славного наддністрянського села, про яку довго згадуватимуть, і її не раз переповідатимуть дітям та онукам.

Прибувши до Києва, із Святійшим зв’язався голова райради С.Капіцький. У розмові Патріарх сказав, якщо випаде ще одна нагода, то він обов’язково завітає на Заставнівщину.

 

Фотосесія

  • Автор:Л. Баланецька
  • Джерело: Голос краю

Tеми