Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

27.06.2017 12:41

Відбувся робочий візит української делегації до Німеччини |  Робоча поїздка

 Заставнівщина не стоїть осторонь євроінтеграційних процесів, що відбуваються у нашому суспільстві. Нещодавно, напередодні впровадження для України безвізового режиму з Європейським Союзом, голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький разом із Ржавинецьким сільським головою Віталієм Шафером з робочим візитом відвідали Німеччину. Там відбулася зустріч із головою Хайденродської  районної ради Земля Гессен Фолькером Діфенбахом. При зустрічі обговорили соціально-економічні питання даного  району та домовилися про подальшу співпрацю. Основними пріоритетами співробітництва є:

- сприяння розвиткові місцевого самоврядування;

- підтримка міжнародних зв’язків;

- встановлення та розвиток культурних контактів;

- всебічна підтримка розвитку освіти, медицини;

Програма візиту  була дуже насиченою. Німецькі колеги продемонстрували відео, де ознайомили із даним регіоном: населенням, територією, культурною спадщиною, традиціями. У рамках  візиту представники нашого краю цікавилися розвитком Хайденродського району. Були здивовані, що у даному регіоні кожна сільська рада має свої очисні споруди, дивилися та вивчали їхній досвід. На жаль у нас цього немає… Вивчали альтернативну енергетику: у даному регіоні розвинена вітрова енергетика, створене комунальне підприємство, яким районна рада володіє на 49%. Даний регіон завдяки цьому отримує додаткові надходження. У нашому районі багато дискусій, щодо будівництва гідроелектростанцій на Дністрі. Тому вивчали позитив даного виду енергетики на нашій території.У рамках зустрічі представники делегації поспілкувалися із своїми колегами стосовно освіти, культури та медицини району.  Цікавилися скільки шкіл та садочків на даній території. У районі діє опорна школа, до якої  учні доїжджають автобусом за 20 км . А ще важливим  питанням було альтернативне опалення у навчальних закладах, де для цього використовують  відходи. У котельні не працює жоден оператор, а роботу  виконує пульт управління. Також ознайомились із реформою медицини. Особливу зацікавленість виявили до того, що очільники сіл працюють на волонтерських засадах, поєднуючи дану роботу з основною за фахом.

 Під час перемовин домовилися  у майбутньому  про проходження обміну досвідом наших фахівців в інституті альтернативної енергетики. Сергій Капіцький зауважив: «Ми прагнемо працювати на перспективу. Тож я глибоко переконаний і  щиро впевнений, що тісні контакти з іноземними партнерами – це унікальна  можливість  позитивної презентації  Заставнівщини  на теренах Європейського Союзу. Вона сприятиме  різносторонньому розвитку нашого рідного краю». Потім відбулася зустріч з мером м. Герцлаке Гансом Бокеном. Між гімназією м. Заставна(Україна), гімназією м. Орнета(Польща) та гімназією м. Герцлаке (Німеччина) є угода, тому Сергій Капіцький запропонував продовжити співпрацю і дати  можливість у майбутньому нашим учням побачити багато цікавого. На завершення  візиту представники делегації та мер міста обмінялися символічними подарунками-сувенірами. Голова районної ради Сергій Капіцький висловив  іноземним колегам вдячність  за теплий прийом та запросив їх  відвідати наш район на День Незалежності.

 

 

 

Фотосесія

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми