Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

05.05.2017 13:29

Дорогі ветерани та учасники Другої світової війни! Шановні жителі району!  |  Звернення голови районної ради з нагоди Дня пам’яті та примирення

8 травня 1945 року нацистська Німеччина підписала акт про капітуляцію. І хоча попереду були ще нелегкі місяці до закінчення Другої світової війни, ера нацизму закінчилася, для всього людства стало зрозуміло – добро вкотре перемогло зло. Але якою ціною? Друга світова стала найкровопролитнішою за всю історію людства. І досі історики сперечаються – скільки ж людей загинуло за шість років. Цифра жахає – більш 60 мільйонів. Більша частина з них – мирне населення, зокрема безповоротні втрати України склали 8-10 млн осіб. І серед них – наші земляки, заставнівчани.

Поруч з цими страшними цифрами, Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці об’єднаних націй, а також визвольного руху в самій Україні разом воювало 7 млн. українців.

Тому у ці дні нашим обов’язком є вшанування пам’яті усіх, хто загинув у роки війни: будь це воїн Червоної армії чи Української повстанської армії. Не забуваймо про тих, хто був висланий у концтабори,  загинув після війни та тих, хто був депортований.

Не важливо в якій армії воювали наші ветерани: Червоній чи УПА – головне у такий час – примирення та об’єднання заради нашої Батьківщини – України.

Пам’ять про минулі страхіття Другої світової війни, примирення та об’єднання всіх українців – особливо актуальними є сьогодні, коли наші хлопці  на сході держави знову виборюють свободу і мир для нас, ми не маємо права забути якою ціною це нам дається!

 

 

 

Голова Заставнівської

районної ради                                                                   Сергій Капіцький

 

 

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми