Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Заставнівський район

Новини

28.04.2017 12:54

Зустріч керівників району із освітянами Вікнянської ЗОШ та Баламутівського НВК |  Діяльність органів місцевого самоврядування

21 квітня голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький разом із своїм заступником Василем Мельником побував з робочим візитом у селі Вікно та завітали до Вікнянської ЗОШ I-IIІ ступенів. Під час екскурсії навчальним закладом, яку провела заступник директора з навчально-виховної роботи  Іщенко Катерина, побачили , у якому жахливому стані знаходяться вікна деяких кабінетів, де ще не встигли поміняти на сучасні металопластикові. Також поспілкувалися із поваром даної школи, про те чи вистачає продуктів харчування та чи задоволені учні їжею. Після цього керівники району зустрілися з педагогами даного закладу. Також на зустрічі був присутній сільський голова Ярослав Котик.  

Обговорили  проблемні питання, які наразі ще не вирішені у школі. У ході зустрічі керівники району поспілкувалися із вчителями про створення об`єднаних громад на території нашого району. Сергій Капіцький зазначив,.що 2 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який передбачає кардинальне реформування місцевого самоврядування. Мета реформи –забезпечити громадам можливість самим, за рахунок власних ресурсів, забезпечувати життєдіяльність та спроможність своїх територій і, передусім, якісні послуги своїм жителям. Очільник району пояснив, що після об’єднання у громадах з’являться власні кошти на будівництво доріг, на відновлення сільської інфраструктури. Адже основне завдання об’єднання – зробити якість життя у селах такою, як у місті. Це ми бачили в Польщі: на хуторі, у селі люди мають такі ж транспортні послуги, шляхові сполучення, пасажирські перевезення, медицину, освіту, як у Варшаві.  У  частині сіл Заставнівського району чисельність населення становить від тисячі до двох тисяч. Є й такі, де взагалі проживає до тисячі осіб. Але при цьому в селі функціонує чиновницький апарат у вигляді сільради, де сидять держслужбовці: сільський голова, секретар, землевпорядник та інші. Як свідчить аналіз бюджету, 70%, а буває й так, що й увесь бюджет громади такого села йде на утримання цього апарату. Тобто замість того, щоб витрачати кошти на ремонт шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, доріг, як це повинно бути, – майже все витрачають на утримання чиновників.  Поки що мова йде виключно про добровільне об’єднання громад. У нас ніхто нікого не змушує об’єднуватись, як це було в деяких країнах. Планується, що воно пройде протягом двох років.

Ще одне питання, яке хвилювало педагогів – це будівництво ГЕС у с.  Брідок, так як воно межує з їхнім селом.  Василь Мельник пояснив, що спорудження ГЕС дасть значний економічний поштовх для регіону, а екологічних збитків не буде жодних. Укладено меморандум із “Укргідроенерго”, вони повинні провести геодезичні дослідження і підготувати техніко-економічне обгрунтування з приводу будівництва. У ньому будуть висновки і фахівців-екологів. І тоді ми будемо вирішувати — підтримувати це чи ні. Якщо там справді будуть якісь збитки у плані екології – це одна річ. Але нас запевняли, що це сучасне будівництво і жодної шкоди екології не буде. Навпаки, буде величезний виграш від цього. Жодного підтоплення не планується і жодного переселення. Це зовсім інші ГЕС, іншої потужності. Новодністровська, до прикладу, має потужність 800 мегаВат, а це будуть міні-ГЕС — 60 мегаВат максимум. Підйом води — максимум 6-8 метрів, а це не перевищує того підйому води, які дають повені. Заступник запевнив, що якби ці міні-ГЕС були збудовані на території Буковини, то це був би величезний поштовх для розвитку краю та Заставнівського району зокрема.

 

Після цього відвідали Баламутівський НВК, де також  відбулася зустріч із педагогічним колективом. На ній був присутній і голова Заставнівської  РДА Юрій  Кітар,  який теж  виступив перед освітянами та розповів про переваги об`єднання територіальних громад. Представники районного самоврядування цікавилися, як просуваються справи у цьому напрямку, про готовність самих мешканців до об’єднання, про успіхи і проблеми, а також розповіли про те, чого слід очікувати людям від децентралізації. Представники районної влади пояснювали жителям села,  що результат створення об’єднаної громади неодмінно буде позитивний, адже після об’єднання у них з’являться власні кошти на будівництво доріг, на відновлення сільської інфраструктури. Адже головна мета об’єднання – підвищити якість життя у селах. Щоб  люди мали такі ж транспортні послуги, шляхові сполучення, пасажирські перевезення, медицину, освіту, як у місті.

Сергій Капіцький пояснив, що як  результат об’єднання сільські жителі отримають економічно, фінансово та інфраструктурно спроможну громаду, встановляться горизонтальні відносини між державними органами, місцевим самоврядуванням, приватним сектором, отримають ширші управлінські можливості та ресурсну базу, матимуть інструменти для формування інвестиційного середовища, зможуть вирішувати нагальні  соціальні проблеми. Він також зазначив, що влада району поважає й захищає добру волю людей і має намір формувати територіальні громади  на основі бажання жителів, а також економічних, суспільних можливостей територій.

 

Фотосесія

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми