Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

15.03.2017 14:08

Заставнівський район продовжує співпрацю із Лідзбарським повітом |  Робоча поїздка

Днями голова Заставнівської районної ради Сергій Капіцький разом із заступником Василем Мельником та начальником відділу з питань інвестиційної діяльності Іваном Димкою із робочим візитом відвідали Польщу. Делегацію гостинно зустріли на польській землі староста Лідзбарського повіту Ян Гаргай та віце-староста Ярослав Когут.

          Метою поїздки було обговорення планів із польськими колегами на рік. У цьому році буде 10 років від моменту підписання угоди про співпрацю між українською та польською сторонами, у зв`язку із цим буде перезаключатися нова угода, так як підтвердження того, що обидві сторони мають намір і надалі співпрацювати. Сергій Капіцький повідомив, що в рамках існуючих домовленостей органів місцевої влади та самоврядування України і Республіки Польща здійснюється активна співпраця, зокрема, проводяться спільні культурно-мистецькі заходи, реалізуються проекти молодіжних обмінів, проводяться різноманітні стажування, відбуваються конференції, форуми, семінари тощо.

      У ході візиту відбулася зустріч із головою гміни Любоміно Анджеєм Мазуром, з яким було обговорено ряд важливих питань. Радо гостей зустрів мер м. Орнета Ірнеуш Попіль, з яким завітали до гімназії №2 цього ж міста. Директор Кристина Бадида радо спілкувалася із українськими гостями та провела екскурсію навчальним закладом. Згідно піписаної угоди про співпрацю між гімназією №2 м. Орнета та Кострижівською ЗОШ І-ІІІ ст. та на запрошення мера Ірнеуша Попіля,  Сергій Капіцький має намір  8-9 червня організувати поїздку для групи учнів та вчителів до Польщі. Також керівники нашого району домовилися із мером м. Орнета та директором гімназії №2, щоб разом із Кострижівськими учнями до Польщі поїхали учні Заставнівської гімназії. Українська делегація мала змогу завітати до підрозділу стражпожежі м. Лідзбарк,                м. Орнета, та ознайомитися із їхньою роботою. Сергій Капіцький та Василь Мельник висловили бажання польським колегам, щоб у цьому році пожежники Заставнівського району відвідали Польщу та обмінялися досвідом із польськими колегами.

      За результатами переговорів сторони домовилися про те, що у квітні-травні у м. Лідзбарк буде підписана угода про співпрацю між Вищим професійним училищем № 24 м. Заставна та Вищою школою заводова ім. Станіслава Стажика. Програма співпраці охоплює різні сфери педагогічної та виховної діяльності:

 - взаємообмін студентами та працівниками;

 - розширення та поглиблення знань з історії культури українського та польського народів;

 - організацію спільних позаурочних заходів та спортивних змагань;

 - взаємообмін поглядами та досвідом з питань дидактики та виховання;

 - проведення профорієнтаційної роботи серед молоді;

 - вивчення та узагальнення досвіду професійної підготовки студентів двох навчальних закладів.

Тоді планується підписання такої ж угоди між музичними школами                м. Заставна та м. Лідзбарк.

У рамках візиту домовилися про те, що від старости цього повіту у кінці травня – початку червня група сільських голів нашого району отримає запрошення і вони зможуть поїхати до Польщі для обміну досвідом.

Під час візиту до сусідньої країни  керівництво Заставнівського району мало змогу відвідати 3 гідроелектростанції у м. Лідзбарк та у його повіті. Дві з них розташовані у центрі міста і дають 2 МВт електроенергії ( одна – державна, інша – приватна). Як повідомив віце-староста Ярослав Когут, їм біля 100 років, адже збудовані ще за часів Німеччини. Також бачили третю гідроелектростанцію, збудовану 3 роки тому за новітніми технологіями , і яка успішно працює. Польські колеги розповіли, що у Лідзбарському повіті налічується 12 гідроелектростанцій, які потужно працюють та не приносять ніякої шкоди суспільству і природі.

Керівники району висловили щиру подяку польським колегам за теплу зустріч і запросили їх відвідати  цього року буковинську землю.

 

Фотосесія

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми