Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

25.01.2017 11:36

ВОДОХРЕЩЕНСЬКІ КУПАННЯ У КОСТРИЖІВЦІ |  Святкові заходи

Пригадується, як нещодавно ретельно готувалися до Різдва Христового, Старого Нового року, до святкового столу подавали 12 пісних страв, у вікно виглядали гурти колядників і маланкарів, але, на жаль, ці події вже стали історією. Як мовиться в коляді: «А той третій празник — Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке є вельми популярним в народі і його ще називають Йорданом або Водохреща.

Освячена у цей день вода має таку ж чудодійну силу, як і води Йордану, в які у свій час входив Ісус Христос. Після служби у Божих храмах, святу воду набирають у посудини і несуть додому, вона довго зберігається,  не псується, лікує і у скрутні хвилини допомагає позбутися болячок, неприємних ситуацій та негативу. Водою можна окропити житло, нею також вмиваються і п’ють. 

Окрім цього, після молебню люди купаються в ополонках, які зарання готують, щоб було зручно зануритися і, без надмірних зусиль, вийти на поверхню. Вважається, що це допомагає змити гріхи і лікує хвороби.

Для прикладу, у смт.Кострижівка місце для купання «приглянули» на місцевому пляжі. Сюди прийшло чимало сільчан, які заздалегідь налаштовувалися, готувалися і загартовувалися до Йорданських купань. Були представники з інших населених пунктів, хто у цей день мав бажання скупатися і їх не злякали навіть цьогорічні тріскучі морози.  Настоятель Луківської Свято-Миколаївської церкви о. Михайло та настоятель  Кострижівської Свято-Миколаївської церкви о. Сергій провели спільну молитву, після чого усі бажаючі могли пірнути в освячену воду, в яку заходили з молитвою, що відходила від самого серця. У цей день народними звичаями і традиціями не знехтував і голова райради С.Капіцький, який занурився у холодні, скуті кригою, води Дністра.

 Вважається, що перед тим, як зайти у воду, потрібно з нею поговорити. Вода — особлива інформаційна сутність у будь-який день року, а на Водохреща — дійсно жива, яка очищає від старого, непотрібного і наповнює будь-яку людину світлом, добром та чистотою.

 

  • Автор:Л. Баланецька
  • Джерело: Голос краю

Tеми