Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

14.09.2016 12:13

Із дружнім візитом до Польщі на святкування обжинків |  Візити

Днями делегація Заставнівського району, на запрошення друзів-поляків, із триденним візитом побувала у Польщі. Метою поїздки було ознайомлення із культурними традиціями  поляків, адже саме тепер там святкують свято «Обжинки». Одне з найвеличніших свят для кожного селянина, яке символізує радість, відпочинок і вшанування тяжкої праці хлібороба.

11 вересня Лідзбарсько-Вармінський  повіт Республіки Польща гостинно приймав представників великої і дружньої хліборобської родини на святі обжинків. Староста Лідзбарсько-Вармінського повіту Ян Гаргай та віце-староста цього ж повіту Ярослав Когут радо зустріли на святкуванні делегацію із Заставнівського  району. В її складі були:  заслужений артист України, доцент кафедри музики ЧНУ ім. Ю.Федьковича Іван Дерда, керуючий справами районної ради Леонід Гольцов,  керуючий Ощадбанку Юрій Українець, Ржавенецький сільський голова Віталій Шафер, приватні підприємці району Іван Маляр та Сергій Іванців. Очолював делегацію голова районної ради Сергій Капіцький.

Стадіон, де відбувалося дійство, зустрічав гостей снопами пшениці цьогорічного врожаю, усмішками хліборобів, які раділи, що жнива уже позаду. Його територія  на один день перетворилася на справжній осінній ярмарок. Польські землероби не тільки святкували, а й ділилися досвідом вирощування  зернових культур, демонстрували сорти пшениці, ячменю, які приносять високі врожаї. Там  не лише купували та продавали, а й вшановували працю тих, хто трудиться на землі, вирощує хліб для своїх сімей та країни. Посеред стадіону стояла сцена, а по обидва боки  вироби польських умільців. На усій площі святкування організували виставку вирощеної продукції, а також сільськогосподарської техніки, якою поляки обробляють землі.

Розпочалося дійство з служби у костьолі, а потім пройшлися урочистою ходою керівники Лідзбарсько-Вармінського повіту, вуйти, представники гмін та делегацій. Адже у Польщі головною подією обжинків є урочиста хода і презентація обжинкових вінків, які представляє кожна гміна.

До присутніх із вітальним словом звернулись керівники повіту. З української сторони виступив голова районної ради Сергій Капіцький. У своєму виступі Сергій Іванович привітав польський народ із величним для них святом, а також зазначив: «Нас з поляками об’єднують спільні традиції, спільні інтереси, любов до хліба і до рідної землі. Щира подяка селянам за працю, бо це найвдячніша робота. Дякуємо польському народові за підтримку українців у цей нелегкий час.  Сподіваюся, що разом із керівництвом Лідзбарсько-Вармінського  повіту реалізуємо ще багато спільних проектів, які принесуть користь українцям і полякам. Хай живе Україна! Хай живе Польща!» Також голова райради подякував польським колегам за відвідини Заставнівського району під час святкування 25-річниці Дня Незалежності України. На згадку вручив картину, яку написав наш земляк, уродженець села Ржавинці, лауреат премії імені М. Івасюка Сергій Бородач. На завершення виступу Сергій Капіцький висловив бажання відновити традицію святкування свята «Обжинків» на теренах нашого краю.

Із концертом на святкуванні обжинків у Лідзбарсько-Вармінському повіті виступив наш земляк, заслужений артист України, доцент кафедри музики ЧНУ ім. Ю.Федьковича Іван Дерда. З його участю відбувся концерт  у гімназії гміни  Любоміно цього ж повіту. У виконанні артиста прозвучали пісні: «Рідна мати моя», «Пісня про вчительку», «Мово рідна, слово рідне…», «Земля», «Ясени», «Черемшина», «Гуцулка Ксеня» та інші.

При зустрічі із старостою Лідзбарсько-Вармінського повіту Яном Гаргаєм  Сергій Капіцький разом із Ржавенецьким сільським головою Віталієм Шафером обговорили питання про плани на співпрацю між с. Ржавинці та гміною Ківіта (мер пан Ткачук). Також обговорили питання про відвідини Польщі, у жовтні-листопаді цього року, Заставнівськими лікарями, для впровадження в майбутньому реформ в Україні. У свою чергу, на жовтень, запросили Яна Гаргая на Заставнівщину разом із начальником пожежної частини Лідзбарсько-Вармінського повіту для подальшої співпраці між пожежними частинами.

У ході візиту відбулася зустріч з віце-губернатором Вармінсько-Мазурського воєводства Мироном Сичем. Керівництво обговорило питання про подальшу співпрацю між Вармінсько-Мазурським воєводством та Чернівецькою областю.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фотосесія

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми