Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

31.05.2016 14:52

Символічне підписання угоди про співпрацю між школами у День Європи в Україні |  На шляху європейської інтеграції

21 травня, саме в День Європи в Україні, з ініціативи  голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, відбулася зустріч у Кострижівській ЗОШ І-ІІІ ступенів із представниками органів місцевого самоврядування польського міста Орнета, у складі Ірнеуша Попіля – бурмістра м.Орнети, Анни Грижини Кіч – фінансиста, Романа Стороняка – перекладача,  Аркадіуша Рекарського – заступника директора гімназії № 2   м. Орнета,  Йожефа Узара і Кшиштофа Бануча – депутатів міської ради.  

     За українським звичаєм, одягнені в барвисті вишиванки , гостинно вітали польську делегацію хлібом та сіллю, вишитими рушниками та вітальними словами директор школи Олександра Васильєва , педагогічний колектив, учні, батьки. Це сприяло з самого початку зустрічі полякам зануритись в українську атмосферу.

    Протягом тривалого часу голова районної ради Сергій Капіцький провів кропітку та об`ємну роботу задля налагодження співпраці між Кострижівською ЗОШ І-ІІІ ступенів та гімназією № 2 м. Орнета.

   Делегація  прибула  з метою обміну досвідом викладання та обговорення навчального процесу з кострижівськими  колегами. Під час відвідування школи, оглянули виставку дитячих робіт « Вишиванка моя, вишиванка», відвідали шкільний музей. Велике задоволення отримали від виступу учнів школи. Гості із м.Орнета мали змогу ознайомитися із фольклором нашого краю: українськими запальними танцями та піснями. 

   За круглим столом польські колеги поспілкувалися з вчительським колективом школи, також були присутні голова районної ради Капіць-       кий С.І., начальник відділу освіти Матейчук М.Г., селищний голова           смт. Кострижівка Старко В. Я., директори таких шкіл: Хрещатицького НВК Кизима О. Д., Звенячинського НВК Пасічник О.Д., Бабинського НВК Микитюк М.І., Заставнівської гімназії Мартинюк С.В. та завідуюча місцевого           ДНЗ Літовська Г.М.. Особливо їх цікавили методика викладання предметів, позакласна робота в навчальному закладі. Учасники зустрічі довго спілкувалися, дискутували та обмінялися досвідом проведення реформ освіти у Польщі та Україні.

    Кульмінаційним моментом стало підписання угоди про співпрацю між польською гімназією №2 м. Орнета  та Кострижівською ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку підписали представник гімназії Аркадіуш Рекарський( Польща) та директор школи Олександра Васильєва (Україна).

    Коли настав час прощатись, усі були надзвичайно засмучені. Дружня та тепла атмосфера згуртувала всіх. Гості вразили своєю щирістю, відкритістю до спілкування,  бажанням пізнати нашу Батьківщину. Саме для того, аби польські колеги ніколи не забували про свій приїзд до Кострижівської школи, учні разом з  вчителями  подарували їм сувеніри.

    У всіх залишились найкращі спогади про зустріч. Було зроблено надзвичайно велику кількість фотографій. Наступним кроком у партнерській роботі буде візит наших вчителів до Польщі, де вони зможуть перейняти досвід  польських колег і ближче познайомитися з системою та методикою навчання у їхніх навчальних закладах. Сподіваємось на подальшу творчу роботу між школами та підтримку ділових міжнародних стосунків.

 

Фотосесія

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми