Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

26.04.2016 09:09

ЗВЕРНЕННЯ голови Заставнівської районної ради Сергія Івановича Капіцького з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії  |  До Дня пам'яті і примирення

Шановні жителі району!

 

30 років тому Україна пережила наймасштабнішу техногенну аварію в світі, наслідки якої не дають, і, вочевидь, не даватимуть спокою людству ще багато років. З того часу день 26 квітня перетворився на день скорботи й  перестороги щодо відповідальності по використанню мирного атома.  

Трагедія, яка сталася в Україні, але стала бідою для багатьох країн світу, продовжує хвилювати й тих, кого вона зачепила своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi.  

 Прикладом мужності та патріотизму є ті, хто першим прийняв на себе удар аварії, хто ціною власного здоров’я працював в зоні радіаційного забруднення, хто, залишивши рідні домівки, став переселенцем. Чимало з них відійшли у вічність. Світла їм пам'ять…

Сьогодні усі, кого травмував Чорнобиль, щоденно пожинають наслідки трагедії. Водночас органи виконавчої та представницької влади району роблять усе можливе, аби громадяни відповідної категорії своєчасно отримували компенсації, пільги, пенсії, були забезпечені належним медичним обслуговуванням та оздоровленням у санаторно-курортних закладах.

З глибокою пошаною схиляємо голови перед Вами, шановні учасники –ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого Ви віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.
Щиро бажаємо Вам щастя, довгого життя без проблем і хвороб, миру, благополуччя і добробуту.
Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.

Ми низько схиляємо голову перед героями-чорнобильцями, які виконали свій обов’язок перед Батьківщиною та народом. Усім, кого вже нема з нами – світла пам’ять. Усім, хто поряд з нами – здоров’я, миру і добра. Пам’ять про ваш подвиг викарбувана у серці кожного члена колективу Чорнобильської АЕС, від усіх нас вам – низький уклін.

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми