Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

07.04.2016 15:21

УРОКИ ВОЮВАННЯ ВІЙСЬКОВИЙ ВИШКІЛ: ЗНАЄШ САМ — НАВЧИ ІНШОГО або Про те, як у Брідку воїни АТО тренували простих громадян захищати рідний край  |  Різне

У Брідку минулої п’ятниці актуалізувалися слова духовного гетьмана України «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Ця національна ідея особливо проявилася на проведенні військового вишколу, який організували ще вчорашні воїни АТО — бійці різних батальйонів Тернопільської, Закарпатської і Чернівецької областей (Заставнівський район). 

Річ у тому, що у сусідніх західних областях, окрім названих, ще й у Львівській та Івано-Франківській, подібні вишколи практикуються давно, ще з 1997 року. У Чернівецькій така форма підготовки юнаків чи чоловіків захищати рідний край — рідкість. А ось колишні євромайданівці та воїни АТО, які родом із Брідка, на такі навчання зазвичай їздили або до Борщова або до Заліщик, чи й до самого Тернополя, де подібна робота організована на високому рівні. Тоді брідчани вирішили: а чому б у нас не організувати вишкіл? Допомогти у цій справі попросили голову Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, який і домовився, аби свого роду полігоном та навчальною базою слугувала територія та приміщення нині пустуючого  Брідоцького табору «Дністер».

І ось у п’ятницю, 1 квітня 9 інструкторів, а точніше це учасники бойових дій, які воювали на сході України, приїхали на базу. Невдовзі до них приєдналися й бажаючі пройти курс «молодого бійця». Насправді, солдатського вишколу хотіли навчитися не тільки молоді, але й поважного віку люди. Негласним гаслом цього навчання може бути вислів «Знаєш сам — навчи іншого», аби в будь-який момент, кожен справжній чоловік зміг захистити свою хату, свою родину, свою країну. А якщо потрібно — піти служити, куди покличе війна, аби протистояти ворогові. Перше враження від побаченого на стадіоні табору — насторожуюче, адже у мирний час, у звичайному селі побачити стільки (а їх о 18 годині було вже не менше 40 чоловік) людей, більшість яких у військовій формі — дещо незвично. Інструктори, які здобули бойовий досвід у зоні АТО, працювали кожен зі своєю групою.  На співбесіду погодився Володимир (позивний Вовчара), представник проводу УНСО із Тернопільської області:

— Тут розпочинається військово-патріотичне навчання жителів Тернопільської і Чернівецької областей. Сюди прибуло багато новачків, а є й учасники бойових дій, які виявили бажання за просто так поділитися бойовим досвідом та військовими навичками, аби всі, хто сюди прийшов, могли стати на захист рідної землі, якщо це знадобиться. Організовуємо заняття з тактичного злагодження підрозділу при штурмовій атаці на пересічній місцевості, теоретично вивчаємо зброю противника і навчаємо користуватися  автоматами та гранатами (навчальними, звичайно). До Брідка приїхали на вихідні вперше, але якщо буде багато бажаючих, такі навчання продовжуватимемо й надалі. У нас, в Тернополі, військово-патріотичні організації об’єдналися в одну, яку ми назвали «Булат». До нас, не тільки до Тернополя, але й до Борщова та Заліщик,  часто приїздили хлопці із вашого району, тож ми не відмовилися, коли вони попросили організувати вишкіл на Заставнівщині, де подібного навчання не проводили ніколи.

— А даремно, — зауважує голова райради С.Капіцький, — вишколи потрібно проводити в кожному селі. Коли до мене підійшов колишній євромайданівець Костя Середюк і розповів, як навчають людей бойової підготовки у Тернопільській області, я одразу відреагував позитивно, бо добре розумію вагу цієї справи. А починати треба з представників влади, сільських голів, депутатів різних рівнів тощо.  Як бачите, окремі голови сіл нашого району тут. Фундаментом українського захисту має бути навіть не зброя, а навчені військової підготовки чоловіки. Пам’ятаєте, коли  мобілізація тільки починалася, військові скаржилися, що це не армія, а натовп людей, який має патріотизм, але не має поняття військової справи. Тому такі страшні втрати ми понесли у перші місяці війни. Чоловіків та хлопців витягували з домівок, протягом місяця проходили прискорений курс навчання, а вчились вони воювати  вже в зоні АТО. Інструктори погодилися тут організувати вишкіл —  маємо їм подякувати, бо ця справа надзвичайно важлива і потрібна.

Тим часом ми спостерігали як група «Фіделя» (позивний) працювала над тактикою бійців рукопашного бою. Брідчанин Андрій давав уроки військової підготовки своїм односельчанам, які доволі уважно слухали свого вчителя та із задоволенням виконували всі його вказівки. Капітан медичної служби Ігор навчав як самотужки впоратися із пораненням. Колишній голова міста Заліщики, а нині боєць-інструктор Павло Лесюк, стежив за бойовим порядком. Багато хлопців зібрав навколо себе ідеолог-«Лев» (до речі, такий позивний мав боєць УПА Григорій Гайдей). «Лев» — боєць батальйону «Донбас», пройшов Іловайський котел, а нині пропагує національну ідею, здоровий спосіб життя та патріотизм, який, до слова, тут справжній, бо створений на добровільних засадах, а ще на любові до рідного краю, до України. І не дивно, що тут так багато різних людей, бо патріотизм, як відомо,  консолідує суспільство і робить державу сильною, здатною захистити кожного громадянина і вибороти країні мир, як найбільшу цінність людства.          

 

 

  • Автор:С.МАСЛОВСЬКА

Tеми