Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

21.03.2016 16:40

УКРАЇНЦІ РУМУНІЇ ВІДЗНАЧИЛИ 202-у РІЧНИЦЮ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА. |  День для святкування

Делегація із Заставнівщини на чолі з головою Заставнівської районної ради Сергієм Івановичем Капіцьким та заступником голови районної ради Василем Миколайовичем Мельником відвідали село Негостина, яке розташоване в 7-ми кілометрах від кордону Румунії з Україною, щоб вшанувати 202-у річницю народження Тараса Шевченка. Адже саме в цьому селі з’явилося перше погруддя Тараса Шевченка в Румунії.

Вшанування пам’яті поета розпочалося із служби Божої в Негостинському храмі св. Дмитрія. Отець Данило, настоятель цього храму, богослужіння проводив двома мовами, українською і румунською. Представники нашого краю разом з місцевими жителями молилися у храмі Божому, а наприкінці богослужіння, настоятель храму своєю проповіддю підкреслив значення Шевченка не тільки для України, а й для всього світу.

Після служби біля бюсту Шевченку в Негостині звучали гімни України і Румунії, присутні поклали вінки  Тарасові, при цьому, звучали слова про Шевченка, як поета і художника.  Представник українського посольства Теофіл Риндюк зазначив, що у світі є 1350 пам’ятників, бюстів, пам’ятних дощок Кобзареві, і це найбільше.

 Вшанування Кобзаря продовжилося у місті Радівці, де відбувся концерт української пісні. Участь у концерті взяв і наш ансамбль «Оберіг» із міста Заставна, а пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» заслужила справжнього фурору та оплесків від усіх присутніх, які аплодували стоячи. Після концерту, українці Румунії ще довго дякували  заставнівчанам за чудову пісню.

На даний час в Румунії проживає за офіційними даними 52 тис. 700 українців, але за висновками експертів ця цифра є заниженою, оскільки чимало є таких людей, які з різних причин воліли б називати себе румунами.

 

Фотосесія

  • Джерело: Інформаційно-аналітичний відділ районної ради

Tеми