Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

10.03.2016 09:00

ІНФОРМАЦІЯ |  Різне

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запускає  державний масовий онлайн-курс для державних замовників щодо роботи системи публічних закупівель. Представники департаменту регулювання державних закупівель, ДП «Зовнішторгвидав», а також громадські активісти, що входять до команди ProZorro, підготували цикл відео-лекцій, який дозволить навчитися професійній роботі з публічними закупівлями.

 Курс «Публічні закупівлі» розміщується на українській неприбутковій платформі онлайн-курсів Prometheus і є безкоштовним. Програма курсу складається із циклу відеолекцій, а також додаткових матеріалів, інтерактивних завдань та форуму, на якому слухачі можуть ставити запитання викладачам.

Слухачі курсу  зможуть навчитися основним нюансам публічних закупівель: від особливостей законодавства, створення тендерної документації і до використання нових онлайн-інструментів, в тому числі, системи електронних закупівель ProZorro і модуля аналітики закупівель bi.prozorro.org. Серед лекторів курсу – представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», Transparency International в Україні та Центру протидії корупції. 

Оскільки для багатьох членів тендерних комітетів  участь у публічних закупівлях - додаткове неоплачуване навантаження, це негативно впливає на якість використання грошей платників податків. Саме тому професіоналізація закупівель є однією з ключових умов реалізації реформи публічних закупівель, яка, за оцінками спеціалістів Мінекономрозвитку, дозволить економити до 50 мільярдів гривень щороку.

«До вересня 2016 року всі державні тендери в Україні будуть переведені в електронний формат. Це дуже важливий крок в реформі публічних закупівель, і навчання має критичне значення для її успіху. Команда ProZorro вже провела більше сотні семінарів в усіх регіонах, а тепер кожен бажаючий зможе дізнатися про публічні закупівлі з допомогою безкоштовного курсу на Prometheus. Це дійсно зручний, простий інструмент для освіти та відповідей на питання» , - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, який разом з Олександром Стародубцевим, директором Департаменту регулювання держзакупівель, підготував вступну частину онлайн-курсу.

Курс «Публічні закупівлі» також буде корисний всім, хто цікавиться, як  використовуються податки українців – журналістам, громадським активістам, правоохоронцям, представникам контролюючих органів тощо. Навчання розпочнеться у травні 2016 року.

Реєстрація на безкоштовний онлайн-курс відкрита за посиланням: http://goo.gl/XKXOZo

  • Джерело: Центр Державних Замовлень

Tеми