Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

22.02.2016 10:37

ІНФОРМАЦІЯ ТА ПРОХАННЯ |  Різне

Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1 серпня того ж року було введено мораторій на проведення перевірок контролюючими органами. Отримавши схвальні відгуки на це рішення з боку бізнесу, Кабмін продовжив дію мораторію для всіх підприємств до 30 червня 2015 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №100 про реформування органів виконавчої влади Територіальне управління Держгірпромнагляду та Територіальної державної інспекції з питань праці у Чернівецькій області в липні минулого року реорганізовано в Управління Держпраці у Чернівецькій області.

На зазначеному етапі керівництво Державної служби України з питань праці, начальник Управління в області налаштовували нас на здійснення превентивних заходів, інформаційно-роз׳яснювальної роботи з питань додержання законодавства.

З листопада минулого року, тобто після п’ятнадцятимісячної паузи, в певній мірі відновлено перевірки з питань додержання законодавства про працю, загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших нормативних актів.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроект щодо впровадження обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) до 30 червня 2016 року.

Згідно із пояснювальною запискою до законопроекту №3153, крім "мораторію" на перевірку бізнесу, запроваджуються обмеження на позапланову перевірку, яка може бути проведена тільки на підставі обґрунтованого звернення фізособи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав.

Під обмеження мораторію пропонувалось виключити контролюючі органи, які вже пройшли внутрішнє реформування.

На даний час законопроект в другому читанні не розглянуто та не набрав сили закону.

В період з початку року по 10 люте 2016 року Управлінням Держпраці у Чернівецькій області здійснено 25 перевірок, в тому числі 3 в Заставнівському районі. Для прикладу, лише два з 14-и встановлених порушень законодавства про працю. Перший, - керівник та посадові особи одного, дозвольте не конкретизувати, підприємства на протязі 3-х років у встановленому порядку,  підвищили свою заробітну плату приблизно в 2,5 рази, - а відрядні розцінки рядових категорій працівників на протязі того ж періоду жодного разу не переглядали. Тобто останніми отримано заробітну плату у 2,5 рази меншу, а бюджет – армія, освіта, медицина… не отримали відповідну суму коштів.

Другий, -  в іншій установі з усіма доплатами і надбавками, під час позапланової перевірки вимушений  лише умовно констатувати, - напевно те ж все гаразд, проте заробітна плата окремої категорії працівників з неперервним циклом, за роботу у святкові та неробочі дні, на протязі кількох років отримували заробітну плату - лише в одинарному розмірі.

Виходячи з сказаного, прошу, всіх керівників та посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, - дотримуватись чинного законодавства про працю. В тому числі, при фактичному зменшенню єдиного соціального внеску практично у двічі, прошу: - врегульовувати трудові відносини з найманими працівниками, підвищувати заробітну плату. Прошу зберігати, створювати кожне робоче місце, «дома» - в Україні.

  • Автор:С. Цуркан, головний державний інспектор Управління Держпраці у Чернівецькій області

Tеми