Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

27.02.2013 10:32

Його талант - мудрий і світлий |  Святкові заходиВчора на базі вищого професійного училища №24, що по вулиці І.Бажанського, 58 у місті Заставна відбулась обласна науково-практична конференція «Пам’ятаймо наших славетних» приурочена 150-й річниці від дня народження Івана Бажанського, українського письменника і педагога на Буковині. У кінці ХІХ – на початку ХХ століття він виступив з художніми творами (поезія, оповідання, нариси) на педагогічні та морально-етичні теми; друкувався в чернівецьких часописах і календарях – «Буковина», «Руська рада», в дитячому виданні «Ластівка» та ін. Автор поеми «Пропасть» (1903р.).

У святкуванні взяли участь: голова Заставнівської районної ради М. Леваніна; заступник голова районної державної адміністрації Л.Гольцов; міський голова Я.Цуркан; директор ВПУ-24 В.Гула; начальник відділу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА О.Пономаренко;  голова районної організації Всеукраїнського товариства української мови ім. Т.Шевченка С.Масловська; доцент кафедри української літератури ЧНУ ім. Ю.Федьковича В.Костик; кандидат філологічних наук, викладач кафедри української літератури ЧНУ «Іван Бажанський і письменники Буковини» О.Горбатюк; доктор педагогічних наук, професор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії «Педагогічні ідеї Івана Бажанського у контексті викликів сучасності» І.Руснак; заввідділом краєзнавства Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка «Іван Бажанський у виданнях України» Л.Шарабуряк; методист обласного інституту післядипломної освіти, лауреат премії ім. І.Бажанського «Іван Бажанський – українознавець» Т.Мінченко; викладач суспільних дисциплін ВПУ №24 «Історичні мотиви у творчості Івана Бажанського» І.Козак; заслужений журналіст України, лауреат премії «Іван Бажанський у серці краян» В.Михайловський; почесний голова ЧООВУТ «Просвіта», лауреат премії ім. І.Бажанського В.Косяченко; в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту М.Матейчук та ін.

Виступаючи, голова районної ради Марина Леваніна наголосила, що Іван Бажанський – це є наш Заставнівський та Буковинський просвітитель, він вчив як правильно і добре виховувати  дітей. «Ми горді цим, що цей митець наш і ми повинні добре пам’ятати усім знаний вислів, що хто не знає минулого, той не буде мати майбутнього». Також голова районної ради подякувала усім, хто долучився до проведення цього заходу під назвою «Співець долі народної» та за увагу до нашого славнозвісного земляка Івана Бажанського.

  • Джерело: Інформаційно-аналітичний відділ районної ради

Tеми