Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

24.10.2012 09:33

50 років для школи - тисячі громадян - для України |  Освіта

 12 жовтня 2012 року у приміщенні школи І-ІІІ ступенів м.Заставна відбулись урочистості з нагоди відзначення 50-річчя з дня заснування.
Школа має цікаву історію становлення, багато досягнень та здобутків. У її стінах здобували освіту чимало заставнівчан, які стали нині відомими людьми не лише на Буковині.
За історичними даними, ще на  початку ХХ століття на тому місці, де зараз знаходиться Заставнівська ЗОШ І-ІІІ ст., була толока, де молодь організовувала «данець» (танці) та під час Великодніх свят водила «Вербову дощечку». Це місце – подарунок жителям від місцевого пана Пасакаси на пам‘ять про нього.  У 1960 році на толоці розпочалося будівництво школи, а в 1962 -  новобудова гостинно відчинила двері для юних заставнівчан. Ось так відкрилася  восьмирічна трудова політехнічна школа на вулиці Леніна, нині Незалежності, 112/а.  У 16 класах навчалося 474 учні, їхніми наставниками були 30 вчителів. Уже тоді на території школи було облаштовано спортивний майданчик, розбито клумби, посаджено яблуневий сад.
       У 1967 році школа стала восьмирічною. У цьому ж році у стіну школи була закладена капсула «Майбутньому поколінню», яку  відкриють  у 2017 році.                                           
       З 1972 року школа набуває статусу середньої і отримує назву  Заставнівська середня школа №2. 
У 1975 році школу було добудовано, споруджено новий спортзал і  триповерхове праве крило, в якому розмістилися  бібліотека, їдальня, майстерня для дівчаток, навчальні приміщення.  Школа поповнилася учнями та вчителями із Заставнівської середньої школи № 1.
      У 1999 році на базі школи відкривається ліцей з поглибленим вивченням предметів фізико-математичного циклу, який діяв до 2004року. У ліцейних класах навчалися  обдаровані діти  м.Заставни та сіл району.
      З 2002 року  школу реорганізовано у  Заставнівську загальноосвітню школу
І-ІІІ ступенів,  з 2011 року по сьодні її очолює–   Козарійчук Олександр Захарович.
За весь період  атестати про закінчення Заставнівської середньої та загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. одержали 1603 учні, з них – 175 нагороджені  золотими та срібними медалями. Зараз у школі у 20 класах навчається 387 учнів, працює 39 учителів.
У святкуванні «золотого» ювілею школи взяв участь голова обласної державної адміністрації М. Папієв.  Під час свого виступу очільник крайової влади відзначив, що першочерговим завданням для покращення добробуту школи стане проведення капітального ремонту її приміщення, заміни вікон на металопластикові, підлоги в навчальних класах. Тому першочерговим завданням для керівництва району має стати підготовка необхідних документів для включення Заставнівської школи до плану соціально-економічного розвитку Чернівецькій області на 2013 рік.
М. Папієв з приємністю висловив вдячність за працю і привітав зі святом освітян, які працюють в цій школі, ветеранів праці, та учнів, та вручив Почесні грамоти вчителям школи. Для покращення та осучаснення освітнього процесу вручив презент- кольоровий телевізор.
За словами голови обласної державної адміністрації: «Письменник живе у своїх книжках, художник – у картинах, скульптор – у створених ним скульптурах, а вчитель – у думках і справах учнів.» Тому кожна людина з почуттям вдячності згадує свою рідну школу,  учителів.  На завершення М. Папієв додав, що лише спільними зусиллями та працею збудуємо успішний край, де варто жити, щоб підростаюче покоління любило Україну, бо лиш тоді вона буде могутньою й соціально-захищеною державою.
 До вітальних слів приєдналися: голова районної державної адміністрації В. Копчук та голова районної ради М.Леваніна. Вони візначили, що робота в напрямку проведення реконструкції та підготовки документів розпочнеться негайно. «Спільними зусиллями «омолодимо» школу, зробимо її ще гарнішою та світлішою, адже в цих стінах здобували освіту чимало відомих нині людей, тож всі ми маємо чим пишатися!»-сказав В. Копчук. Кращим вчителям школи вручені Почесні грамоти Заставнівської районної державної адміністрації та районної ради.
Від голови обласного комітету працівників освіти М. Дудчака, що також був присутній на святі, школа отримала подарунок-ноутбук. У заході взяв участь депутат обласної ради М. Березовський, міський голова Я. Цуркан.

Tеми