Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

18.04.2012 12:21

ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ |  Патріотична робота


Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій війні за всю історію людства. Не зітреться з нашої пам’яті, не піде в забуття його безсмертний подвиг, його битва і перемога над коричневою чумою. Усе менше залишається ветеранів війни, учасників, очевидців тих подій. Потрібно побільше спілкуватися з такими людьми.  Адже вони — творці історії, активні її учасники.

З нагоди 68 річниці визволення району ім.Заставна від німецького-фашистських загарбників, у літературно-музичній вітальні «Ліра» районного Палацу культури відбувся цікавий захід, куди запросили ветеранів війни, учнів шкіл, керівників району, міста, представників громадськості. Ведуча — О.Цимбалюк детально розповіла про військові частини, формування, які брали активну участь у визволенні Заставнівщини. Чимало загинуло на її теренах. Про них знають і пам’ятають. Учні Заставнівських гімназії і ЗОШ І-ІІІ ступенів покладали вінки до Братської могили і загиблим воїнам-землякам. Пам’ять полеглих вшанували хвилиною мовчання.

— Так історично склалося, що наприкінці березня відзначаємо чергову річницю визволення Заставнівщини і райцентру від німецько-фашистських загарбників, — розпочав свій виступ заступник голови райдержадміністрації Р.Павчак. — Війна страшним смерчем двічі прокотилася нашими квітучими селами.З особливою пошаною, вдячністю звертаємося до ветеранів Великої Вітчизняної війни, які на фронтах демонстрували героїзм і мужність, а після війни відбудували народногосподарський комплекс країни, зруйновані міста та села. — З його рук грамоту обласної ради (за вагомий внесок у розвиток ветеранського руху Буковини) отримала голова клубу «Золотий вік» Р.Бойченко.  

З увагою слухали керуючого справами райради, історика за фахом І.Семенюка, який сказав, що на нашій землі гинули солдати, офіцери, які проживали в інших республіках колишнього Радянського Союзу. Минулими роками родичі, близькі визволителів не раз приїжджали до Братської могили, щоб схилити голову перед пам’яттю загиблого батька, сина, брата...

Зі щирими словами вітань до присутніх звернувся міський голова Я.Цуркан, який назвавсивочолих ветеранів славою, гордістю нашого містечка і усіх запросив 9 травня урочисто відзначити 67 річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Подякував за мужність, героїзм, які вони демонстрували на фронтах Великої Вітчизняної війни, відбудовану державу, мир і спокій на землі...

Події багаторічної давнини пригадав у своєму виступі ветеран Великої Вітчизняної війни І.Данилюк, який сказав, що із Заставни мобілізували понад 700 чоловік, з них 385 не повернулися і спочивають на території інших держав. Цікаво розповів про перші дні війни, окупацію району, а згодом і його визволення. Присутнім побажав здоров’я, щастя, успіхів і життєвих гараздів.

Голова ради ветеранів війни і праці О.Скорейко за підтримку щиро подякувала керівництву району, міста, за організацію, підготовку заходу — працівникам культури і зауважила, що подібні дійства вкрай необхідні молодим, яким жити, працювати і творити майбутнє України.

У проведенні заходу сприяв депутат обласної ради, приватний нотаріус Ю.Бурдейний.

У перервах між виступами прозвучали музичні композиції, які для ветеранів Великої Вітчизняної війни, усіх присутніх представили В.Барабащук, тріо у складі В.Барабащука, С.Статуєва та В.Шпілея, а також В.Щербак, В.Король (баян), А.Савко (бандура). Вірш О.Дриги «Ви, пташки, не співайте пісень» прочитав син поета Іванко
  • Автор:Л.Баланецька
  • Джерело: Голос краю

Tеми