Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

18.04.2012 12:01

ОДИН ІЗ МЕТОДІВ ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ |  Освіта

Писанка — унікальний витвір, який криє в собі невичерпне море інформації для різних галузей наук: історії, лінгвістики, психології.Писанкарство — одна з форм психотерапії, спрямованої на підвищення рівня духовності кожної особистості зокрема і нації взагалі.

28 березня на базі Заставнівськогоеколого-натуралістичного центру відбулася семінар-нарада практичних психологів, соціальних педагогів з проблеми «Роль психолога у роботі із агресивними дітьми», під керівництвом методиста-психолога Ю.Семенко. Під час семінару розглядалися питання про спілкування із агресивними дітьми, види агресії. Учасники семінару мали змогу взяти участь у майстер-класі «Малювання писанки, як один із методів подолання агресивної поведінки серед учнів». Майстер-клас проводили О.Губчин (практичний психолог педагогічного коледжу ЧНУ ім.ЮріяФедьковича) та С.Красовська(практичний психолог Чернівецького державного комерційного технікуму). А навчила їх цього мистецтва Зінаїда ІВАНИЦЬКА, жителька с.Самушин.

Етапи писанкотерапії:

1. Діагностичний.Клієнт обирає із запропонованого розмаїття зразків той, який йому подобається у цей момент найбільше, а за гамою кольорів і символами вже можна дізнатися багато інформації про людину. Після цього клієнту пропонується обрати той зразок, який хотілося б відтворити, якщо для написання обирається інший зразок — це також несе інформацію для терапевта і потребує обговорення.

2. Профілактичний.На цьому етапі ведеться обговорення: чому саме ці зразки були вибрані, які відчуття, враження, бажання, очікування… Терапевт пояснює значеннясимволу і запитує, близьке це клієнту чи ні. Під час бесіди з’ясовуються очікування від писанкотерапії, життєві цілі, їхнє усвідомлення, кроки до здійснення мрій.

3. Терапевтичний (практичний).Під час виготовлення писанки відпрацьовується шлях вирішення проблеми. Спостерігаючи за процесом написання терапевт визначає, чи дійсно клієнт прагне до вирішення проблеми, чи він ще не готовий, наскільки здатний докласти зусилля, як швидко досягається бажаний результат.

Традиція написання писанок відтворює принцип передачі духовних цінностей: від матері — доньці, від бабусі — онуці, від людини —людині. Те, що живе у серці людини — незнищенне. Через писанку можна краще пізнати людину, відкрити її для духовних злетів.


  • Автор:Юлія СЕМЕНКО, методист-психолог відділу освіти райдержадміністрації.
  • Джерело: Голос краю

Tеми