Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

02.04.2012 11:24

«МЕХАНІК» ЗАПРОШУЄ ДО СПІВПРАЦІ |  Сільське господарство


На базі ТзОВ «МеханіК» (дилерське представництво фірми Джон-Дір), с.Юрківці відбувся  семінар, за участі начальників управлінь АПР районів області з питань сервісного обслуговування іноземної техніки та підготовки до весняно-польових робіт. Відкрив зібрання начальник головного управління АПР облдержадміністрації М.Олексюк, який представив учасників семінару і зазначив, що на Буковині відкрито  перший центр такого типу, де є можливість ремонтувати трактори і комбайни американської фірми Джон-Дір. Окрім цього, на підприємстві «МеханіК» можна домовитись про придбання техніки цієї компанії на лізингових умовах.

Адміністратор сервісного центру І.Гладій провів свого роду екскурс території підприємства, ангарів (де зберігають техніку і здійснюють її сервісне обслуговування), офісних кабінетів та побутових кімнат. Учасники семінару відзначили надзвичайно високий  рівень облаштування, забезпечення обладнанням, запчастинами, кваліфікованими спеціалістами. Адміністратор повідомив, що подібний центр невдовзі відчинить свої двері в Івано-Франківській області, а згодом — у Львівській. Чернівецький (у с.Юрківці) поки що єдиний у Західному регіоні.

У чудово облаштованій залі сервісного центру учасники семінару обговорили і питання підготовки до весняно-польових робіт. М.Олексюк повідав, що в області зареєстровано 7 крупних інвестиційних компаній, які  працюють за європейськими стандартами і землю обробляють  тільки  іноземною технікою нового зразка (такої в області 60 відсотків від загальної кількості). Водночас, поруч зі свого роду гігантами успішно працюють і фермерські господарства (зареєстровано в області 780 фг).

Про підготовку техніки до весняно-польових робіт розповів заступник начальника головного управління АПР В.Рябий. Зазначив, що посівне приладдя готове на 97 відсотків. Стан посівів озимих зернових культур проаналізувала заступник директора Буковинського науково-дослідного аграрного інституту М.Голохоринська. Вона, зокрема, сказала, що 40 відсотків озимих нині в доброму стані. Як науковець-фахівець рекомендувала аграріям обстежити посіви і де вони зріджені — підсівати ярою пшеницею надранніх сортів. Підживлення проводити в короткі терміни, аби не втратити 15-20 відсотків урожаю і з весняно-польовими роботами впоратися до 10 квітня, доки збережена волога. Зупинилася і на особливостях догляду за посівами озимих зернових у весняний період цього року та забезпеченні насінням зернових культур.

Учасники зібрання порушили також питання забезпечення мінеральними добривами, пільгового придбання пального, цін на молоко та загалом розвитку галузі тваринництва.

У роботі семінару взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Я.Олексюк, виконувач обов’язки начальника управління АПР В.Шевчук та фахівці управління.

  • Автор:С.Масловська
  • Джерело: Голос краю

Tеми