Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

22.03.2012 15:38

ЛІКАР ВІД БОГА |  Патріотична робота

Василь Іванович Маколінець народився 25 лютого 1950 року в м.Заставна. Після закінчення Заставнівської середньої школи №1 вступив до Чернівецького медичного інституту, який закінчив у 1973 році. Працював лікарем-хірургом у дорожній лікарні №3 м.Іркутська (1973-1974рр.), на станції «Зима»Іркутської області (1975р.), в 1975-1976 роках —у протезно-ортопедичному відділенні Харківського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни —лікарем-ординатором, завідуючим відділення, завідуючим протезним кабінетом.

У 1987р. захистив кандидатську дисертацію —«Лечение рубцево-трофических язв травматического ґенеза с учётом иммунологического статуса». З 1987р. працював старшим науковим співробітником Харківського інституту патології хребта та суглобів ім.М.І.Ситенка АМН України у відділенні анестезіології та реанімації, з 1988р. очолює фізіотерапевтичне відділення цього ж інституту, на базі якого в 1995р. був створений науковий відділ консервативного лікування і реабілітації. У 1999р. захистив докторську дисертацію —«Экспериментальное обоснование гипервысокочастотного излучения при травматических и дистрофических нарушениях в костной и хрящевой ткани».

Основні напрямки наукової, практичної діяльностей: удосконалення та впровадження в медичну практику методів рефлексодіагностики і рефлексотерапії, мануальної терапії, мікрохвильової резонансної терапії, лазаротерапії, магнітотерапії, пунктирних методів фізіотерапії. Засновник нових напрямків наукових досліджень: вивчення можливостей використання в клінічній практиці нового фізіотерапевтичного фактора електричного лінійно-частотно-модульного сигналу при застосуванні його у хворих на остеохондроз.

За роки праці виконано кандидатську та докторську дисертації, видано 7 монографій, 184 публікації, 15 винаходів, 37 раціональних пропозицій, 5 нововведень, 7 методичних рекомендацій.

У 2009 році Василю Івановичу присвоєно звання «Заслужений лікар України».Проживає у Харкові.

  • Автор:Т.ЖУКІВСЬКА, провідний бібліограф-краєзнавець ЦБС
  • Джерело: Голос краю

Tеми