Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

27.02.2012 15:07

ЦЕ БІЛЬ ДУШІ… |  Патріотична робота

Напередодні річниці виведення радянських військ з Афганістану біля пам’ятника загиблим воїнам-«афганцям», що у м.Заставна, відбулося освячення хреста. За загиблими на території чужої країни благочинний Заставнівського округу, митрофорний протоієрей, настоятель Свято-Миколаївської церкви, отець Дмитро відслужив поминальну Панахиду. Голова райдержадміністрації В.Копчук, керуючий справами райради І.Семенюк, міський голова Я.Цуркан, секретар міської ради С.Вікірюк, воїни-«афганці» поклали вінки до підніжжя пам’ятника.

Продовженням відзначення 23 річниці виведення військ з Афганістану був захід, що відбувся в актовій залі Заставнівської музичної школи. Ведуча О.Цимбалюкмовою цифр, порівняньцікаво розповіла про ті події. Прочитала віршовані рядки, де зображено біль, страждання солдатів і матерів, які не дочекалися своїх кровинок. Із Заставнівщини 107 чоловік виконували інтернаціональним обов’язок, 7 — загинули, 14 — від ран померли у мирний час (у день проведення заходу цей білий світ покинув добринівчанин В.Звоздецький).

Як зауважив голова райдержадміністрації В.Копчук, 23 роки тому всі з радістю сприйняли звістку про виведення військ з Афганістану. Ця війна завдала значних втрат, адже не повернулися додому тисячі солдатів і офіцерів. Тим хлопцям, які з честю виконали свій солдатський обов’язок (були присутніми у залі) побажав поваги від людей, щастя, здоров’я…

Цікавим було доповнення керуючого справами райрадою І.Семенюка, який у декількох словах передав материнський біль, відчай, які пережили за ті роки. Найбільше страхіття — втратити сина у розквіті сил і можливостей. Присутнім подякував за те, що вони свято бережуть пам’ять про бойових побратимів, з якими доля звела у чужій країні... Спільні Почесні грамоти райдержадміністрації, райради отримали учасники тих подій — В.Малітовський, В.Парасич, Д.Гуменюк, І.Місенюк, М.Проданчук.

Міський голова Я.Цуркан сказав, що на території цієї країни понині тривають бойові дії. Пригадав родину, в якій проживав під час стажування в США, як вони хвилюються за єдиного сина, який у пам’ять за загиблим товаришем прийняв рішення — служити в Афганістані. Присутнім побажав життєвих гараздів і запевнив, що питання, яке стосується надання кімнати під музей воїнів-«афганців» (І поверх міської ради) — вирішиться позитивно. Подяки міської ради і грошові доповнення отримали М.Василевич, В.Голик, М.Семотюк.

За сприяння, допомогу районній, міській владі, головному лікарю В.Липці, директору терцентру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян Л.Семенюк щиро подякував голова районної організації УСВА В.Стецюк. Спільними зусиллями звели пам’ятника, на школах, де навчалися загиблі бойові побратими, встановили меморіальні дошки. У планах — створення кімнати-музею, де можуть збиратися «афганці», на екскурсії приходитимуть школярі й усі бажаючі.

З його рук грамоти, подяки отримали голова райдержадміністрації В.Копчук, головний редактор обласної газети «Голос краю» М.Калин, директор терцентру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян Л.Семенюк, активісти Заставнівської організації УСВА І.Козак, В.Підгорецький. У перервах між виступами звучали пісні у виконанні С.Статуєва, О.Сливко, А.Гуменюк, авторські виконали Ю.Марусяк, воїн-«афганець» М.Семотюк (написані в різний час і присвячені матерям і виведення військ з Афганістану).

Працівники бібліотеки представили книжкову виставку-спогад «Пам’ять — гірка, шана — вічна».

  • Автор:Л.Баланецька
  • Джерело: Голос краю

Tеми