Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

13.02.2012 15:16

МОРОЗИ НЕ ЖАРТУЮТЬ, А ЛЮТУЮТЬ НА ПОВНУ СИЛУ |  Екологія

Після довгих вагань і температурних коливань близько нуля зима нарешті показала свій справжній лютий характер. Довгоочікуваний сніг білосніжною ковдрою накрив землю, приніс шалену радість дітворі, а тут і мороз посилився до -20— незаплановані канікули для молодших школярів і …, на жаль, додаткові проблеми для дорослих…

Чи то ми вже відвикли від того, що взимку сніг і мороз — звичне явище, чи то просто не можемо достойно пройти випробування холодом, — хто знає, але нинішня погода спричинила чимало трагічних подій. Через бажання обігріти житло будь-яким способом, нехтуючи безпекою, росте кількість пожеж, через незнання елементарних правил поведінки під час незвично низьких температур з’явилися випадки обморожень, зросла кількість дорожньо-транспортних пригод, зафіксовано перші жертви зими… Люди або важко травмуються, або гинуть…

Щоб запобігти стрімкому поповненню сумної статистики, рятувальники намагаються підказати нам основні правила безпеки під час складних погодних умов, а щоб уникнути випадків обмороження по всій території України ще минулих вихідних запрацювали 1500 так званих «пунктів обігріву» (на Буковині — 14), де цілодобово чергують бійці служби МНС і пропонують перехожим зігрітися гарячим чаєм у теплому наметі.

Такий пункт 28 січня встановити і в Заставні — на площі у центрі міста. Його вже відвідало понад ??? 30 осіб— хтось із цікавості, але більшість, звичайно, у пошуках тепла. Кожен, хто потребує подібної допомоги, може зайти у пункт обігріву. Він працюватиме увесь період, доки лютуватимуть морози.

Узимку при низьких температурах завжди існує небезпека отримати обмороження. Управління МНС України в Заставнівському районі закликає мешканців краю без необхідності не виходити на вулицю, одягати теплий та зручний одяг, а при перших ознаках замерзання зайти у тепле приміщення. Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді. Не вживайте алкогольних напоїв — алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Одягайтеся так, щоб між одягом залишалися прошарки повітря, який утримує тепло. Верхній одяг обирайте такий, що не промокає. Повернувшись додому після прогулянки, переконайтеся, що не обморозили кінцівки, вуха та ніс. Якщо у вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу телефоном або чекати іншого автомобіля. Пам’ятайте, що виконання цих правил безпеки допоможе зберегти Ваше здоров’я.

 

  • Джерело: Голос краю

Tеми