Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

10.02.2012 15:23

МОРОЗИ ПОСИЛЮЮТЬСЯ |  Екологія

Враховуючи різке зниження температури повітря «-20-26°С» з метою збереження здоров'я дітей Заставнівськарайсанепідстанція вважає за необхідне тимчасово призупинити навчання в школах. Відповідно до вимог санітарного законодавства (п.9.20 ДСанПіН 5.5.2.008-01 Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу) органами місцевої виконавчої влади взимку повинно приймаються рішення щодо тимчасового призупинення навчання в умовах значного погіршення метеорологічних показників. З метою попередження захворюваності дітей на гострі респіраторні хвороби і грип, запобігання обморожень, травм серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, заняття призупиняються в умовах низьких температур (-20° С і нижче — для 1-4 класів та -24° С і нижче — 5-12 класів) у співвідношенні із сильним вітром (швидкість руху повітря понад 5 м/сек) і підвищеною вологістю повітря (вище 80%).

У дошкільних навчальних закладах прогулянки на вулиці допускається проводити при температурі не нижче -16-(-20°С) і швидкості вітру не вище 3-7 м/сек, але за умови 5 шарів одягу на дитині, з них верхнім шаром має бути зимове пальто або шуба. При температурі нижче -20°С прогулянки дошкільнят на свіжому повітрі не повинні проводитися. При цьому ігрова діяльність дітей за режимом дня має бути організована у закритих приміщеннях навчального закладу.

Враховуючи викладене, вимагаю від засновників (власників) керівників шкіл збереження на оптимальному рівні показників повітряно-теплового режиму у школах, що тимчасово не працюють. При перевірках додержання санітарного законодавства прошу приділити увагу забезпеченню заходів з попередження травматизму, обморожень, а саме розчищенню від снігу й криги територій та під'їзних шляхів до навчальних закладів, а також організації підвезення дітей на «шкільних автобусах».

  • Автор:В.БОДНАРЮК, в.о. головного державного санітарі лікаря Заставнівського району

Tеми