Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

31.01.2012 14:44

ЩО ВІЩУЄ НОВИЙ, 2012 АГРОРІК? |  Сільське господарство


Новий, 2012 рік упевненим кроком розпочав свою ходу. Що принесе він нам, яких сюрпризів чекати, як уберегтися від незгод? Це хвилює кожного з нас, але, читаючи інформації про те, що нам віщують зірки, частково та, усе ж, самозаспокоюємось.
 А чи потішить нас сільськогосподарський рік? Бо хоч і кажемо, що не хлібом єдиним живе людина, зернове поле було і залишається нашою головною житницею. З цього приводу і звертаємося до заступника начальника управління АПР райдержадміністрації Василя Шевчука.
—Василю Григоровичу, відпочиває натруджена за літо й осінь земля, проте сельчани в тривозі: бездощів’я, малосніжна зима не додають оптимізму на врожай прийдешній, що на це скажете, як фахівець-аграрій?
—Насправді, хвилюватися не варто. —  заспокоює Василь Григорович. —Якщо ще восени прогнози були песимістичні, то нині ситуація дещо поліпшилася. Мало хто сподівався, що декілька міліметрів снігу та дощу «поправлять» озимі зернові культури. Обстежуючи посіви в листопаді минулого року, вважали, що навесні підсівати, або ж, навіть, пересівати доведеться 40 відсотків площ, нині, маємо сподівання, ця цифра знизиться до 15. Якщо снігова перина все ж вкриє землю, надія на гарний врожай залишається. Адже посіви отримали достатньо мінеральної поживи, насіння лягло в грунт кондиційне, оброблене від хвороб та шкідників.
 Загалом у районі посіяно 1640 гектарів озимого ріпаку, 7752 гектариозимих зернових, з них пшениці — 7400. Навесні, звичайно, ляже в грунт насіння ярих— ячменю та пшениці, кукурудзи, картоплі, овочів, цукрових буряків, кормових культур.Вироблено грунт під сівбу цукристих (глибока оранка) на площі 3500 гектарів. Отже, цьогоріч під солодкі корені виділять більшу, ніж торік ділянку, значить, варто сподіватися і на ріст виробництва цукру (торік було 10550 тонн, на 1895  більше, ніж позаторік).
Віримо, що надбані позиції нашого району у 2011 року — перше місце з валового виробництва зерна на Буковині (37331 тонна), позитивні зрушення в тваринництві (введення в дію молочного комплексу «Свіжа мілк» та ферма з вирощування індиків) збережемо і нарощуватимемо нинішнього, 2012 року. Звичайно, за сприятливих погодних умов та трудолюбивих сельчан Заставнівщини.

  • Автор:С.Масловська
  • Джерело: Голос краю

Tеми