Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

12.01.2012 09:54

ІНВЕСТИЦІЇ — КРОК ДО ПРОГРЕСУ |  Медицина


Медична галузь потребує вдосконалення та оновлення, а це неможливо без впровадження новітніх технологій в діагностиці та лікуванні різного роду хвороб. На це потрібні значні затрати, яких на жаль  нам — медикам хронічно не вистачає.

Тому  сьогодні обласна державна адміністрація, районна державна адміністрація та районна рада вишукують можливості участі в різних інвестиційних проектах, як в галузі медицини так і в інших галузях, в тому числі й місцевому самоврядуванні.

Прикордонне розташування нашої області дозволяє нам співпрацювати із сусідами — членами Євросоюзу.

Заставнівська районна лікарня отримала таку можливість завдяки Спільній операційній програмі транскордонного співробітництва «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013р.р.», що фінансується Європейським  союзом. В рамках цієї програми відбувається реалізація проекту «Використання провідних технологій — основа покращення якості медичних послуг в регіоні».

А розпочалась робота з написання проекту в 2009 році. У подальшому був довгий шлях розгляду в Сучаві — Бухаресті — Брюсселі.

 Ми сьогодні надзвичайно вдячні голові обласної державної адміністрації — М.Папієву, начальнику Головного управління охорони здоров’я облдежадміністрації І.Шкробанцю, райдержадміністрації та районній раді, керівникам району за сприяння в реалізації даного проекту.

Розробка та планування заходів у рамках транскордонного проекту відбувалась протягом майже трьох років, і як результат плідної співпраці з румунськими партнерами (Сіретською міською радою) та об’єктивного процесу відбору, який пройшов проект. Сьогодні відбувається успішна реалізація всіх напрямків діяльності за проектом.

Звичайно ж, охопити всі потреби лікарні, яка обслуговує понад 52 тисячі населення району неможливо лише одним проектом. Тому при його підготовці був обраний один із найбільш прогресивних напрямків сучасної медицини —лапароскопія.

У рамках проекту лікарня отримала новітню комп’ютерну техніку (4комп’ютери, принтер, кондиціонер, офісні меблі).

Відбулось багато зустрічей із представниками технічного секретаріату м.Сучава (Румунія), та представниками партнерів (міська рада м.Сірет— Румунія).

Проведено дві зустрічі-тренінги в районній лікарні, на які приїжджали Румунські партнери та лікарі із повітової лікарні м.Радівці (Румунія).

Медичні працівники району (20 осіб): хірурги, акушер-гінекологи, операційні сестри, представники адміністрації відвідали Румунію (м.Сірет та Радівці), познайомились із наданням медичної допомоги, перспективами та напрямками розвитку медичної галузі у наших сусідів, організацією системи охорони здоров’я, практичні аспекти проведення лапароскопічних операцій.

У середині грудня цього року закуплено лапароскоп (за програмні кошти). З його допомогою будуть проводитись оперативні втручання на внутрішніх органах без травматично великих розрізів. Наприклад жовчний міхур(при хронічних калькульозних холециститах), забирається через маленькі розрізи шкіри (до 1-1,5см.).

Крім того цей апарат буде використовуватись в гінекологічній практиці (операції на яєчниках, маточних трубах та матці). Мініінвазивна  хірургія — це є революція у вітчизняній медицині. «Дідусь-скальпель» поступається місцем новітньому інструментарію, завдяки якому замість кількох тижнів перебування хворого в стаціонарі — лічені дні, скорочення тимчасової втрати працездатності, та незрівнянно менші, післяопераційний період та післяопераційні ускладнення.

Найближчим часом плануємо розпочати операційні втручання на базі хірургічного відділення ЦРЛ (завідуючий відділенням Ярослав Дупешко).


  • Автор:В.ЛИПКА, головний лікар Заставнівської ЦРЛ.
  • Джерело: Голос краю

Tеми