Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

26.09.2011 10:58

БІОПРЕПАРАТИ — ЕФЕКТИВНА«ЗБРОЯ» ПРОТИ ШКІДНИКІВ |  Сільське господарство

На базі Чернівецької області відбувся   Всеукраїнський семінар з питань удосконалення методів знищення шкідників та хвороб сільськогосподарських рослин, зокрема, використання біопрепаратів, з метою мінімізації шкідливого впливу пестицидів і агрохімікатів на здоров’я людей та навколишнє середовище.

Один день роботи семінару у нашому районі вибрали не випадково, адже лабораторія біопрепаратів проти шкідників —єдина в Західному регіоні України  зі збереженими приміщеннями, обладнанням та ефективністю виробництва. Отож учасникам семінару, а це фахівцяму галузі біотехнологій з усіх куточків нашої країни, цікавим було все, про що розповідали перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Олексюк та керівникбіолабораторії Сергій Осадчук.

Ярослав Євгенович коротко охарактеризував життєдіяльність району, наголошуючи, що на Заставнівщині наразі в обробітку кожен гектар землі. Зауважив, що нині проблема продовольчої безпеки та якості сільськогосподарської продукції невід’ємно пов’язані з використанням засобів захисту рослин. Відрадно, що район має певний досвід у застосуванні біометодів у рослинництві і саме ці препарати набувають все ширшого застосування. А пропагандистом та безпосереднім виробником біопрепаратів є наша біолабораторія.

Завідувач лабораторії підприємства Сергій Васильович зупинився на його історії, сьогоденні та перспективах розвитку. Отже, далекого 1969 року, в м. Заставна введена  в дію обласна біолабораторія. З того часу забезпечує препаратами агрофоромування та приватних виробників сільгосппродукції Чернівецької та інших областей заходу України. Спеціалізується зокрема з вирощування трихограм (комахи проти шкідників) та вироблення бактороденциду  (засіб для знищення мишоподібних гризунів). Якщо торік біометодом вдалося обробити трохи більше 20 тисяч гектарів посівів, то нинішнього — понад 21 (в тому числі на Заставнівщині 7,5 тис.га). Підприємство працює на замовлення, тобто за укладеними угодами. Керівник запросив гостей до лабораторії, продемонстрував  обладнання, хоч і 1973 року випуску, але справне, доглянуте і ефективне. Скрушно мовив про те, що його потрібно оновлювати, а приміщення ремонтувати.

Учасники семінару із захопленням спостерігали за роботоюфахівців, цікавилися продуктивністю, науковим забезпеченням, традиціями та надбаннями, водночас, укладали угоди на співпрацю.

Щирі дискусії, пізнання нового, навчальні поради,  обмін досвідом — свідчення того, що вирощування біометаріалу— не лише ефективна «зброя» проти шкідників, але й отримання більшої кількості сільськогосподарської продукції, до того ж, не вельми затратної, здорової та без шкідливих домішок.

  • Автор: СВІТЛАНА МАСЛОВСЬКА, ОЛЕКСАНДР ОСТАПОВИЧ (фото)
  • Джерело: Голос краю

Tеми